Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jaki filtr

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor ozi99
Użytkownik
#1 - Posted: 4 Lut 2006 10:20 
Mam pytanko jaki filtr wewnętrzny wybrac do akwy 450l zastanawiam sie nad weipro,fluval, atman moze ktos zwas ma ktorys z tych filtrow i mi doradzi chodzi mi zeby był cichy i wydajny

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 4 Lut 2006 10:34 
My jako filtry wewnętrzne używamy głowic Atman z gabkami. Polecam.

Marta

Autor Belgrano
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Lut 2006 11:19 
Myślę że nawet aqua-el będize dobry byle by gąbka była dość porowata i duża. Przepływ najlepiej jak najwiekszy.

Autor danlack
Użytkownik
#4 - Posted: 4 Lut 2006 11:22 
Calkiem przyzwoite sa rowniez powerheady Hagena, ale trzeba dorobic sobie gabke i ssak - cieche i niezawodne.

Atman produkuje niebieskie gabki do swoich pomp - co upraszcza sprawe.http://www.jkanimals.cz/letak/Atman1.htm

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 4 Lut 2006 11:26 
Hagena pomp też używamy, ale konstrukcja pomp Atman chyba bardziej mi odpowiada. A gabki Atman polecam, są bardzo dobrej jakosci.

Marta

Autor Beliar
Użytkownik
#6 - Posted: 4 Lut 2006 20:54 
Ja bym polecił głowice Powerhead
Jest bardzo wydajna i żywotna
Pozatym można ją kupić w dobrej cenie np na allegro
Jarek

Autor osso_69
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Lut 2006 21:53 
Głowica Atman z gąbką.
Głowice zawsze mozna poza tym wykorzystać jako np. pompę do spuszczenia wody z akwarium, po podłączeniu jej do węża oczywiście.
Osso

Autor HeniuG
Użytkownik
#8 - Posted: 4 Lut 2006 22:51 
Właśnie dzisiaj zamówiłem Atmana AT-202. Zobaczymy jak to się będzie sprawować. Podłączona będzie w testowy układ filtracji w moim zbiorniku.
Heniu

Autor fazi64
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Lut 2006 23:02 
Właśnie dzisiaj zamówiłem Atmana AT-202
Witam,
A w jak pojemnym akwarium? Ja mialem ta wlasnie glowice z najwieksza gabka Atmana, ale jednak w moich 576l troche to bylo malo i dopiero teraz po podlaczeniu PowerHeada 70 widze zdecydowanie lepszy efekt.
Pozdrawiam
Fazi64

Autor HeniuG
Użytkownik
#10 - Posted: 4 Lut 2006 23:06 
Zbiornik 240l. Obecnie kaskada FZN-3 (sama ceramika) i głowica przerobiona z FZN-2 i wszystko pracuje z gąbką 10x20x40 na bocznej ścianie akwa.
Heniu

Autor fazi64
Użytkownik
#11 - Posted: 4 Lut 2006 23:12 
W tej pojemnosci zdecydowanie OK! Przez rok AT-202 dzialal u mnie bezobslugowo - sciagalem tylko gabke do wyplukania, a pompy praktycznie nie wylaczalem w cale - polecam.
Fazi64
PS
Bemby juz sie tra ;)

Autor HeniuG
Użytkownik
#12 - Posted: 4 Lut 2006 23:17 
Tak też myślałem że dobrze wybrałem.

Bemby juz sie tra ;)

Moje gratulacje !!!

Heniu

Autor ozi99
Użytkownik
#13 - Posted: 5 Lut 2006 07:05 
widze ze wszyscy uzywają głowic powerhead a do mojego 450l jaka najlepsza zeby nie była za mała

Autor admin
Admin
#14 - Posted: 5 Lut 2006 07:47 
My używamy Atman 203

Marta

Autor ozi99
Użytkownik
#15 - Posted: 5 Lut 2006 08:42 
czy atman 202 nie bedzie za mały?

