Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Co myślicie o takim wystroju

Autor piotr993
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Gru 2009 16:57 
Od razu pisze jeżeli ktoś ma napisać ble nie ma otoczaków to niech nie pisze

akwa dla ocellatus gold 1+2

[img] [/img]

[img] [/img]

[img] [/img]

Na 3 zdjęciu wapień położony trochę inaczej nie wiem które ułożenie jest efektowniejsze
w przyszłości pojawią się anubiasy na pewno jeden na wapieniu

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 15 Gru 2009 17:20 - Edytowany przez: admin 
piotr993

Nie rozumiem, albo oczekujesz oceny...albo chcesz pochwał ot tak sobie.

Ja napisze wyraźnie - akwarium ma być odpowiednie dla ryb. To dla mnie jest najważniejsza informacja. Nie ułożenie w lewo czy w prawo kamienia, tylko zaaranżowanie zbiornika dla konkretnej obsady.

Dodatkowo dodam. Wapień filipiński wygląda nienaturalnie w zbiorniku. Dokładnie ułożone we wzorek muszle również. Ale to Twój zbiornik.

Marta

Autor piotr993
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Gru 2009 21:47 - Edytowany przez: piotr993 
muszle tak sobie tylko ułożyłem bo nie wpuszczam jeszcze ryb a muszle wymienię na inne bo te są małe oczywiście możecie krytykować ale od razu napisze ze to nie maił być idealny biotop jeziora bo wtedy dałbym jakieś ciemne otoczaki
Ułożenie kamienia ma pewne znaczenie bo wydziela w pewien sposób rybom rewiry na jednym jest on trochę przesunięty

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 16 Gru 2009 06:34 
Ale dlaczego uważasz,że muszle są za małe? Czy to nie są winniczki? Dlaczego zaproponowałeś układ 1+2?

Marta

Autor nechor
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Gru 2009 10:08 - Edytowany przez: nechor 
Moge sie mylic, ale co dla nas jest odgrodzeniem terytorium, dla ryb niekoniecznie. Czy pojedynczy kamien na srodku nie bedzie powodowal walk o "fajne miejsce" ?

Estetyka: czym sie kierowales wkladajac tam ten kamien? Sa inne rodzaje skal, ktore wg mnie wygladaja efektowniej.

Autor piotr993
Użytkownik
#6 - Posted: 16 Gru 2009 10:09 
bo jeżeli dorosła samica będzie miała 4 cm to nie ma szans się zmieścić do tych muszli a co dopiero samiec na zdjęciu wyglądają na większe niż są kilka jest po winniczkach ale są mniejsze od tych żółtych. Tak mi poradzili hodowcy tych rybek podobno wtedy zachowują się dużo ciekawiej kontaktowałem się nawet z zagranicznymi hodowcami.
więc już zamówiłem samca i dwie samiczki za jakiś tydzień będą w domu prawdo podobnie

Autor Vepsik
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Gru 2009 16:35 
Jak patrzę na te muszle, to nie widzę żadnych problemów. Ryba spokojnie się zmieści. Samica nie chowa się w muszli w taki sposób, że ma sobie w niej swobodnie pływać. Te dadzą radę. Poza tym nie sądzę, żeby samica osiągnęła te 4 cm. W sumie to spora "baba" by była. Wiedz, że my też mieliśmy i niektórzy wciąż mają dużo wspólnego z muszlowcami ale zapewne tamci hodowcy są czymś w rodzaju guru, więc lepiej się już nie będę wypowiadał, bo zostanę posądzony o herezję.

Michał

Autor piotr993
Użytkownik
#8 - Posted: 16 Gru 2009 17:05 - Edytowany przez: piotr993 
Czy pojedynczy kamien na srodku nie bedzie powodowal walk o "fajne miejsce" ?

Estetyka: czym się kierowałeś wkładając tam ten kamień? Sa inne rodzaje skal, które wg mnie wyglądają efektowniej.

Najpierw odpowiem pierwsze pytanie a wiec jeżeli chodzi o walki właśnie dla tego nie wpuszczę 2 samców .
Estetyka kierowałem się tym ze wapien będzie stabilizował kh i pH za razem a co do efektowności to najbardziej efektowne co mogłem dostać w mieście w którym mieszkam bo niestety nie będę jechał 200km żeby kupić inna skałę a jedyne co mogłem dostać na miejscu oprócz wapienia to piaskowiec z zieleni miejskiej który ani nie poprawi parametrów ani efektowniejszy nie jest.No znalazłem tez jakieś skałki ale cena była kosmiczna bo 60 zł za kilogram jakieś piękne tez nie były ale z uwagi na cenę nie brałem ich pod uwagę nawet

Teraz Vepsik
Poza tym nie sądzę, żeby samica osiągnęła te 4 cm. W sumie to spora "baba" by była. Wiedz, że my też mieliśmy i niektórzy wciąż mają dużo wspólnego z muszlowcami ale zapewne tamci hodowcy są czymś w rodzaju guru, więc lepiej się już nie będę wypowiadał, bo zostanę posądzony o herezję.

