Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

wzrosły możliwości...:)

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next »  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 4 Lis 2009 08:56 
Tutaj są zdjęcia naszego zbiornika http://tropheus.com.pl/galeria/thumbnails.php?albu m=lastup&cat=-100

Widzimy po zachowaniach Cyathopharynx i xen, że kwadrat daje im inne możliwości i zachowania. Widać to teraz, po prawie roku od początku funkcjonowania tego zbiornika. Wcześniej ryby te były w zbiorniku 220 x 60 x 60 cm.



Marta

Autor zibi69
Użytkownik
#32 - Posted: 4 Lis 2009 09:25 
Nie zaskoczyłem... widziałem te fotki:)
Nie "przemawia " do mnie takie rozwiązanie ponieważ:
1. Kształt zbiornika warunkuje "dostęp" do niego
2. "Kwadratowość" psuje optyczne efekty - za duża głębia (subiektywne)
3. Nie potrafię wyobrazić sobie aranżacji takiego zbiornika
4. Jak i czym to przykryć żeby jeszcze wyglądało gustownie -w końcu to salon małżowinki, która "toleruje" a nie podziela mojej choroby. Lekarz zalecił mi spokój ale nie doprecyzował dawki (litrażu) :):):)

Autor nuroslaw
Użytkownik
#33 - Posted: 4 Lis 2009 09:32 
nie da się tego litrażu przerzuć pół/pół na dwa pomieszczenia ? można by wtedy ewetualny kwadrat pogodzić z urządzaniem wnętrza

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 4 Lis 2009 09:38 
zibi69

To tylko nasza propozycja, widzimy różnice w zachowaniach ryb. Widok dla nas wprost niesamowity. Dostęp do zbiornika mamy z 3 stron. Ty możesz mieć nawet z czterech:))

Nie ma konieczności przykrywania zbiornika, gdyż szerokie pasy szkła przy krawędzi powodują, że ryby nie wyskakują. Jedynym problemem moze być parowanie.

A i ciekawe aranżacje także są możliwe.

Marta

Autor zibi69
Użytkownik
#35 - Posted: 4 Lis 2009 09:39 - Edytowany przez: zibi69 
Nuroslaw -
No nie bardzo bo lekarz zalecił duuużo spokoju w duuużej dawce:):):)

Niby tak ale już i tak przeginam z małżowinką... jak dowie się, że z dwóch starych zbiorników (150x50x50 i 200x50x50) "udało" się sprzedać ten mniejszy to i tak cały spokój diabli wezmą :) A bo obiecałem (ze skrzyżowanymi palcami:):):) ) redukcję litrażu i sztuk do jednego, "trochę" większego :):):)

Autor nuroslaw
Użytkownik
#36 - Posted: 4 Lis 2009 09:51 
dużo spokoju w dużej dawce, to tylko duże akwarium :)

A zbiornik 320/80/65h to całkiem słuszny zbiornik, niewiele większy niż 250/60/60 :)

A tak poważnie, robiłes rachunek sumienia co do kosztów utrzymania zbiornika ? Bo koszty zakupu utopią się w kosztach budowy domu, ale potem spokój równie cenny jest

Autor zibi69
Użytkownik
#37 - Posted: 4 Lis 2009 09:51 
...Dostęp do zbiornika mamy z 3 stron. Ty możesz mieć nawet z czterech:))


Marta...ja myśli samobójczych nie mam :) że o obiadkach, pranku i takich tam nie wspomnę....:):):) Ty nie zdajesz sobie sprawy, że taki "dostęp" może mnie z domu wyeksmitować! Choć nie ukrywam, że moja choroba jest baaardzo poważna - ...może kiedyś... jakiś "regalik maleńki" w garażu lub piwnicy.
Dobrze, że małżowinka moja osobista "łyka" czasem te obiecanki... bo inaczej już dawno bym na wycieraczce spał (z pierworodnym-on też zachorował).

