Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jaki filtr

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor aahaja
Użytkownik
#31 - Posted: 5 Lut 2006 21:48 
Jako, że nie kupuję juz biobali to teraz wkładam jako warstwy bio zwykłe pocięte gąbki od filtrów na powietrze (delfiny). Tradycyjnie: od góry gąbka z grubymi porami , wartswa rozdzielająca, drobna gąbka i aż do samego dna pocięte na kostki około 5x5x5 te o których pisałem.
Pozdrawiam

Gąbki AM szkoda ciąć na kawałki. Ta o grubości 10cm moze być stosowana do głowic.

Atman z racji ceny jest dobry, na pewno lepszy niż nasze rodzime turbiny. Nie ma natomiast porównania w stosunku do Hagena - zupełnie inna klasa, ale zdecydowanie droższe.

Autor JacekK
Użytkownik
#32 - Posted: 6 Lut 2006 12:12 
Wiecie jak rozpoznac doskonala filtracje w zbiorniku ????
To taka filtracja do ktorej nie zagladacie przez rok :).

A odnosnie gabek zamist kuleczek nie polecam , w kuleczkach przeplyw owdy jest znacznie lepszy od przeplywu wody w gabkach .
Lepsza cyrkulacja wody przy kuleczkach ..zalety lepszej cyrkulacji w systemach filtracji biologicznej nie musze chyba tlumaczyc.
I gabki maja to do siebie ze po pewnym czasie robia sie w nich miejsca /zabicia-zapchania/ gdzie nastepuje zatrzymanie cyrkulacji wodnej.
Z zewnatrz filtr biologiczny a w srodku srodowisko beztlenowe :).
Tylko me rady .
Pozdrawiam

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#33 - Posted: 8 Lut 2006 13:50 
,,Wiecie jak rozpoznac doskonala filtracje w zbiorniku ????
To taka filtracja do ktorej nie zagladacie przez rok :). ''


Jacku, własciwie to jak ona wygląda?

Ja na swoim fluvalu 404 nie mam dołączonego prefiltra. Nie chciałam spowalniać przepływu. Wynikiem tego jest to, że płuczę ten filtr mn. co trzy i poł miesiaca. Jak dla mnie to jest tam okropny syf.

Do aahaja

Ale która pompa jest bardziej cicha? Ta jakość hagena to np. bezawaryjnośc, lepszy przepływ itp. ? Pytam, bo ja mam fluvala (kubeł) i dla mnie to on jest głośny. A przeciez jest to ta sama fimrma.


Dziękuję i pozdrawiam,
Katarzyna

Autor JacekK
Użytkownik
#34 - Posted: 8 Lut 2006 14:52 
Jacku, własciwie to jak ona wygląda?..,,
Katarzyno wyglad nie ma znaczenia tylko jej skutecznosc i mozliwos zapanowania wpelni nad tym co sie do niej dostaje/zamkniecie cykluazotowego/ i ja do swego filtra zagladam by wumienic pompy ..tylko po to :).
Ale juz pisze nie jest on cichy !!!
Pozdrawiam

Autor KatarzynaR
Użytkownik
#35 - Posted: 8 Lut 2006 15:00 
To moze głupie, ale ja naprawde nie zrozumiałam na początku... chyba jednak w koncu musze zjeśc to śniadanie ;)

Czyli proponujesz swój system filtracji. Tak, tak zapewne nie jest on cichy... to przelewanie...

Już od pewnego czasu taki system filtracji proponuje aquel konstruując tego typu akwaria.

Z takim czymś musiałabym albo siebie wyprowadzić , albo akwarium bo spania by nie było.

Dziękuję,
Katarzyna

Autor danlack
Użytkownik
#36 - Posted: 8 Lut 2006 20:10 
Jacku,
Na ile rozumiem konstrukcje twojego filtra to pompa o mocy 100-130% objetosci zbiornika( czy to dotyczy wydajnosci pompy z podnoszeniem na wysokosc zbiornika/filtra ?) jest na tyle wystarczajaco sprawna, ze wypompowuje wode z filtra do poziomu ok. 15cm ? i zmienia to zloze z zalanego (przy wyl. pompie) do zraszanego ?

