Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Nowy zbiornik - dylematy

Strona  Strona 5 of 7:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  Next »  
Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#121 - Posted: 27 Mar 2010 16:50 - Edytowany przez: krzysiekgrab 
fajnie

Autor krzysiekgrab
Użytkownik
#122 - Posted: 27 Mar 2010 16:51 
gratuluję, fajny baniaczek się zapowiada :). Mam pytanie, co stoi za akwarium (chodzi mi o czarne tło)?

Krzysiek

Autor tasma
Użytkownik
#123 - Posted: 27 Mar 2010 17:12 
To tak jak z domem, buduje się pierwszy, aby wiedzieć dokładnie "co i jak" i potem przy drugim nie ma już problemu.
Widzę, że podekscytowałeś się:)

Nie raczej powiedzialbym, ze mi ulzylo. Jest juz w srodku i problem z glowy. A o nastepnym na razie nie mysle. Musze ochlonac .

Mam pytanie, co stoi za akwarium (chodzi mi o czarne tło)?
To jest czarne spienione PCV przyklejone wewnatrz.

P.

Autor bemben
Użytkownik
#124 - Posted: 27 Mar 2010 18:07 
Genialnie to wygląda! Rozmarzyłem się :)

Kiedy zalewacie?

Autor andzin44
Użytkownik
#125 - Posted: 27 Mar 2010 18:31 
Kiedy zalewacie?

Po takich przeżyciach ja zalewałbym dzisiaj lecz co innego...
To tak , żeby akwa bez problemów dłuugo cieszyło ducha i oczy .

Autor marti
Użytkownik
#126 - Posted: 27 Mar 2010 18:59 
Jestesmy bardzo zadowoleni z efektu koncowego.
koloryt skał ich faktura- rewelacja

Gratulacje ! Świetnie to wygląda.

Jak bede budowal nastepny wiekszy zbiornik to bede juz bede wiedzial co i jak.

Następnym razem zostaje Wam już zalać cały pokój, tylko trzeba pouszczelniać okna i drzwi :)

ps. Też buduję nowy baniak, ale przy tym wielopoziomowym basenie Magdy i Przemka, wstyd pokazywać coś mniejszego niż 1500 L ;)

Autor sander
Użytkownik
#127 - Posted: 27 Mar 2010 19:32 
Ja też odetchnąłem ze spokojem i na to konto otworzyliśmy w domu butelkę :-) Jak wyparuje to spokojnie popatrzę i wspólnie pomyślimy czego jeszcze brakuje i co trzeba dostrugać bo nigdy nie jest tak, że od razu osiaga się efekt docelowy. Czy teraz po wstępnych zdjęciach nadal utrzymujecie, że plastiki są takie rewelacyjne?

Autor luki
Użytkownik
#128 - Posted: 27 Mar 2010 21:35 
Fajne skały, które spotęgują zapewne efekt głebi tego ciekawego zbiornika!! Jaka planujecie obsade?

Autor sue
Użytkownik
#129 - Posted: 27 Mar 2010 22:31 
Czy teraz po wstępnych zdjęciach nadal utrzymujecie, że plastiki są takie rewelacyjne?

Każda skała jest niepowtarzalna!
Ja głosuję za skałą obiema rekami i całym sercem ;)

Fantastyczny jest kamień na dolnym poziomie, który w środkowej części jest znacznie wyższy niz po bokach. Świetne jest też to, że powstało wiele naturalnych załomów, szczelinek itd.

Już nie moge się doczekać jak to będzie wyglądać z piaskiem i wodą.

Jaka planujecie obsade?
Będą (szeroko pojęte) piaskówki..

Magda

Autor sander
Użytkownik
#130 - Posted: 27 Mar 2010 23:10 
Magdo, faktura bardziej Ci się spodoba jak już to żelazo (III) spłynie ze skały. Fajnie wyglada jak osiada ono na piasku, po wpuszczeniu ryb znika. Cieszę się, że jesteś na "tak" bo początkowo wolałaś stalowo czarną skałę jednak tamten materiał nie pozwalał na zrobienie całości z jednego kawałka co moim zdaniem znacznie zmniejsza oryginalność aranżu.

