Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Odkażanie akwa.

Autor krisq75
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Paź 2009 21:36 
Zakupiłem nowy zbiornik o wymiarach 200X50X50 używka ale w idealnym stanie.
Oczywiście wymagał czyszczenia ponieważ stary właściciel tylko spuścił wodę i do żyda.
Umyłem szkło gorącą wodą bez chemii oczywiście.
Ale dla pewności w celu odkażenia przemyłem denaturatem.
Teraz się wietrzy no i naszły mnie wątpliwości czy popularna dykta nie zmieni parametrów wody?
Jakoś to jest skażane choć niektórym homo sapiens nie szkodzi.
Co o tym myślicie?
Ps. wiem że to już po fakcie.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#2 - Posted: 3 Paź 2009 11:22 
nie w tej ilości. Przepłucz to normalnie wodą, i nic poza zapachem w pustym akwa nie zostanie. A przy pojemności tej wanienki to nic a nic nie zostawi śladu. podobnie byłoby gdybyś użył Ace. (chlor)

po użyciu popularnego Kreta - żadne testy nie byłyby w stanie wykazać co tam było wlane - poniewaz to NaOH,

tak więc spokojnie. Oczywistym dla mnie jest, że akwa po uzyciu tego rodzaju specyfików zostaje wyplukane (przejechane swieża bardzo mokrą szmatką ) i wytarte do sucha. I nie ma czego się obawiać. oczywiście takie postępowanie jest możliwe kiedy znamy skład chemiczny środków czyszczących. Bo nie wszystkie się do tego nadają.

Autor krisq75
Użytkownik
#3 - Posted: 5 Paź 2009 23:30 
Ryby już pływają nic im nie jest poza naturalnym badaniem nowego akwenu.
Tak więc stwierdziłem że dykta działa :)

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Odkażanie akwa. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®