Czy pojemnosc filtra ma tu jakies znaczenie jezeli idzie o dobor mocy pompy ? u mnie np. beda dwie komory bazujace na twojej konstrukcji - kazda po 90 litrow w zbiorniku o pojemnosci lacznej 1366 litrow (jak architekt mi obliczy obciazenia na strop).
Czyli powinienem dac dwie pompy po 1400-1800 litrow ? po jednej do komory

Autor JacekK
Użytkownik
#37 - Posted: 9 Lut 2006 09:57 
Jesli bedziesz miec dwie komory to
albo je laczysz ze soba i wtedy jedna pompa /jest takie roawiazanie/
albo dwie pomcy ..odnosnie mocy to
podaj wysokosc podnoszenia
a ci odpowiem

A roznica poziomow moze siegac znacznie wiecej u mnie okolo 40cm
Pozdrawiam

Autor danlack
Użytkownik
#38 - Posted: 9 Lut 2006 11:30 
Zbiornik ma byc wysoki na 70 cm - pompy (dwie dla redundancji - dlatego tez dwa niezalezne filtry) beda staly na dole komor na 3 cm gabkach (dla tlumienia drgan/halasu) - czyli mamy jakiej 60 cm.

Apropos stalej podmiany wody to wydaje mi sie ze da sie ustawic tak grzebien przelewowy, aby woda powolutku splywala do komory odplywowej/komina czy jak to zwal. Bedzie dzialac ?

Autor JacekK
Użytkownik
#39 - Posted: 9 Lut 2006 12:16 
predkosc splywu reguluje moc pompy/wydajnosc/
Kupujac pompe patrz na wykresy producentow
ale przy 60 cm wysokosci licz straty od 30 do 50% uwarunkowane to jest od mocy pompy .
Pozdrawiam

Autor danlack
Użytkownik
#40 - Posted: 9 Lut 2006 12:23 
Jacku,
A co ze stala podmiana wody - to bylaby u mnie trzecia komora (tak doklejona z boku zbiornika z grzebieniem. Jak dolewam np. 10-20 litrow wody to poziom podniesie sie minimalnie w zbiorniku co spowoduje przelanie czesci wody do tej komory odplywowej i dalej do kanalizacji. Dobrze rozumuje ?

Autor danlack
Użytkownik
#41 - Posted: 9 Mar 2006 07:16 
Czy ktos rozwiazal sprawe lub wie jak to zrobic a mianowicie system ciaglej podmiany wody w filtrze wg konstrukcji JackaK
(http://tropheus.com.pl/index.php?option=articles& Itemid=3&topid=16#)

Czy sposob rozumowania opisany powyzej ma sens ?

Chce to zrobic w ten sposob ze
- zalewam zbiornik do wysokosci grzebieni w filtach glownych o poj.2 x 45 litrow,
- wlaczam pompy o wydajnosci 1200 litrow na filtr -
- woda z filtrow zostaje wypompowana do zbiornika glownego (2 x 30 litrow)
- podnosi sie w zbiorniku glownym i komorach polaczonych poziom o 1-2 cm (az ciezko uwierzyc ze zrobi to pompka o wyd. 1200 litrow ?) ,
- na tej wysokosci ustawiam grzebien przelewowy do systemu ciaglej podmiany wody.

Tylko czy dolanie wody do zbiornika glownego podniesie poziom wody w zbiorniku glownym i przelanie do systemu podmiany czy raczej oslabi efektywnosc filtra przez podniesienie poziomu wody w filtrze (wtedy wiecej materialu - jak nie caly- bedzie zalane woda a nie zraszane a tego nie chce.

Poardzcie jak to rozwiazac

Autor danlack
Użytkownik
#42 - Posted: 9 Mar 2006 07:20 
i jeszcze jedno czy mozna biobale wrzucic w siatki do filtrow ?

Obawiam sie zapchania siatek/filtrow, gdyz zazwyczaj maja bardzo drobne oczka. A moze wiecie co wykorzystac na siatki do filtrow zeby oczka bylu 5x5 - 10x10 mm ?

Autor drozd
Użytkownik
#43 - Posted: 9 Mar 2006 23:30 
witam,

co do siatki na biobale to może nada się taka plastikowa jakiej w swoim sumpie uzył autor tego wątku (4 i 5 zdjęcie)
http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php? t=35680&highlight=

Marek

Autor danlack
Użytkownik
#44 - Posted: 15 Mar 2006 21:10 
Czy naprawde nikt nie wie jak zrobic ciagla podmiane wody przy filtrach konstrukcji JackaK ?

Autor sebo
Użytkownik
#45 - Posted: 21 Mar 2006 14:32 
ja ma 260L 150x42,5x41 wiem dziwne kombinowane wymiary ale tak wyszło filtracja to głowica Atman 202 ten 1200L/h z gąbką atmana dużą ale nie tą największą, do tego 2 głowice aquaszuta typ 600 i typ 300 po przeciwnych stronach akwa i na różnych wysokościach obie napowietrzają i podłączone są do kratki filtra podrzwirowego na dnie 20kg rzwiru koralowego, i kubełek aquaela 250 (650l/h) zakończony deszczownią jak myślicie czy to wystarczy??

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jaki filtr Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®