Autor danlack
Użytkownik
#16 - Posted: 5 Lut 2006 10:06 
podajcie adres do sklepu internetowego ktory sprzedaje gabki i pompy atmana.

Autor ozi99
Użytkownik
#17 - Posted: 5 Lut 2006 10:53 
wyczytałem na innym forum coś takiego ze filtr biologiczny powinien byc tak ustawiony zeby w ciągu 1godz przefiltrowac 1 raz wode w akwarium bo jak jest ustawiony przepływ na max to bakterie się wypłukaja co wy otym sądzicie?

Autor HeniuG
Użytkownik
#18 - Posted: 5 Lut 2006 10:54 
ja gąbke kupiłem na allegro
a głowice najtaniej mają w http://sklep-zoo.com/sklep/

Heniu

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#19 - Posted: 5 Lut 2006 12:16 
A za pomocą czego Pani Marto filtrujecie i natleniacie wodę w zbiorniku 1000 l. tym o którym Pani pisała na forum ? Czy róznież filtracja odbywa sie za pomoca tych pomp? A jesli tak to jakiej sa one mocy? Czy oprócz głowicy z gabką coś jeszcze jest ulokowane (typu fitracji biologicznej) w akwarium? Aha! i jeszcze jedno: Czy faktycznie te atamny są bezgłośne jak piszą? Czy mozna ta pompę porównac do mocy odgłosu filtrów wentrznych?

Panie Heniu, to ja Pana podziwiam z ta kaskadą FZn-3. Ja swoją użyłam dwa razy, pierwszy raz kiedy kupiłam nowe ryby na okres kwarantanny i drugi raz teraz - kiedy mam problem z agresją kasang wobec eretmodusów. Własciwie borykam sie z tym miesiąc więc i do wczoraj był uruchomiony ten filtr. Jak dla mnie jest okropnie głośny, zmieniłam go na wewnętrzny i po raz pierwszy od funkcjonowania kaskady pozadnie sie wyspałam. Zreszta u mnie nawet kubeł fluval jest zamkniety w meblach, postawiony na gabce i okrecony czym się tylko dało aby był jak najmniej slyszalny...
Rozglądam sie za jakąs nieskoplikowanym rozwiązaniem, które było by ciche ( satąd moje zainteresowanie tematem i pytania powyzej).

Pozdrawiam,
Kaatrzyna

Autor admin
Admin
#20 - Posted: 5 Lut 2006 12:28 
Kasiu

W 1000l mamy Atman 203 i maksymalnych rozmiarów gąbke i zewnętrzny Eheim Profesional.

Marta

Autor HeniuG
Użytkownik
#21 - Posted: 5 Lut 2006 12:29 
Pani Kasiu, to jestem zdziwiony ja tą kaskade używam od czterech lat i raczej wydaje mi się bardzo cicha. Jedyny hałas występuje gdy poziom wody spada poniżej spływu kaskady to jest słyszalny pluskot.
W swoim 240l akwa ta kaskada pracuje jako jedyne źródło napowietrzania wody (falowanie) i jest wystarczająca, oczym świadczy kondycja moich pupili. A teraz dla testowania zakładam Atmana razem z dyfuzorem.

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#22 - Posted: 5 Lut 2006 13:20 
Pani Marto, a jak jest z tym odgłosem? Mocno słychac? Czy mozna ta pompę porównac do odgłosu pracującego wenętrznego filtra?

Ja wiem Panie Heniu - to ze mna jest nie najlepiej a nie z tymi filtrami ;) Ale szukam czegoś co by było prawie bezgłosne i raczej nic co nie bedzie zanurzone w wodzie u mnie się nie sprawdzi.

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 5 Lut 2006 13:30 
Kasiu

One pacują głośno przy duzym przeływie tlenu, przy zmniejszonym wg mnie są dość ciche. Dla mnie nie jest to najważniejsze. Wszystko w domu i w firmie jednak podporządkowane jest rybom i....

