Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

muszle i silocon

Autor amw81
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Paź 2009 21:45 
Witam wszystkich forumowiczow

Zamierzam zalozyc akwarium z muszkowcami.
W jednym z warszawskich sklepow zoologicznych widzalem ciekawa dekoracje z muszli, tj. bardzo duzy kopiec, prawie pod samom powierzchnie akwarium.
Ta dekoracja zrobila na mnie duze wrazenie i planuje taka samo zrobic u siebie.
W zwiazku z tym mam pytanie czy muszle mozna ze soba kleic syliconem. Planuje cala konstrukcje skleic siloconem, którego uzywa sie do wprawiania (szklenia) szyb w oknach. Czy taki silicon nie bedzie szkodliwy dla ryb, czy nie beda wydzielaly sie zwiazki, które moga byc trujace dla ryb.
Prosze o odpowiedzi, awentualnie podpowiedzi.
Z gory dziekue za zainteresowanie.
Pozdrawiam
Michal.
Ma

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Paź 2009 22:08 
witam

Ja bym radził użyć silikonu akwarystycznego, tego przeznaczonego do klejenia akwarium. Z tym od okien bym nie ryzykował. Natomiast ie wiem czy taki kopiec będzie naturalnie w akwarium wyglądał. BTW jak na niego zareagują ryby. Z tego co wiem to dla muszlowców rozrzuca się muszle po dnie.

Krzysiek

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 12 Paź 2009 05:52 
Tak jak napisał Krzysiek - muszlowce same modelują sobie dno i przenoszą muszle, dopasowują wejścia.

Taka dekoracja mogłaby tylko służyć jako "dekoracja", ale czy jest naturalna?

Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Paź 2009 10:13 
dokładnie tak, rozsyp muszle po dnie a muszlowce same umeblują sobie akwarium.

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Paź 2009 10:24 
Zbiornik na dynamiczną nieckę dla muszlowców winien mieć dużą powierzchnię dna ale za to niewielką wysokość najlepiej 35 ostatecznie 40cm. Wyższe akwaria trudno jest tak urządzić aby były one pełne (dynamiczne) i zrównoważone. Muszlowce wymagają niecki z muszlami i piaszczystej areny, wszystko kosztem szerokości. Dobrze jest zaaranżować także boki akwarium wtedy tym bardziej podkreślimy "nieckowaty" charakter akwarium. Bardzo ładne niecki można urządzać w zbiornikach o wymiarach 100x60x35H. Taki 210L zbiornik nadaje się praktycznie dla wszystkich muszlowców.

Autor jaosh
Użytkownik
#6 - Posted: 12 Paź 2009 12:03 
bardzo ładne zdjęcie jest w nr 3 magazynu Tanganika na stronie 65 w tym tez numerze jest obszerny artykuł, który rzuci trochę światła na hodowlę muszlowców.

polecam:D

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / muszle i silocon Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®