Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Zrobiłem kostkę lipową

Autor stachumal
Użytkownik
#1 - Posted: 18 Lis 2009 15:17 
Witam. Zrobiłem kostkę lipową . W klocku lipy wywierciłem otwór prawie przez całą jego długość po czym wcisnąłem plastykową rurkę z popsutego przeze mnie kamyka napowietrzającego . Podłączyłem wężyk od pompki . Pęcherzyki powietrza wydobywające się z kostki były w przewadze malutkie . Po skierowaniu wylotu filtra wew. drobniutkie bąbelki osiągają powierzchnie wody na drugim końcu akwa. Efekt mnie zadowala w 100% zobaczę jak długo pochodzi nie tracąc na efektywności.

O kosztach nie ma co mówić bo potrzebny był tylko kawałek lipy (suchej) i kamyk do pozyskania plastykowej rurki pasującej do podłączenia wężyka.

Jak by co to pytajcie chętnie podpowiem.

Pozdrawiam Staszek.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 18 Lis 2009 20:33 
A możesz dać fotkę, bo słabą mam wyobraźnię i popatrzeć muszę.

Robert

Autor stachumal
Użytkownik
#3 - Posted: 19 Lis 2009 18:29 
Witam. Niestety dzisiaj nie mam na penie w pracy takiego zdjęcia . Jutro po osiemnastej postaram się zapodać ( nigdy tego nie robiłem ale jak się nie uda to podam linka na fotosiku. A dzisiaj zmajstrowałem drugą kostkę dla kuzyna bo był pod wrażeniem mojej i obie zmodyfikowałem poprzez dołączenie zaworku na wężyku przez co można wyeliminować do minimum duże pęcherzyki powietrza.

Dzięki za zainteresowanie . Pozdrawiam Staszek.

Autor stachumal
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Lis 2009 19:16 

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 20 Lis 2009 21:14 
Wiesz co? Jestem pod pierońskim wrażeniem... Dopiero przy szóstym linku zorientowałem się, że na wcześniejszych w ogóle nie było widać kostki !
No bo wiesz - kostka, to kostka, a tutaj jakieś badyle w wodzie widać ale żaden nie przypominał kostki.
No, ale odetchnąłem z ulgą w końcu. ZOBACZYŁEM.

Robert

Autor stachumal
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Lis 2009 22:23 
Nie mam badyliiiii. To tylko taka kamionka, którą docisnąłem klocek lipy do szyby aby go nie wypierało do powierzchni.

Pozdrawiam Staszek.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Zrobiłem kostkę lipową Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®