Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

czy to prawidlowa obsada ?

Strona  Strona 2 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next »  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 7 Sty 2010 17:52 
Do 200l nie- to bardzo duże cyprichromisy. 200l to ekstremalne minimum tylko dla Paracyprichromis.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#32 - Posted: 7 Sty 2010 18:11 
Ok, dziękuję. Lepiej już nie będe kombinował :)

A co do pierwszego pytania ? o moje ślicznotki ?

Autor admin
Admin
#33 - Posted: 7 Sty 2010 18:19 - Edytowany przez: admin 
Napisz na naszego maila biurokrakow@tropheus.com.pl

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#34 - Posted: 7 Sty 2010 18:44 
Ok, dziękuję pieknie :)

Mam pytanie ( kolejne :) czy o tej porze roku wysyła się rybki ? czy taka podróż nie stanowi ryzyka ? ( mrozy ) ...

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 7 Sty 2010 19:53 
Pociągiem nie ma problemu:))

Marta

Autor sander
Użytkownik
#36 - Posted: 7 Sty 2010 20:18 
Nawet rafowe rybki transportujemy teraz pociągiem

Autor yanik3
Użytkownik
#37 - Posted: 7 Sty 2010 20:41 
Przesyłka konduktorska ? musze sprawdzić jak to funkcjonuje, jeszcze nic nie wysyłałem ,ani nie odbierałem w ten sposób ...

Patrząc jednak na bałagan na naszym dworcu głównym , mam mieszane uczucia...

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 7 Sty 2010 20:54 
Do Bygdoszczy wysyłaliśmy wielokrotnie. Przesyłka konduktorska oznacza, ze odbierasz paczkę bezpośrednio z pociągu od kierownika pociągu. Jak nie odbierzesz o czasie, przesyłka jedzie dalej:))

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#39 - Posted: 7 Sty 2010 21:50 
Jak nie odbierzesz o czasie, przesyłka jedzie dalej:)) NO WŁAŚNIE :)

Autor admin
Admin
#40 - Posted: 7 Sty 2010 21:54 
Ale to Ty masz być o czasie przyjazdu pociągu na dworcu. To tylko i wyłącznie zależy od Ciebie, a nie od obsługi dworca.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#41 - Posted: 7 Sty 2010 22:14 
Oczywiście, tym nie mniej najpierw się dowiem czy nie zostawiają przesyłek w punkcie konduktorskim...
U nas jest taki bałagan , ze gdy jechałem do Częstochowy, to nikt nie potrafił mi powiedzieć na jaki peron wjedzie pociąg ! Na zapowiedziany oczywiście nie wjechał, a obsługa stwierdziła że wjedzie na ten który bedzie wolny!
Jak się już dowiem wszystkiego , to będę czatował na dworcu już pół godziny wcześniej i czekał na moje maleństwa :)

Autor sander
Użytkownik
#42 - Posted: 8 Sty 2010 07:25 
Spokojnie, to prosta i pewna sprawa.

Autor yanik3
Użytkownik
#43 - Posted: 8 Sty 2010 13:44 
Jasne opanujemy to :)

Z innej beczki : Czy takie połączenie będzie dobre ? Neolamprologus pulcher Kantalamba Daffodil - myślałem o 8szt plus 4szt N. leleupi (forma pomarańczowa ) , akwa też 200L ( 100x40x50 ) ?

Jak już robić porządki ,to we wszystkich zbiornikach :)

Autor admin
Admin
#44 - Posted: 8 Sty 2010 13:50 
Neolamprologus pulcher Kantalamba Daffodil - myślałem o 8szt plus 4szt N. leleupi (forma pomarańczowa ) , akwa też 200L ( 100x40x50 )

W 200litrach to tylko para daffodil bez dodatków. Szkoda, ze nie widzisz co potrafią zdziałać i jak się mnożą. Na dnie niewiele ryb może pływać.

Wg mnie albo odłowy są łagodniejsze od hodowlanych albo ten wariant jest spokojniejszy, ale ich możliwości rozrodcze są niesamowite. Nie zapomnij, ze tworzą kolonie wielopokoleniowe.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#45 - Posted: 8 Sty 2010 13:55 
Hmm.. muszę to przemyśleć....

Dziękuję za radę, myślałem że N.P. zachowują się tak samo jak księżniczki ( N. Brichardi ) ...

Autor admin
Admin
#46 - Posted: 8 Sty 2010 14:08 
Tak samo się zachowują....teraz nie rozumiem. Mnożą się tak samo i tworzą w taki sam sposób kolonie wielopokoleniowe.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#47 - Posted: 8 Sty 2010 21:37 
Przyznam że mam w akwa 200L 5 szt. N.Brichardi, i nie zauważyłem żadnej agresji wewnątrz gatunkowej, żyja sobie spokojnie, fakt że nie są to F0, raczej F50 :) I z tąd moje zdziwienie że tylko 2 szt. N.P. ...

Od kilku dni zauważyłem że rybki zaczeły przekopywać dno, z grotki wysypały sporo piachu ...
Zrobiły podkop pod jednym z kamieni ( dodatkowe wejscie do groty ) i jakby były bardziej agresywne względem leleupi.
Właściwie rozlokowały żółtki po rogach akwa ...

To chyba niechybny znak że zaczynają się szykować do tarła? Mam rację ?

I tutaj zrodziło się kolejne pytanie: czy najlepiej zostawić Księżniczki same w tym akwa , by mogły spokojnie przystąpić do tarła i odchowac młode , czy można je zostawić z leleupi ?

Autor admin
Admin
#48 - Posted: 8 Sty 2010 21:42 
A jak długo masz ryby w tym zbiorniku? Miały juz tarło, wychowywały młode? Jak nie to sam zobaczysz.