Marta

Autor danlack
Użytkownik
#24 - Posted: 5 Lut 2006 13:48 
ja gąbke kupiłem na allegro
a głowice najtaniej mają w http://sklep-zoo.com/sklep/

Heniu

Oryginalna ?

Autor creek
Użytkownik
#25 - Posted: 5 Lut 2006 13:52 
Polecam z czystym sumieniem glowice Aquaclear. To solidny sprzet. W zbiorniku 240 litrow idealnym rozwiazaniem bedzie model 402 (pobor mocy 10W). Uzytkowałem te glowice dlugi czas i moge powiedziec ze pomimo troszke wiekszej ceny warte sa wydanych pieniedzy.
Aktualnie w moim akwarium z frontosami od dwoch lat pracuje sump w polaczeniu wlasnie z modelem AC 802 - wyposazonym w drobną gabke (zapewnia cyrkulację wody i zbiera drobne zanieczyszczenia) i jest to optymalne rozwiazanie. Głowice są naprawde ciche... szczerze polecam !!!

Autor HeniuG
Użytkownik
#26 - Posted: 5 Lut 2006 15:42 
danlack, to jest gąbka cięta z metra. Mi właśnie zależało na nie typowych wymiarach. A sprzedaje to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84886910
Osobiście jestem zadowolony, dlatego że orginalne Atmana były dla mojego zastosowania za małe.

Heniu

Autor aahaja
Użytkownik
#27 - Posted: 5 Lut 2006 16:52 
Taką gąbkę kupisz w Aqua Medic.
"Gąbka o grubości 10 cm - 216,10 za m2
Gąbka o grubości 5 cm - 112,90 za m2
Gąbka o grubości 3 cm - 67,80 za m2"
Adres: http://www.aquamedic.pl/ należy wejść do sklepu internetowego i w dziale ' PVC, silkony, gąbki filtracyjne ' są te gąbki. Sam kupowałem , polecam.
Pozdrawiam Krzysztof

Autor fazi64
Użytkownik
#28 - Posted: 5 Lut 2006 18:56 - Edytowany przez: fazi64 
Witam,
Mozna i tak:
http://www.tropheus.info/artikel_visa.asp?NR=170&K APITEL=Aquarium

Pomijajac estetyczny aspekt, jest to dosc prosty sposob na skuteczny filtr wewnetrzny.
KatarzynaR
jak jest z tym odgłosem? Mocno słychac?
Glowice Atmana (bez doprowadzonego wezykiem na wylocie powietrza sa praktycznie nieslyszalne, a moj Aquaclear 70 (nie PowerHead jak pisalem), choc duzo mocniejszy, tez bez powietrza chodzi w zasadzie bezglosnie.
Pozdrawiam
Fazi64

Autor danlack
Użytkownik
#29 - Posted: 5 Lut 2006 20:21 
Taką gąbkę kupisz w Aqua Medic.
"Gąbka o grubości 10 cm - 216,10 za m2
Gąbka o grubości 5 cm - 112,90 za m2
Gąbka o grubości 3 cm - 67,80 za m2"
Adres: http://www.aquamedic.pl/ należy wejść do sklepu internetowego i w dziale ' PVC, silkony, gąbki filtracyjne ' są te gąbki. Sam kupowałem , polecam.
Pozdrawiam Krzysztof


Krzysiek,
Tez kupowalem Aquamedica kiedys do filtra opartego na Twojej konstrukcji - serdecznie ja polecam - dziala super - natomiast nigdy nie widzialem na Allegro gabek atmana stad moje pytanie.

Autor danlack
Użytkownik
#30 - Posted: 5 Lut 2006 20:26 
Krzysiek,
Czy nie zastanawiales sie nad zamiana biobali na gabki (walce 25x25mm) Aquamedica lub pocieta w kostke gabka niebieska w filtrach Twojego pomyslu ? Robie nowy zbiornik i zastanawiam sie wlasnie nad tym.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jaki filtr Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®