Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Brazowe zyjatka na powierzchni wody.

Autor iwanek
Użytkownik
#1 - Posted: 27 Gru 2009 21:37 
Witam,
Jakis czas temu, na powierzchni wody w moim akwarium pojawily sie male zyjatka. Sa brazowe i skacza jak pchelki.
Sa malutkie, maja jakis 1 mm (poczatkowo myslalam, ze to zludzenie).

Nie wiem, czy mam sie martwic?!

Na razie, jedynym srodkiem zapobiegawczym jaki podjelam, to codzienne zbieranie wierzchniej warstwy wody. Efekt jest raczej marny! "Pchelki" wciaz sa, ale przynajmniej jest ich niewiele.

Mam nadzieje, ze wiecie, co to za stworzenia i jesli musze sie ich pozbyc, to jak?

iwona

Autor piotr993
Użytkownik
#2 - Posted: 27 Gru 2009 22:10 
tez coś takiego miałem ale rybki to zjadły i znikło z czasem

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 27 Gru 2009 22:47 
To neuston a dokładniej trudno powiedzieć na podstawie twojego post-a. Nie masz się czym martwić to nic groźnego.

Autor kulus12
Użytkownik
#4 - Posted: 28 Gru 2009 14:17 
Ja zauważyłem u siebie, że żyjątka te występują jeśli jakieś elementy, rośliny lub skałki sięgają do lustra wody i gdzie przepływ wody jest niewielki, po przycięciu roślin czy zmianie ustawienia skałek żyjątka zanikają, ale zauważyłem też że moje rybcie chętnie je wyjadały i nic się złego nie działo więc raczej bym się tym nie przejmował

Pozdrawiam Radek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Brazowe zyjatka na powierzchni wody. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®