Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

wyłączanie filtra wewnętrznego na noc

Autor pkubek
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Gru 2009 22:30 
Witam,

mam pytanie - czy w ustabilizowanym akwarium, gdzie pracuje filtr zewnwtrzny (z ceramika) wraz z prefiltrem oraz filtr wewnetrzny (Eheim Pick Up 2012) mogę wyłączać na noc filtr wewnętrzny? Czy brak przepływu przez niego wody nie zabija osiadłych tam bakterii a w konsekwencji - szkodzi wodzie?

Mam jeszcze pytanie -

od dwóch dni pracuje w świerzej wodzie filtr wewnętrzny, jutro planuję podłączenie zewnętrznego; po dwóch dniach wlałem do wody JBL Denitrol.
Czy szczepić filtr zewnętrzny przy pomocy JBL FilterStart? Czy takie podłączenie zewnętrznego z dwudniowym opóźnieniem filtra zewnętrznego i szczepienie go bakteriami nie zaburzy wszystkiego?

Proszę o radę
Paweł

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 4 Gru 2009 05:57 
Nie wiem, ale dla mnie główna i podstawowa zasada działania filtracji to: FILTR DZIAŁA 24 GODZINY NA DOBĘ.


Dodajesz chemię do zbiornika - tylko, czy planujesz w najbliższym czasie obsadę i jaki to będzie czas? Bakterie, które wlewasz muszą mieć co jeść


Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#3 - Posted: 4 Gru 2009 10:50 
przemyślałem to i przeczytałem post Alexa no i oczywiście w sumie nie ma wątpliwości, że filtr musi chodzić non stop. Masz rację Marto.

A co do zarybiania - w poniedziałek wyjeżdżam na tydzień, chciałem zaszczepić filtr i pokarmić go do poniedziałku, wlalem już, Denitrol, wsypuję trochę karmy, dziś chciałem uruchomić filtr zew. ze złożem. Czy wystraczy pokarmić bakterie do poniedziałku, a po powrocie zrobić testy, podmienić wodę, dodać ew. denitrol etc?
Pawel

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / wyłączanie filtra wewnętrznego na noc Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®