Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

mleczna woda

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor sander
Użytkownik
#31 - Posted: 10 Wrz 2009 08:13 
Korzystałem z lamp UV dużo wcześniej niż były one "przysposobione" dla potrzeb akwarystyki. Lampy w żaden sposób nie wpływają na pracę filtrów biologicznych. Kiedyś filtry UV wyglądały nieco inaczej - były to płytkie kuwety nad którymi swobodnie świeciły żarniki, które wyposażone były tylko w odbłyśniki. Ogólnie dobry żarnik to taki przypominający zwykłą świetlówkę T8, tylko z przeźroczystego szkła, najlepiej Philips TUV UVC (takie, jak stosują dentyści w gabinetach). Żarniki kompaktowe mają gorszą wydajność i szybciej tracą wydajność. Swoją "domową" lampę zrobiłem sam, nie ma potrzeby robienia płaszcza oddzielającego lampę od wody (oczywiście oringujemy trzonki). Koszt mojej "samoróbki" w pełni profesjonalnej to 120 pln, wydajność jej jest bardzo duża - spokojnie klaruje w ciągu nocy silny zakwit pierwotniaków w zbiornikach 8 tys. litrów. Ja czasem używam jej w akwariach 500 - 600 czy 400L w ciągu nocy, rano wody nie widać.


Autor sander
Użytkownik
#32 - Posted: 10 Wrz 2009 08:14 
Rozumiem że woda musiałaby przeplywać bardzo wolno aby filtr UV mógł działać optymalnie?

W mojej lamie przepływ może wynosić 5000L/h i nie wpływa to na lepszą czy gorszą jej pracę

Autor michal1313
Użytkownik
#33 - Posted: 10 Wrz 2009 08:42 
fishfan
cześć

te ciemne plamy na piachu to pewnie okrzemki ponieważ jest tego też sporo na kamieniach i na szybie na wysokości piachu wygląda to tak jakby z piachu wchodziło na szybę

postaram sie zrobić zdjęcie jeśli będzie to widoczne

zrobię jeszcze próbę z gęstą gąbkątak jak napisał sander
ponieważ nie mam starego zbiornika, a moi znajomi nie zajmują się rybkami. UV zostawię sobie jako ostateczność

michał

Autor fishfan
Użytkownik
#34 - Posted: 10 Wrz 2009 08:54 
Czy można sie pokusić i traktowac filtr UV jako sterylizator służący do kwarantanny?wirusy i bakterie.Jeśli tak to dziwi mnie dlaczego jest tak mało rozpowszechniony.

Autor sander
Użytkownik
#35 - Posted: 10 Wrz 2009 10:33 
Czy można sie pokusić i traktowac filtr UV jako sterylizator służący do kwarantanny?wirusy i bakterie.Jeśli tak to dziwi mnie dlaczego jest tak mało rozpowszechniony

Jest bardzo mocno rozpowszechniony na całym świecie. Większość akwariów dekoracyjnych działa w systemie filtracji z UV

Autor fishfan
Użytkownik
#36 - Posted: 10 Wrz 2009 23:40 
Jest bardzo mocno rozpowszechniony na całym świecie.
Sander myślałem że Polska to cały świat

Autor sander
Użytkownik
#37 - Posted: 11 Wrz 2009 07:02 
W Polsce też jest bardzo rozpowszechniony zobacz oferty e-shop-ów czy allegro.

Autor michal1313
Użytkownik
#38 - Posted: 26 Wrz 2009 20:30 
[i][/i]sander miałeś rację z tą obumierającą roślinnością padła mi rzęsa wodna trochę dziwne ponieważ to w pewnym sensie chwast wodny i rośnie we wszystkich warunkach chyba, że pistia wytwarzała jakieś związki alleotopowe i ją "załatwiła" więc po jej wyłowieniu woda kryształ po 3 dniach dzięki
michał

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / mleczna woda Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®