Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

metna woda

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#1 - Posted: 25 Wrz 2009 09:25 - Edytowany przez: Alex z Kijowa 
Witam!
mam zbiornik 600 litrow.

http://www.youtube.com/watch?v=jzv_RoXhBco


Filtr zewn. Eheim prof 3 2080
wklady: Ehfisubstrat, SubstratPro, gabki.
Filtr wewn Atman 2000 l/h.
UV, 18 Wt
Ryby: Tropheus 3-5 cm, 13 sztuk; Eretmodus 3 cm, 10 szt.
Piasek 75 kg, 0.2-0.4 mm.

Zbiornik sie znajduje w sypialni, dla tego Atmana na noc wylanczam.
Problem polega w tum, ze rano woda jest mniej-wiecej przezroczysta, lecz po wlaczeniu Atmana zaczyna sie tornado i woda staje metna....

Jak zrobic czysta wode?
Dzieki, Alex.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 25 Wrz 2009 09:28 
Alex z Kijowa

Za kazdym razem wyłączony filtr wypluwa obumarłe bakterie i inne resztki. Zatruwa wodę. Nie wolno wyłączać filtra!!!

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#3 - Posted: 25 Wrz 2009 09:29 
Za kazdym razem wyłączony filtr wypluwa obumarłe bakterie i inne resztki. Zatruwa wodę. Nie wolno wyłączać filtra!!!
OK. Sprobuje.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#4 - Posted: 25 Wrz 2009 09:32 
dodam, ze gabke na Atnana zalozylem na poczatku wrzesnia, myslalem ze to oczyszie wode.

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 25 Wrz 2009 09:37 
Ale jak wyłączasz filtr to po włączeniu Atman wszystko wypluwa i na dodatek są skoki parametrów. To osłabia ryby.

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#6 - Posted: 25 Wrz 2009 09:41 
Ale jak wyłączasz filtr to po włączeniu Atman wszystko wypluwa i na dodatek są skoki parametrów. To osłabia ryby.

nie bede tego robil.

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 25 Wrz 2009 09:42 
Jaka masz filtracj e w tym zbiorniku?

marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#8 - Posted: 25 Wrz 2009 09:52 
Jaka masz filtracj e w tym zbiorniku?
Filtr zewn. Eheim prof 3 2080
wklady: Ehfisubstrat, SubstratPro, gabki.
Filtr wewn Atman 2000 l/h.
UV, 18 Wt

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 25 Wrz 2009 10:07 
Jak Ci Ataman hałasuje to możesz wymienić go na inny filtr i na noc rurkę do zasysania powietrza wkładać do wody wtedy nie będzie tak szumiało.
OT - akwarium w sypialni - musisz mieć wyrozumiałą żonę :-)

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#10 - Posted: 26 Wrz 2009 08:32 
jeszcze pytanko.
Ile piasku ma byc w zbiorniku z trofciami, zeby nic nie zalegalo?

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 26 Wrz 2009 10:11 
my mamy 3- 4 cm

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#12 - Posted: 26 Wrz 2009 11:10 
my mamy 3- 4 cm

ja chyba przesadzilem, mam kolo 8 cm., a rozmiak kawalkow 0.2-0.4 mm.

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 26 Wrz 2009 11:37 
To dość duża warstwa, ale nic teraz nie ruszaj. Ryby masz po problemach i trzeba im dać spokój przez jakiś czas. Najlepiej jak najmniej zmieniać cokolwiek.

Marta

Autor marti
Użytkownik
#14 - Posted: 26 Wrz 2009 11:50 
Atmana na noc wylanczam

Alex, a może po prostu odłącz dyfuzor od tego Atmana.
Sam filtr wewnętrzny, bez napowietrzania nie powinien tak hałasować.
A chyba nie musisz dodatkowo napowietrzać przy takiej filtracji (ruchu wody) i przy takiej małej obsadzie.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#15 - Posted: 26 Wrz 2009 13:38 
Sam filtr wewnętrzny, bez napowietrzania nie powinien tak hałasować
on nie halasuje, ale nieprzyemnie huczy/
napowietranie pracuje non stop, tu widac:
http://www.youtube.com/watch?v=jzv_RoXhBco

Autor marti
Użytkownik
#16 - Posted: 26 Wrz 2009 18:51 
napowietranie pracuje non stop

Teraz się przyjrzałem.
Rzeczywiście napowietrzanie masz oddzielnie, nie z Atmana.
To może jak mówił Sander, wymień wewnętrzny.
Jako wewnątrzny mam turbinę Askoll z gąbką, pracy wcale nie słychać jeśli nie podłączę rurki do napowietrzania.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#17 - Posted: 26 Wrz 2009 20:09 - Edytowany przez: Alex z Kijowa 
Atmanem korzystam dla tego, zeby byla cyrkulacija, kiedy on wylaczony odchody prawie nie ruszaja sie

Autor sander
Użytkownik
#18 - Posted: 28 Wrz 2009 07:33 
Al i bardzo dobrze tylko są takie turbiny, które nie huczą :-) i one właśnie są do sypialni :-)

