Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Odnosnie kamieni i wody

Autor piotr993
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Lis 2009 23:35 
Mianowicie czy takie kamienie jak sodalit i piaskowiec zmieniają w jakiś sposób parametry wody bo ostatnio znalazłem ładny czerwony piaskowiec z fajnymi wgłębieniami wygląda jak drążony w zieleni miejskiej a sodalit mogę kupić w sklepie

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 13 Lis 2009 09:13 
O jakie zmiany Ci chodzi? Podniesienie twardości? Kamienie w zbiorniku mają nikły wpływ na stabilizowanie parametrów wody.

Pomyśl raczej o dolomitach, serpentynitach.

Marta

Autor piotr993
Użytkownik
#3 - Posted: 13 Lis 2009 15:10 
No niestety nie kupie nigdzie ani jednych ani drugich a sprowadzać 5 kg kamienia po pierwsze nie mam skąd a po 2 się nie opłaca

Autor piotr993
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Lis 2009 15:13 
mam możliwość kupienia takich kamieni jak napisałem i chodzi mi właśnie o to czy podniosą mi pH czy coś w tym stylu pH w kranie mam zawsze od7,5 do7,8

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 13 Lis 2009 15:15 
Napisałam Ci, ze nie zmienia pH. Włóż do filtra żwir dolomitowy, grys koralowy lub pokruszone muszle. Użyj soli do Tanganiki, soli morskiej lub sody.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Odnosnie kamieni i wody Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®