Autor admin
Admin
#131 - Posted: 28 Mar 2010 08:35 
Widzę, ze Przemek "odetchnął z ulgą" a Madzia jest "przeszczęśliwa".

Bardzo, bardzo się cieszę:)

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#132 - Posted: 11 Kwi 2010 17:25 
Prace posuwaja sie do przodu
W zbiorniku jest okolo 60 cm wody. Dziala filtracja. O dziwo nic nie cieknie (sam kleilem).
Tlo prezentuje sie zaje#@$%^.
Zdjecie dolnej czesci :

Odczekam jeszcze kilka dni przed zalaniem do pelna zeby wzmocnienia wzdluzne sobie doschly, a za dwa tygodnie ryby.

Przemek

Autor admin
Admin
#133 - Posted: 11 Kwi 2010 17:45 
Dobrze napisałeś...zaje#@$%^

Marta

Autor tasma
Użytkownik
#134 - Posted: 11 Kwi 2010 17:47 
Wolalem ocenzurowac bo ponoc jest jakis automat wycinajacy bluzgi ;).

Autor admin
Admin
#135 - Posted: 11 Kwi 2010 17:52 
Ale mnie chodzi o efekt - wprost niesamowity. Jestem pod ogromnym wrażeniem:))

Marta

Autor sander
Użytkownik
#136 - Posted: 11 Kwi 2010 20:03 
Środkowu kamień maskujący trzeba obrócić w lewo tak żeby to nienaturalne złamanie było w piasku, jeśli się nie da to wymianka. Góra jest bardziej dynamiczna więc niech te listewki szybko schną, bo sam nie mogę się doczekać ;-)

Autor tasma
Użytkownik
#137 - Posted: 11 Kwi 2010 20:25 
Kuba

Tak to wyglada bez maskowania:

Ten kamien obrocony w zaleznosci od tego o ile stopni albo nie zaslania wlotu albo nie lezy stabilnie.
Moze Twoje poczucie piekna i harmonii jednak zaakceptuje ten uklad ;).
Tutaj zdjecie gory przed.


P.

Autor luki
Użytkownik
#138 - Posted: 11 Kwi 2010 20:44 
Widzę, że ukryliście w piasku rury PCV czy nie obawiacie się, że piaskówki w dość krutkim czasie poprostu je odkopią? W następstwie zbiornik zapewne straci na naturalności..?
p.s.
Skały już wyglądają super a jak porosną glonem to dopiero będzie...

Autor sander
Użytkownik
#139 - Posted: 12 Kwi 2010 07:51 
Pewnie Przemek ma nadzieję, że jak Trigle wejdą w kanalizy to nie będą już zajmować się sypaniem wałów, może tak być. Ten system ma chyba elementy o dodatniej pływalności więc trzeba albo je przyklejać do dna albo włożyć do środka kilka kamieni bo po wysypaniu piasku mogą się podnieść do powierzchni. Ile piasku potrzebujecie na całość?

Autor tasma
Użytkownik
#140 - Posted: 12 Kwi 2010 12:20 
Widzę, że ukryliście w piasku rury PCV czy nie obawiacie się, że piaskówki w dość krutkim czasie poprostu je odkopią? W następstwie zbiornik zapewne straci na naturalności..?
Jesli odkopia to trudno. Staram sie zrobic akwarium w miare dekoracyjne, ale to jednak rybom ma byc w nim dobrze. Limnochromis auritus jest ryba podobna do triglachromisa, ktorej hodowanie bez rurek przypominac moze hodowanie Xenotilapii na golej szybie bez piasku.
Przyznam jednak, ze w glebi duszy licze ze sobie odpuszcza odkopywanie. Co zrobia przekoamy sie niedlugo.