Poczytaj wątek Nechora

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#49 - Posted: 8 Sty 2010 21:57 
Mam je od 1,5 miesiąca, kupiłem młode rybki i będzie to ich pierwsze tarło..

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 8 Sty 2010 22:11 
Sam w takim razie zobaczysz:)) Agresja wzrasta w momencie przygotowania do tarła i wychowywania narybku. U nas walczyły nawet z frontozami.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#51 - Posted: 8 Sty 2010 22:24 
He, he , he .... łobuzy :) za to jakie piękne ...

Dziękuję - poczytałem wypowiedzi Nechora, jutro zostają w akwa same Księżniczki :)

Muszę przyznać że to forum jest fantastyczne ! Uchroniło mnie przed kolejnymi błedami w obsadzie i pozwoliło naprawić poprzednie błędy !
A to dopiero kilka dni !

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 9 Sty 2010 06:50 
Księżniczki to wspaniałe ryby, jak zresztą cała Tanganika. Zachowania tych ryb są bardzo dużą niespodzianka dla każdego z akwarystów. Zobaczymy jak potoczą się losy Twojego akwarium. To również dla mnie niesamowite doświadczenia. Każdy zbiornik jest inny i to co opisujecie jest niezmiernie interesujące.

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#53 - Posted: 9 Sty 2010 20:14 
Uff.. No i pożądek zrobiony ! rybki powędrowały do sklepu , zostały same Księżniczki :)

Na razie pływają w 60-tce ( oczywiście same ) , 200- tka , musi dojść do siebie po totalnej demolce :)

No i jak widzę już zaczeły pracę :) podkopały jeden z kamieni i usypały mały wał kolo filtra :)

Czy akwa 60 L bedzie odpowiednie dla parki muszlowców ? Chciałbym tam wpuścić multiki :) Czy też muszlowce lepiej wpuszczać w małych grupkach ? Jeśli tak to w jakim układzie ?

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 10 Sty 2010 06:40 
Czy akwa 60 L bedzie odpowiednie dla parki muszlowców ? Chciałbym tam wpuścić multiki :) Czy też muszlowce lepiej wpuszczać w małych grupkach ? Jeśli tak to w jakim układzie ?


O multikach przeczytasz fajny artykuł w VI Tanganika MAGAZYN:))

One muszą mieć grupę składającą się najlepiej z 2-3 par. To ryby żyjące w naturze w grupach.

Poczytaj o muszlowcach i doborze obsad: Ślimakom dziękujemy - rzecz o muszlowcach obligatoryjnych z jeziora Tanganika.– Krzysztof Haja

III numer Tanganika MAGAZYN
http://www.tropheus.com.pl/index.php?option=com_co ntent&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=11

Marta

Autor yanik3
Użytkownik
#55 - Posted: 10 Sty 2010 14:42 
Dziękuję , e-mail z zamówieniem juz poszedł :)

Pozdrawiam
Piotr

Autor yanik3
Użytkownik
#56 - Posted: 10 Sty 2010 20:37 
Księżniczki w końcu pływają w swoim baniaczku :) Wyglądają na zadowolone :) Buszują po rumowisku , wciskając się w każda szparkę między kamieniami :)
Teraz tylko czekam na chmurkę maluszków :)

Autor nechor
Użytkownik
#57 - Posted: 11 Sty 2010 11:10 
Poddenerwowanie doroslych i kopanie korytarzykow pod kamieniami to rzeczywiscie najpewniej oznaka nadchodzacego tarla. Przed tarlem rodzice staja sie "nerwowi". Samego momentu tarla nie udalo mi sie zaobserwowac - pewnie moje ryby wybieraja moment, kiedy jestem w pracy :-)

Ikre latwo przeoczyc, jesli zostanie zlozona na ciemnej scianie groty. Natomiast bardzo latwo zobaczysz to po samicy. Przebywa ona w jednym miejscu, badz tez oplywa je dookola. Wyraznie obserwuje miejsce zlozenia ikry - czesto "wisi" pyskiem w dol, podplywa i oddala sie od ikry. Jest wyraznie spieta i czujna.

Samiec jak to samiec - "zapindala" po akwarium - trudno dociec czy broni terytorium, czy tylko symuluje napinanie miesni zeby sie wymigac od opieki nad mlodymi (life... :-) )

Autor nechor
Użytkownik
#58 - Posted: 11 Sty 2010 11:13 
Buszują po rumowisku , wciskając się w każda szparkę między kamieniami :)

Prywatnie uwazam, ze ksiezniczki powinny byc zaliczane do szczelinowcow (*). Ich upodobanie do myszkowania po szczelinach w zbiorniku jest niesamowite. Z tego tez m.in. powodu moja proba wprowadzenia muszlowcow do akwarium skonczyla sie totalnym fiaskiem.


(*) - przynajmniej opcjonalnie - tak jak calvus do muszlowcow :)

Autor Topielec
Użytkownik
#59 - Posted: 11 Sty 2010 11:58 
Prywatnie uwazam, ze ksiezniczki powinny byc zaliczane do szczelinowcow (*).

A nie są?:)

Autor nechor
Użytkownik
#60 - Posted: 11 Sty 2010 12:32 
Prywatnie uwazam, ze ksiezniczki powinny byc zaliczane do szczelinowcow (*).

A nie są?:)


Mowi sie "szczelinowiec leleupa", mowi sie nawet "muszlowiec calvus", ale nie spotkalem sie ze stwierdzeniem "szczelinowiec lirowaty"... :D

Strona  Strona 2 of 5:  « Previous  1  2  3  4  5  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / czy to prawidlowa obsada ? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®