Osobiście mogę kupić takiej wielkości ryby w sklepie. Wiem ze macie doświadczenie z muszlowcami ale może nie koniecznie tym gatunkiem a ja konsultowałem się z ludźmi którzy hodują właśnie ten gatunek i to z dużym powodzeniem .

Aczkolwiek każda wasza porada jest dla mnie cenna im więcej źródeł tym lepiej a wiadomości się uzupełniają wiec proszę żebyście podzielili się ze mną swoja wiedzą o tych rybkach może dowiem się czegoś nowego i nie ma mowy o żadnej herezji nie jestem osobą która ogranicza się do jednego źródła informacji

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 17 Gru 2009 07:33 
IMO nie można poddawać do oceny wystroju tego akwarium z tej prostej przyczyny, że go zwyczajnie nie ma. Można natomiast poddać ocenie system filtracji i tu widzę, że wymaga on upgrade-u polegającego na wyjęciu kubka i wymianie gąbki gdyż to co jest w standardzie nie nadaje się do filtrowania.

Autor nechor
Użytkownik
#10 - Posted: 17 Gru 2009 10:39 
wymaga on upgrade-u polegającego na wyjęciu kubka i wymianie gąbki

Czy moglbys rozwinac? Chodzi Ci o filtr wewnetrzny? Ze zabudowany sie nie nadaje i trzeba go wymienic na "otwarta" gabke?

Autor nechor
Użytkownik
#11 - Posted: 17 Gru 2009 10:47 
Estetyka kierowałem się tym ze wapien będzie stabilizował kh i pH za razem a co do efektowności to najbardziej efektowne co mogłem dostać

Wg mnie nie warto poswiecac jedynego elementu dekoracyjnego na stabilizacje parametrow.

Z ciekawosci - gdzie mieszkasz? Bo cos mi sie wydaje ze znajde na mapie co najmniej kilka miejsc gdzie moglbys tanio kupic kamienie. Mowie o zakladach kamieniarskich - ja tam kupilem 60kg skal za 25zl. Do tej pory mam cala fure na balkonie, bo wszystkiego nie wlozylem.

Co do dalszej czesci estetyki - gdybys wlozyl nizsza grzalke (ta wyglada na nieco zbyt duza do akwarium), to moglbys ja dac kolo wlotu filtra zewnetrznego pionowo i bardzo latwo przykryc od frontu wysoka skala, badz kawalkiem sercytu.

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 17 Gru 2009 11:27 
nechor

Czy moglbys rozwinac? Chodzi Ci o filtr wewnetrzny? Ze zabudowany sie nie nadaje i trzeba go wymienic na "otwarta" gabke?


Gąbka w tym modelu jest bardzo mała i posiada bardzo duże pory dlatego zalecam wymienić gąbkę na większą a ta z kolei nie pomieści się w kubeczku.

moglbys ja dac kolo wlotu filtra zewnetrznego

Jeśli jest podłączony filtr zewnętrzny to można wyjąć filtr wewnętrzny gdyż przy takiej obsadzie nie jest on potrzebny a w małym akwarium zajmuje zbyt dużo miejsca i szpeci.

Autor nechor
Użytkownik
#13 - Posted: 17 Gru 2009 11:28 
Jeśli jest podłączony filtr zewnętrzny to można wyjąć filtr wewnętrzny gdyż przy takiej obsadzie nie jest on potrzebny a w małym akwarium zajmuje zbyt dużo miejsca i szpeci.

No to bomba - mozna w takim razie ukryc cala reszte urzadzen.

Autor piotr993
Użytkownik
#14 - Posted: 17 Gru 2009 17:24 
Po pierwsze Mieszkam w Białej Podlaskiej
po drugie filtr ten ma zmienioną gąbkę w środku na taką drobna nie zdejmę obudowy bo będzie mi szpecić akwarium .A nie wyjmę go bo działa jako napowietrzascz i zwiększa ruch wody w akwarium zawsze miałem problem z zalegającymi odchodami na dnie a on działa jako filtr pomocniczy główny filtr jest w klapie co do wymiany grzałki to chyba zbędny wydatek a nie bardzo chcę wpędzać się w koszty

Na dodatek hurtownia nie zamówiła rybek i chyba na razie muszę zadowolić się multikami zamiast ocellatusów

