Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jaki filtr

Autor UTUS
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Lis 2009 13:27 
Po dłuższej przerwie zawitałem ponownie na forum. Sprzedałem poprzednie 240 litrowe akwarium i zakładam nowe. Mam następujący problem. W poprzednim zbiorniku funkcjonował filtr zewnętrzny kubłowy (aquael). Dwa razy zdarzyło się po przerwie w dostawie prądu rozszczelnienie. Za pierwszym razem zorientowałem się dość szybko, za to za drugim niewiele brakło a musiałbym zdejmować panele w nowym mieszkaniu. Mam mieszkanie w domu jednorodzinnym na poddaszu, nie muszę mówić na co mnie naraża rozszczelnienie filtra. Pytanie brzmi jaki BEZPIECZNY filtr mogę założyć do akwarium 141x65x60? Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za informacje.

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 4 Lis 2009 13:45 
Eheim 2028 lub 2228

Autor marti
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Lis 2009 14:01 
Teoretycznie każdy filtr zewn. może się rozszczelnić, szczególnie gdy nie będzie miał wewnątrz podciśnienia co ma miejsce przy braku prądy lub gdy go odłączymy od prądu.
W dziale "Technika akwarystyczna" tego forum jest ponad 100 tematów dotyczących filtrów, więc jest w czym wybierać.
Jak to zwykle bywa w tego rodzaju tematach każdy ma inne zdanie na temat różnych filtrów i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który filtr jest najlepszy i nieazwodny.
Ktoś poleca JBL, bo filtry tej firmy są z pewnoscią dobre, inni polecą Fluval bo też jest niczego sobie.
Byc może nawet znajdzie się ktoś kto miał dobre doświadczenia z filtrami made in China np. Jebao.
Osobiście polecam filtry Eheim, do ich mam zaufanie i tylko takich kanistrowych używam, a szczególnie lubię termofiltry tej firmy.
Chociaż musze przyznać, że też zdażyło mi się przeciekanie z filtra tej firmy gdy filtr nie był podłączony do prądu.
Zapewne uszczelka była już zużyta.

Autor UTUS
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Lis 2009 14:08 
aaale nie do końca się zrozumieliśmy ;-) nie chodziło mi o firmę czy model, ja mam kubłofobię teraz, co zamiast kubła?

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Lis 2009 14:22 
Filtry wewnętrzne

Autor UTUS
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Lis 2009 14:39 
A kaskadowe? czy do tego litrażu ci nadadzą?

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jaki filtr Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®