Autor zibi69
Użytkownik
#38 - Posted: 4 Lis 2009 09:56 - Edytowany przez: zibi69 
Mam nadzieję, że utrzymanie jednego 321x65x65 jest zbliżone kosztami do dwóch 200x50x50 i 150x50x50.

W sumie to i tak:
3 filtry FLUVAL 403+ 1 szt. MSF 404
4 grzałki po 150W
1 pompka HAILEA
2 szyny po 2xT5 (150cm)
1 pompa HP802
miejsce w zamrażalniku na mrożonki :)

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 4 Lis 2009 10:00 
No tak rozumiem:)) Lepiej nie narażać się zbyt mocno. Ale może są jakieś argumenty, które zadziałają...w stylu nikt takiego nie ma...będziemy pierwsi, a czy wiesz co powiedzą nasi znajomi jak coś takiego zobaczą....

Marta

Autor zibi69
Użytkownik
#40 - Posted: 4 Lis 2009 10:07 - Edytowany przez: zibi69 
Marta... uwierz... ja nawet dałem się przekonać do innego samochodu... (straszne...) żeby pokazać skłonność do kompromisu:):):)... bo wiesz akwarysta to... facet... a facet... to prawie jak samochód...:):):)

Wśród znajomych, w rodzinie nie ma akwarystów :(:(:( więc i brak "skali porównawczej" ... a kasa pójdzie albo na na nowe, :zatwierdzone" akwa albo na... aż sam się boję pomyśleć - małżowinka jest kreatywna:):):)!!!

Sukcesem jest zgoda na 321x65x65 plus zasiedzenie na 150 -bo nie udało się sprzedać:) Wolę nie przeginać... obiadki, pranko i "takie tam"....

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 4 Lis 2009 10:08 
No tak, to lepiej nic nie zmieniaj.....

Marta

Autor zibi69
Użytkownik
#42 - Posted: 23 Lis 2009 11:52 
No więc :

The Wald obejrzał mury i podjął wyzwanie:)
Oznacza to, że po nowym roku rozpoczynamy operację "akwa" - 280x75x67 (wymiary zatwierdzone przez the Wald). Za ścianą (klatka schodowa) będzie 200l sump - mniej więcej na tym samym poziomie więc nie ma strat na różnicy poziomów wody:).
Teraz tylko "spłodzić" koncepcję aranżacji zbiornika dla moich frontek. A propo... jedna samiczka wozi ikrę :) Szukam pomysłu na tło (czarne lub zbliżone) oraz na dno (piasek jasny lub ciemniejszy grys). Jak już będzie po wszystkim to wstawię foteczki ... bo chciałbym się pochwalić moim maleństwem :)

Autor zibi69
Użytkownik
#43 - Posted: 4 Maj 2010 09:11 
Witam ponownie
Zgodnie z deklaracjami mam nowy zbiornik:) dla moich frontek. Okazuje się coraz bardziej niezbędny bo podeszły do drugiego tarła (czyżby pełnia) i kolejna samiczka nosi ikrę. Z pierwszego przeżyły tylko 2 maluszki - teraz mają ok. 4 cm :).
Co prawda terminy się "obsuwały" podobnie jak budowa ale... już stoi moje maleństwo!!! 285/75/67 - made by The Wald :):):)
Zajęło nam to (uuu mocno naciągane...) całe piątkowe popołudnie.
Dodatkowo zakupiłem 2x Eheim 2080 (Professional 3) oraz tło (w 3 elementach). Na dno biały piasek a w środku 2-3 duże trawertyny (zielonobrązowe). Obudowa lampy jest gotowa - został montaż żarówek i oświetlenia nocnego. Na razie nie planuję żadnej pokrywy ponieważ 2,5 metrowa lampa wisi nad zbiornikiem ok. 35 cm.

Autor marti
Użytkownik
#44 - Posted: 4 Maj 2010 09:24 
Czyli na razie frontki są w innym, mniejszym baniaku, tak ?

zibi69 wiesz, że bez zdjeć nowego baniaka tutaj się nie obejdzie ;)

Czekamy niecierpliwie na fotki tego kolosa...