Pewnie Przemek ma nadzieję, że jak Trigle wejdą w kanalizy to nie będą już zajmować się sypaniem wałów, może tak być. Ten system ma chyba elementy o dodatniej pływalności więc trzeba albo je przyklejać do dna albo włożyć do środka kilka kamieni bo po wysypaniu piasku mogą się podnieść do powierzchni. Ile piasku potrzebujecie na całość?

Oczywiscie wiem ze rura plywa ;). Jesli dokladnie przyjrzysz sie zdjeciu z rura zobaczysz doklejone do dna konstrukcje szklane do ktorych rura zostala przywiazana. Dodatkowo w srodku znajduje sie okolo 10 kg kamieni, ulozonych tak zeby nie blokowac przejscia.
Piasku jest okolo 300kg w proporcjach 40/60% (dol/gora).

Przemek

Autor tasma
Użytkownik
#141 - Posted: 18 Kwi 2010 21:30 
Odswiezam temat. Zalany (zbiornik, nie ja ;)) i bardzo delikatnie zarybiony.









Dosc specyficzna technika wymaga zastosowania ultraszerokatnego obiektywu (12 mm) ktory ma megadystorsje (szczegolnie na zdjeciu nr 4). Prosze sie nie obawiac wszystkie szyby sa proste.

Przemek

Autor marti
Użytkownik
#142 - Posted: 18 Kwi 2010 22:00 
Czadowy ten Wasz baniak !!!
Zalany wygląda jeszcze lepiej.

Chyba dobrze widzę, że na razie pływają w nim tylko Paracyprichromis i Cyathopharynx ?

Marcin

Autor sander
Użytkownik
#143 - Posted: 18 Kwi 2010 22:08 
Przemek daj cały front jak możesz? Teraz widzę, że ta szerokość na górze prosi się o coś wysokiego na środku jak chciałeś na początku.

Autor tasma
Użytkownik
#144 - Posted: 18 Kwi 2010 22:08 
To nie Cyatopharynx tylko Xenotilapia tenuidentata.

Autor sander
Użytkownik
#145 - Posted: 18 Kwi 2010 22:10 
PW i czy już palką się żarniki?

Autor tasma
Użytkownik
#146 - Posted: 18 Kwi 2010 22:15 
Zarnik jest jeden 70W i pali sie w najlepsze. Na zdjeciach nie ma ani grama lampy blyskowej, wszystko to swiatlo zastane.
A o co chodzi PW?

Autor sander
Użytkownik
#147 - Posted: 18 Kwi 2010 22:24 
Przemek daj cały front jak możesz? Teraz widzę, że ta szerokość na górze prosi się o coś wysokiego na środku jak chciałeś na początku.

Autor MaciejMichalak
Użytkownik
#148 - Posted: 18 Kwi 2010 23:08 
Niesamowity zbiornik, tylko pozazdrościć...

Gratulacje.

Autor michal1313
Użytkownik
#149 - Posted: 18 Kwi 2010 23:20 
fajny efekt głębokości gdy płnące stado górą nagle kieruje się do dołu i znika

Autor sander
Użytkownik
#150 - Posted: 18 Kwi 2010 23:50 
Jest to naprawdę nowatorskie akwarium i cieszę się, że mogłem choć szczyptę własnej pracy wcisnąć do tej realizacji. Muszę tu wyrazić szacunek dla TheWalda z którym nigdy wspólnie nie pracowałem ale widząc jak poradził sobie z masą tafli w tym projekcie mam na to niesłychaną ochotę. Nie mam pojęcia jak ryby będą się w nim zachowywać i jak podzielą przestrzeń, która jest tu niezwykle interesująca. Myślę, że obsada będzie ewoluować i pozwoli zadowolić swoim behawiorem jakże nioebagatelną fantazję właścicieli. Przemku nie ustawaj w tym co robisz :-)

Strona  Strona 5 of 7:  « Previous  1  2  3  4  5  6  7  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Nowy zbiornik - dylematy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®