Autor marti
Użytkownik
#15 - Posted: 17 Gru 2009 17:41 
zawsze miałem problem z zalegającymi odchodami na dnie a on działa jako filtr pomocniczy

Jakoś nie wyobrażam sobie żeby przy obsadzie składającej się tylko z 3 sztuk muszlowców i prawidłowym prowadzeniu akwarium (podmiany wody, odpowiednia ilość pokarmu) mógł wystąpić problem z zalegającymi odchodami, nawet z samym filtrem zewn i bez filtra wewn.
Chociaż z drugiej strony im większa filtracja tym lepiej ;)

Autor piotr993
Użytkownik
#16 - Posted: 17 Gru 2009 18:01 - Edytowany przez: piotr993 
taką obsadę planuje zawsze była inna bo do tej pory było to akwarium ogólne zaraz wam wytłumaczę działanie filtra
Tu macie foto z zaznaczonym kierunkiem przepływu wody i objaśniona filtracja filtr z klapy jak widać zasysa wodę w środkowej warstwie akwarium a wewnętrzny w dolnej zdjęcie robiłem przed dolaniem wody ;]


Autor piotr993
Użytkownik
#17 - Posted: 19 Sty 2010 21:17 - Edytowany przez: piotr993 
Odświeżając swój temat daje fotki po zmianach i oceńcie czy lepiej jest czy może gorzej
oświetlenie dzienne philips 11w 872







Oświetlenie nocne 5 diod białych

oświetlenie ma 5 stopniową regulacje na 1 zdjęciu najmocniejsze na 2 najsłabsze


Autor Topielec
Użytkownik
#18 - Posted: 19 Sty 2010 21:31 - Edytowany przez: Topielec 
Cześć,

Akwarium ładnie się prezentuje, choć raczej akwaria tej wielkości nie pozwalają na zbytnią inwencję twórczą. Spróbowałbym zasłonić tylko jakoś korzenie anubiasa, tak żeby od frontu nie było ich widać.

Wydaje mi się, że to oświetlenie noce jest za mocne, nawet na najsłabszym trybie.

Aha, a ten cyrkulator co wystaje z wody, nie przegrzeje się jeśli nie jest zanurzony?

Autor piotr993
Użytkownik
#19 - Posted: 19 Sty 2010 21:33 
to tylko złudzenie bo mam dosyć czuły aparat w rzeczywistości na najsłabszym świeci jak księżyc czyli bardzo słabo

Autor jaosh
Użytkownik
#20 - Posted: 19 Sty 2010 22:45 
witam,

kilka spraw:

1. nie miałem ocelotów ale wiem co te ryby potrafią zrobić z podłożem, przebudowane będziesz mieć wszystko;

2. wyciągnij te duże muszle bo są paskudne ( jak dla mnie) i ni w ząb nie pasują:

3. anubiasy Ci padną jak będziesz trzymac korzenie w piasku;

4. pozbieraj więcej muszli, wyszyści i wrzuć to baniaczka tak jak leci a ryby zrobią swoje, jak masz jeden kamień to pomyśl nad tym by np. całe dno wyłożyć muszlami to może dać lepszy efekt wizualny;

5. ryby kopią więc rośliny zaczną Ci pływać;

6. to coś z zprawej strony to jest drucik od termostatu??

pozdrawiam

Autor piotr993
Użytkownik
#21 - Posted: 23 Sty 2010 00:16 - Edytowany przez: piotr993 
kilka spraw:

1. nie miałem ocelotów ale wiem co te ryby potrafią zrobić z podłożem, przebudowane będziesz mieć wszystko;

2. wyciągnij te duże muszle bo są paskudne ( jak dla mnie) i ni w ząb nie pasują:

3. anubiasy Ci padną jak będziesz trzymać korzenie w piasku;

4. pozbieraj więcej muszli, wyszyść i wrzuć to baniaczka tak jak leci a ryby zrobią swoje, jak masz jeden kamień to pomyśl nad tym by np. całe dno wyłożyć muszlami to może dać lepszy efekt wizualny;

5. ryby kopią więc rośliny zaczną Ci pływać;

6. to coś z z prawej strony to jest drucik od termostatu??



1 według tego co wiem przysypują tylko muszle

2 twój gust mi się podobają

3 korzenie nie są zakopane i miałem już anubiasy z zasypanymi korzeniami i rosły dobrze

4 przy mrozach -20 i pół metrowej warstwie śniegu nie da się zbierać muszli xD

5 jak zaczną pływać to je żyłką przymocuje

6 tak to coś to drucik od termostatu ponieważ ten w grzałce się już kilka razy zaciął

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Co myślicie o takim wystroju Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®