Autor zibi69
Użytkownik
#45 - Posted: 4 Maj 2010 09:31 - Edytowany przez: zibi69 
Tak... gnieżdżą się w 500-tce - chyba im wygodnie, skoro się rozmnażają :)

Mam fotki (robiliśmy w czasie produkcji) ale aparat w domu (stale w trakcie wykańczania) a ja w pracy (podpierający się rzęsami po weekendowej przeprowadzce ....)
Fotki będę wklejał etapami:
1- produkcja
2- zakładanie zbiornika
3- fotorelacja ostateczna :)

Autor zibi69
Użytkownik
#46 - Posted: 5 Maj 2010 12:56 - Edytowany przez: zibi69 
Zgodnie z zapowiedzią:
1. produkcja
taka maleńka podstawka:)
pod spodem widać zasilanie i otwory techniczne w ścianie (schowek po drugiej stronie ściany na technikę)


Uploaded with ImageShack.us
sam mistrz Waldemar przy pracy:) - prezentuje najnowszą wersję grzebienia - wycinany laserem w twardym PVC


Uploaded with ImageShack.us

taka sobie "kałuża" :)


Uploaded with ImageShack.us

"tajny" plan Waldka:) i podstawowe narzędzia pracy - komórka i wiertełko do szkła...


Uploaded with ImageShack.us

a ten "maluszek" (jeden z dwóch ocalałych po pierwszym tarle) już się doczekać nie może nowego domu:):):)


Uploadhttp://forum.tropheus.com.pl/index.php?actio n=unsubscribe&topic=3500&usrid=1220ed with ImageShack.us

Autor Topielec
Użytkownik
#47 - Posted: 5 Maj 2010 14:27 
Trzymam kciuki aż do zakończenia projektu, bo zapowiada się bardzo ciekawie:) Dzięki za fotki!

Autor luki
Użytkownik
#48 - Posted: 16 Maj 2010 22:53 
Jak postępy w realizacji projektu? Masz już jakieś pomysły na aranżacje wnętrza? Czekamy na kolejną foto relacje!!

Autor zibi69
Użytkownik
#49 - Posted: 17 Maj 2010 08:57 - Edytowany przez: zibi69 
Ja rozumiem Waszą ciekawość ale...
równolegle z budową akwarium toczy się wykańczanie całego domu. Ja z rodzinką nie mam już się gdzie podziać a moje frontki mały, ciasny ale własny domek mają :) Sami widzicie, że priorytety wymusza "życie"...
Wczoraj w ramach odpoczynku niedzielnego złożyłem lampę - 2,5 metrowa obudowa ze stali nierdzewnej (1,0 mm blacha polerowana na lustro) z aluminiowymi szynami pod oprawki (20 sztuk GU 10) plus miejsce na 2x100cm jarzeniówki + listwa na nocne-niebieskie. Lampa ma wisieć (ok. 1 m. pod sufitem) nad lustrem wody ok. 35-40 cm ponieważ zbiornik będzie otwarty. Fotorelacja w drodze:)

Aaa... zapomniałem o tle. W sobotę kurier dowiózł mi 3 szt 120X60 cm płyty w ciemnym brązie (lepszego odcienia nie było) - zostało je dociąć (na dworze bo się kurzy) a tu pogoda do d...y:(:(:(

Autor marti
Użytkownik
#50 - Posted: 17 Maj 2010 09:34 
zibi69 gdzie zamawiałeś tę lampę ?

Marcin

Autor zibi69
Użytkownik
#51 - Posted: 17 Maj 2010 09:56 - Edytowany przez: zibi69 
Marti,
Lampę (obudowę) robił ma Pan Jacek z firmy :
www.calibra.pl
Nie pytaj o cenę bo i tak nie uwierzysz -sztuka negocjacji :)
Moja obudowa wygląda mniej więcej tak:



Uploaded with ImageShack.us

- polerowana blacha (1mm) spawana tylko na końcach (całość to ok. 16kg stali nierdzewnej)
- ranty są "zaginane" by usztywnić obudowę (ranty zapobiegają skręcaniu się blachy),
- wszystkie elementy do montażu są z aluminium i przykręcane,
- okablowanie mocowałem na plastikowych opaskach i spinkach,

Autor luki
Użytkownik
#52 - Posted: 17 Maj 2010 15:42 
Doskonale Cię rozumiem Zibi69!! Sam przechodzę przez podobne piekło bardzo poważnego remontu oraz dostosowywania budynku do akwarium ;-).

pzdr i życzę powodzenia.

