Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Mozliwe przyczyny i reagowanie na zmetnienie wody

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor Topielec
Użytkownik
#31 - Posted: 19 Sty 2010 14:07 
Margaretka, nie bój. Póki w akwarium nie masz żywych stworzeń, nigdzie Ci się nie spieszy, a cierpliwość w akwarystyce jest chyba najważniejszą cechą. Niech woda się filtruje i intensywnie napowietrza, a Ty w tym czasie zajmij się czytaniem - na początek zakładanie akwarium, cykl azotowy i reszta podstaw. Jak już wszystko pojmiesz, to woda powinna być już klarowna.

Możesz zacząć np. tutaj:

http://www.akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=428 82

Autor sander
Użytkownik
#32 - Posted: 19 Sty 2010 14:18 
margaretka

w zoologicznym, wyśmiali mnie jak spytałam czy mi dadzą trochę wody


Tak więc jak widzisz, wiesz już więcej niż obsługa sklepu w którym byłaś. Wielkość akwarium nie świadczy o umiejętnościach akwarysty tylko to co potrafi on w jego środku utrzymywać w rozkwicie. A o człowieku świadczy tylko to co potrafi komuś przekazać lub się nauczyć a nie to co wydaje mu się, że wie :-)

Autor margaretka
Użytkownik
#33 - Posted: 19 Sty 2010 14:38 
żałuję tylko bardzo że kupiliśmy takie małe akwarium, trzeba było brać 50l, ale trudno może kiedyś wymienimy na większe:)
już teraz wiem że będzie mi trudno utrzymać stabilność biologiczną w tym moim małym zbiorniczku, ale mimo to spróbuję

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 19 Sty 2010 14:44 
Jeżeli stworzysz zbiornik roślinny to nie będzie tak dużych problemów.

Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#35 - Posted: 19 Sty 2010 14:47 
Próbuj śmiało. Ja też uczyłem się na takich akwariach. Trzeba tylko uważać, by z niczym nie przesadzić (ilość ryb, a później pokarmu). Dużo czytaj, zanim wykonasz jakiś ruch - ucz się na błędach już popełnionych przez innych akwarystów, nie na swoich - ryby wtedy nie ucierpią.

Aha, gwarantuje Ci że akwarium zmienisz za jakiś czas na większe :) I na pewno nie będzie to 50l :)

Autor margaretka
Użytkownik
#36 - Posted: 19 Sty 2010 15:00 
o właśnie w ile rybek mogę zaopatrzyć mój 35l zbiorniczek, w sklepie powiedzieli żeby kupować po 2 rybki co tydzień żeby się przyzwyczajały do nowego akwarium, ale ile maksymalnie można mieć i jak dawkować jedzenie, wyczytałam że w 1x dziennie i muszą zjeść w około 4 minuty - to prawda

Autor nechor
Użytkownik
#37 - Posted: 19 Sty 2010 15:31 
Daj znać co się wytarło stawiam na mekki bo były na chodzie?

Nie, wytarly sie zebry. Nie to forum zeby o tym pisac glebiej, ale nie powstrzymam sie i chyba napisze niedlugo pierwsze porownanie zachowan pielegnic z jakimi mialem okazje sie zetknac. To wydaje mi sie calkiem ciekawe, bo pielegnice tanganiki i ameryki zachowuja sie diametralnie roznie.

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 19 Sty 2010 15:43 
nechor

Oczywiście, ze te ryby maja inne zachowania, ale tak samo opiekują się młodymi ( przynajmniej w zarysie).

Miałam kiedyś nie tylko "zebry" ale także inne pielęgnice znacznie większych rozmiarów. To od nich zaczynałam swoją przygodę z tą grupą ryb. Pamiętam, ze "zebry" rozmnożyły się u mnie przy wielkości jakiś 3-4 cm. Byłam w szoku, bo kilka dni po zakupie ryb miałam już przychówek. One tak mają mnożą się, mnożą i mnożą.

Ale dopiero kontakt z Tanganiką dał mi to co najbardziej lubię:))

Marta

Autor admin
Admin
#39 - Posted: 19 Sty 2010 15:47 
margaretka


Chyba dziwny sklep jest w Twojej okolicy. Nie bardzo rozumiem to co Ci polecają. Kup rośliny, obsadź zbiornik, a potem wprowadź na raz grupę np. 10 Neonów. Bajka - rewelacja.

Ryby karmi się 2-3 razy dziennie niewielkimi porcjami.

A może założysz sobie mcharium-krewetkarium? To taka mała bajka.

Poczytaj http://www.roslinyakwariowe.pl/

Marta

Autor margaretka
Użytkownik
#40 - Posted: 19 Sty 2010 15:57 
no widzę że muszę zmienić sklep zoologiczny,
odczekam te 2 tygodnie żeby się wszystko ustabilizowało, zrobie testy wody, i ide na zakupy po rybki, ale już do innego sklepu:)

Dzięki za pomoc

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Mozliwe przyczyny i reagowanie na zmetnienie wody Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®