Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Swietlówki

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#1 - Posted: 17 Wrz 2009 14:57 
witam jaka ilosc swiatła zastosowac w moim 240 akwarium jakie dac swietlówki i jakiej mocy a moze poprostu tylko swiatło dzienne zostawic ? a wieczorem cos zaswiecic??

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#2 - Posted: 17 Wrz 2009 20:12 - Edytowany przez: Alex z Kijowa 
Radze elektryczne. A jezeli na serio, to moze powiedz jakie masz ryby, rosliny itc.

Autor nechor
Użytkownik
#3 - Posted: 17 Wrz 2009 23:53 
Swiatlo w akwarium to jak alufelgi w samochodzie :-) Mozna naprawde zmienic klimat w srodku, jak i wyglad zbiornika z zewnatrz (wlasnie zamontowalem oswietlenie nad akwarium - nie mam pokrywy i efekt naprawde super). Latem slonce wystarczalo - w akwarium mialem jasno i ryby wygladaly bardzo naturalnie. Jesli chcesz sie pochwalic zbiornikiem przed goscmi zima - oswietlenie to raczej mus :-) Inna sprawa to to, ze nie wyregulujesz inaczej rybom dlugosci dnia w ciagu doby. Tutejsi fachowcy znaja tez te magiczne wplywy dlugosci fal na jakosc zycia sfery roslinnej :P

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#4 - Posted: 18 Wrz 2009 06:57 
Witam wszystko zrozumiałem:)))postaram sie zapemnic moim calvusom ,naskalniakom ,ksiezniczkom ilelupi najlepsze warunki:)))

Autor nechor
Użytkownik
#5 - Posted: 18 Wrz 2009 09:06 
postaram sie zapemnic moim calvusom ,naskalniakom ,ksiezniczkom ilelupi

Ciekawe. Ja mam same ksiezniczki na dlugosci akwarium 1,5m i jedna z dwoch par zajela obecnie dlugosc 1,1m. Mialem 3 pary, ale jedna zostala zabita. W obecnej sytuacji strzelam, ze wpuszczenie czegokolwiek sredniej wielkosci do akwarium to zabojstwo. Jak u Ciebie to dziala? Masz dorosle ryby? Mozesz podrzucic zdjecia ?

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#6 - Posted: 18 Wrz 2009 10:02 
oczywisie ze moge dac zdjecia ale nie potrafie tego zrobic ewentualnie na priv moj meil to gulczasowo@interia.pl mozemy wymienic sie zdjeciami i doswiadczeniami moje ryby sa male maja okolo 3 cm kazda plywaja wszystkie razem zachowuja sie w miare ''normalnie czasem tylko jakas przegoni druga ogolnie kazdy gatunek ma swoj rewir ale inne ryby moga w nim plywac powiem tak toleruja sie nawzajem moze dlatego za sa male i młode

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 18 Wrz 2009 10:13 
ale inne ryby moga w nim plywac powiem tak toleruja sie nawzajem moze dlatego za sa male i młode

Oczywiście, że Twoje ryby są zbyt małe na zachowania agresywne.

nechor

Księżniczki to zupełnie inna bajka niż alto, czy inne neolamprologusy. Ich zachowania i budowa wielopokoleniowych rodzin nie pozwala na spokojne współżycie z innymi rybami. Przynajmniej takie jest moje zdanie. One rewelacyjnie funkcjonują w zbiorniku monogatunkowym.

Marta

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 18 Wrz 2009 10:21 - Edytowany przez: admin 
Wydzielę temat o barwie światła. Szkoda aby umknął czytającym
http://www.forum.tropheus.com.pl/index.php?action= vthread&forum=5&topic=3407

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Wrz 2009 21:36 
nechor

Księżniczki to zupełnie inna bajka niż alto, czy inne neolamprologusy.


Tak, tak. Mialem na mysli to, ze Zwyczajny wymienil je jako jeden z gatunkow, ktore posiada. Poniewaz ma nieco mniejszy litraz niz ja, wiec bylem ciekaw technicznego rozwiazania problemu rewirow ryb.


Ich zachowania i budowa wielopokoleniowych rodzin nie pozwala na spokojne współżycie z innymi rybami


Zgadza sie . Czytajac mniej zdecydowane posty na forach moznaby miec watpliwosci. Jednak Zeby cos z nimi trzymac trzeba by miec naprawde albo duzy zbiornik, albo duuuzo skal. Myslalem ze ja np. mam sporo. Teraz widze, ze kazda szczelina jest patrolowana przez dominujacego samca kilka razy w ciagu minuty. SZCZEGOLNIE jesli jest szansa ze pojawi sie tam oponent. Taktyka wykanczania przeciwnika to krazenie wokol jest ostatniego przyczolka i krotkie blyskawiczne ataki gdy tylko sie wychyli (ryby te zapamietuja takie kryjowki - u mnie w akwarium dominujacy samiec dlugo jeszcze po zabiciu jednego z rywali sprawdzal czy cos nie siedzi miedzy filtrem i szyba). Nie chcialbym zobaczyc jak wykonuje takie akcje stado dorastajacych ksiezniczek...

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Swietlówki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®