Autor zibi69
Użytkownik
#53 - Posted: 24 Maj 2010 12:49 - Edytowany przez: zibi69 
A teraz obiecane fotki kolejnego etapu:)

1. lampa - jak widać na diodach GU10 x 16 szt. (jak się nie sprawdzą to założę świetlówki!!! )


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

2. Tło wklejone na stałe silikonem - niestety bardziej ciemnego (w rozsądnej cenie) nie było:(


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Ponieważ "fabryczne" tła są lekko za niskie (max 58 cm) to podniosłem je o 4cm ponad dno - mam zamiar zamaskować to piaskiem - trochę grubo ale cóż... nie widzę innego rozwiązania:(

No a teraz czekam na "krytykę" (konstruktywną)....!!!

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 24 Maj 2010 15:14 
Jak na razie nie bardzo mamy co krytykować:)) Jak zrobisz pełna aranżację z piachem i kamieniami to może wtedy....



Marta

Autor marti
Użytkownik
#55 - Posted: 24 Maj 2010 15:20 
Ponieważ "fabryczne" tła są lekko za niskie (max 58 cm) to podniosłem je o 4cm ponad dno - mam zamiar zamaskować to piaskiem

zibi69 też tak miałem, może nie aż 4 cm ale prawie.
Było całkiem OK, tzn nic nie było widać.

Autor zibi69
Użytkownik
#56 - Posted: 24 Maj 2010 15:21 
Kolejny etap to:
- biały (drobny) piasek na dno,
- ciemne (zielonoczarne) serpentynity do środka - będą spore:)
- zastanawiam się na d kurtyną "bąbelków"...

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 24 Maj 2010 15:31 
biały (drobny) piasek na dno,

Pomyśl czy idealnie biały piasek?

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#58 - Posted: 24 Maj 2010 17:06 
ja Ci nie polecam kurtyny, daje sztucny efekt troche. Intensywne napowietrzanie lepiej przez deszczownice zapewnic, a jeśli masz ryby, ktore nie tolerują ruchu wody - po prostu wypływ z filtra. i tak jakos musi ruszać tą wodą, a kurtyna ze świetlistymi bąbelkami przywołuje mi na myśl te sztuczne, "plastikowe" akwaria

Autor marti
Użytkownik
#59 - Posted: 24 Maj 2010 17:18 
Intensywne napowietrzanie lepiej przez deszczownice zapenic

Uważam podobnie.
Ostatnio jestem fanem deszczownic :)
Przez długie lata nie używałem ich, ale ostatnio przekonałem się do tego wynalazku, bardzo.
Wylot wody kieduję od spodu pod powierzchnię wody, pod kątem 45*
Daje to dobre natlenianie i przy okazji nie tworzy się korzuch ani nawet błonka na powierzchni wody.

Piasek może faktycznie spróbuj zdobyć ciemniejszy, jak radzi Marta.
Wiem że nie jest łatwo, ale chyba da się.
Może jakiś rzeczny... będzie bardziej pasował kolorystycznie do tła.

Marcin

Autor admin
Admin
#60 - Posted: 24 Maj 2010 19:03 
Castorama chłopie, Castorama - piasek budowlany po 8 zł za 25 kg.
A jakie ma ciekawe dodatki.. Na prawdę. Na przykład czerwone punkciki rozrzucone gdzie niegdzie.
Robert

Strona  Strona 2 of 4:  « Previous  1  2  3  4  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / wzrosły możliwości...:) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®