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#19 - Posted: 17 Lis 2009 18:03 
Witam! To znowu ja - nudny Alex!
Minelo poltora mesiaca. Nadal pracuje Ehejm 2080 pomaga mu Atman z gabkam. Obsada w tym zbiormiku narazie nie zwiekszyla sie (kolo 15 trofci+10 Eretmodusow (4-6 cm). Pompe jusz odawna nie wylanczam na nos (jusz jej nie slychac - zawiesilem ja na gumowe kola). Za 2 tygodnie planuje zwiekszych obsade - mam od poltora mesiecy Bemb (18 szt, teraz maja 2-3 cm). Przezrochystosc wody nadal mi sie nie podoba.... Planuje dodac do filtra Pyrigen, a moze dodac jeszcze JBL 1500 (to jest max duzy filtr, ktory moge rozmiescic w szafce za scianom?..... Prosze porady trofciznawcow.
Pzdr. Alex.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#20 - Posted: 17 Lis 2009 21:06 
wyłącz pompy, ewentualnie zostaw najwolniejszy. po 4h sprawdź - jeśli się poprawi, oznaczać to bedzie napewno zbyt drobny piach.

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#21 - Posted: 17 Lis 2009 21:20 
wyłącz pompy, ewentualnie zostaw najwolniejszy. po 4h sprawdź - jeśli się poprawi, oznaczać to bedzie napewno zbyt drobny piach.

Dzieki, rano sprawdze.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#22 - Posted: 17 Lis 2009 21:35 
oczywiście obserwuj co się dzieje w zbiorniku.
Kubełek warto na ten czas podłączyć np. do wiaderka z wodą, aby Ci biologia nie siadła jesli potraktujesz wyłączenie zbyt doslownie odcinając wprost wszystkim urządzeniom zasilanie elektryczne

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#23 - Posted: 17 Lis 2009 21:39 
jesli potraktujesz wyłączenie zbyt doslownie odcinając wprost wszystkim urządzeniom zasilanie elektryczne

no nie, cos tam mam w glowie, chociaz i nieduzo :-)

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#24 - Posted: 20 Lis 2009 22:24 
Witam! Dzis wylanczylem pompe zewnetrzne. filtr zewn. narazie nie wylaczalem (nie mialem czasu). Ale... minelo 1,5 godz. i mi sie wydaje, ze metnosc spada.... chyba bede musial wymieniac piach.... Ehhhhh...

Jakij grys (jakiego rozmiaru kawalkow) uwazacie za najlepshy dla Tropheusow? Czy mozna wlozyc do zbiornika wienkszy za 1,2 mm (zeby jego mozna bylo odkurzac ?
Dzieki. Alex

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 21 Lis 2009 06:44 
A jaką masz teraz granulację piasku?

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#26 - Posted: 21 Lis 2009 07:53 
A jaką masz teraz granulację piasku
Kupowakem te piach na firmie, ktira produkuje piasek. Kupilem najdrobnieszy - 0.2-0.4 mm. Ale, byc moze to nie 0.2-0.4 a 0-0.4.. i te najmnieszy kawalki lataja w wodzie...

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 21 Lis 2009 08:00 
Jest to możliwe, ze granulacja jest inna i masz pył, a nie piasek. Tylko wymiana podłoża zestresuje ryby. O tym musisz pamiętać.

Marta

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#28 - Posted: 21 Lis 2009 08:22 - Edytowany przez: Alex z Kijowa 
Jakij grys (jakiego rozmiaru kawalkow) uwazacie za najlepshy dla Tropheusow? Czy mozna wlozyc do zbiornika wienkszy za 1,2 mm (zeby jego mozna bylo odkurzac ?
Tylko wymiana podłoża zestresuje ryby. O tym musisz pamiętać
no pewnie. A co do tego?
Jakij grys (jakiego rozmiaru kawalkow) uwazacie za najlepshy dla Tropheusow? Czy mozna wlozyc do zbiornika wienkszy za 1,2 mm (zeby jego mozna bylo odkurzac) ?

Autor bemben999
Użytkownik
#29 - Posted: 21 Lis 2009 09:39 
Witam.

Wymiana podłoża może nie jest konieczna. Ja mam w zbioniku z trofciami bardzo drobny piasek i na poczatku też był "lotny" pył. Po jakimś czasie najlżejsze frakcje się odfiltrują jeśli użyjesz w mocnej turbinie drobnej włukniny lub waty perlonowej do filtracji mechanicznej. Zamiast gabki załóż na atmana jakiś kontener z drobna watą perlonową. Wymieniaj watę co tydzień lub jesli wydatek filtra znacznie spadnie. Dodatkowo odciagaj wierzchnią warstwę piasku wężem przy podmianie wody aby zmniejszyć ilość piachu bez stresowania ryb.
Od dwu lat mam w zbiorniku z trofciami jeden kubeł i dwie głowice: jedna z dużą porowatą gąbką a druga z kontenerem wypełnionym drobną wata perlonowa i włókniną, którą wymieniam co tydzień. Gąbkę natomiast płuczę raz na miesiąc by nie usuwac z niej biologii. Wydajna filtracja mechaniczna daje naprawdę dobre rezultaty - woda jest zawsze kryształ nawet przy drobnym podłożu.

Tomek

Autor Alex z Kijowa
Użytkownik
#30 - Posted: 21 Lis 2009 10:38 
Od dwu lat mam w zbiorniku z trofciami jeden kubeł i dwie głowice
Jakij masz zbiornik, filtr zewn. i ile trofci?
Alex

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / metna woda Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®