Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Aranżacja zbiornika

Autor Sendog
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Lis 2009 19:09 
Mam pytanie. Czy te głazy według Was są sztuczne czy naturalne. Pytam o te po bokach zbiornika. Jeśli naturalne to jak je ustawić aby bezpiecznie utrzymywały się w jednym miejscu i nie istaniało zagrożenie uderzenia w szybę. Zachwycił mnie ten zbiornik i planuję tak urządzić akwarium dekoracyjne. Nie wiem tylko czy tak ogromne głazy nie będą zagrażać ścianom zbiornika.



Krzysiek

Autor jaosh
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Lis 2009 19:37 
moim zdaniem są to naturalne, po lewej stronie widzę, że głaz na dole ma "krawędź", na której leży ten wyżej.

wydaje mi się też, że jest tam duża ilośc silikonu lub jakiegoś innego materiału, który spoił te kamienie

Autor nuroslaw
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Lis 2009 20:57 
lewa strona nie naturalna.

tu chyba dużo lepiej prezentowałby sie pojedynczy duży kamien.

Autor nechor
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Lis 2009 08:56 
Efekt jest tak ladny, ze ja bym odrobine naturalnosci poswiecil... :-)

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Lis 2009 09:06 
Ciekawe jak duży jest to baniak? Jeśli jest to powiedzmy 1,5/0,5/0,5m to te kamloty ważą tyle, że strach je stawiać w baniaku pod którym mamy szafkę z płyty :-). Dziwny kształt mają te kamienie z lewej ja bym stawiał, że są sztuczne. Po rozjaśnieniu i zwiększeniu kontrastu okazuje się, że te otoczaki mają różne kolory i efekt mocno traci na atrakcyjności :-(

Autor Sendog
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Lis 2009 09:33 
Mam pod zbiornikiem podmurówkę z Ytonga. Ciężaru raczej się nie obawiam. Nie wiem tylko jak bezpiecznie umocować te głazy z boku. U mnie będzie zrobione lustrzane odbicie tak aby lewy bok był odsłonięty od strony salonu. Głazy chyba muszą dotykać bocznej ściany bo w przeciwnym wypadku zbiornik znacznie straci na atrakcyjności. Jak więc je zabezpieczyć?

Krzysiek

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Lis 2009 09:55 
Gdybym ja miał takie zadanie do wykonania to postawiłbym otoczaki jeden na drugim a żeby nie napierały one na szybę to uciął bym je na płasko od strony szyby. Masa tych skał jak tak duża, że ryby nie mają szans nimi miotać ;-)

Autor kulus12
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Lis 2009 10:14 
Dodatkowo "obsmarował" bym je silikonem w miejscach gdzie stykały by się z szybą, oraz nawiercił je wkładając trzpień w miejscu łączenia dwóch głazów ( tak jak przy robieniu ludzików z kasztanów)

Radek

Autor nuroslaw
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Lis 2009 13:39 
Głazy chyba muszą dotykać bocznej ściany bo w przeciwnym wypadku zbiornik znacznie straci na atrakcyjności. Jak więc je zabezpieczyć?

skleić; nawiercić i wstawić blokadę np. z rurki PVC; skleić np. CX-5

Druga sprawa- akwa chyba nie ma wiecej niż 160 l, ale mogę się mylić.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Aranżacja zbiornika Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®