Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Eheim 2215 jako drugi zewnetrzny?

Autor bolek1pl
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Lut 2010 14:29 
Witam!!!posiadam akwa 300l(120x50x50),zbiornik ma 7 miesiecy.
filtracja:tetra tec 1200 i wenetrzna głowica atman 202.
obsada to 26 szt.Tr.kasanga ok.4,5-6 cm
i teraz pyanko :wyjezdzam na 3 miesiace i chce dołozyc drugi kubełek,zeby zona ograniczała sie tylko do co tygodniowej podmiany 20 % no i oczywiscie podawania pokarmu 3 razy dziennie.
czy to dobry pomysł?
ryby rosna zdrowo,NO3 0-10,ph 7,8-8

pozdrawiam!!!

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Lut 2010 15:22 
Tak mnie jedno zastanawia. Skoro żona ma się "ograniczyć TYLKO do podmiany i karmienia", to co się teraz dzieje? Co tydzień jeszcze dochodzi czyszczenie obu filtrów?

Michał

Autor bolek1pl
Użytkownik
#3 - Posted: 9 Lut 2010 15:33 
Nie dzieje sie nic,ale wole byc przezorny na wypadek awarii jednego z filtrow,zawsze bedzie drugi zewnetrzny.no i zona bedzie spokojniejsza ze wszystko jest jak należy.oczywiscie przed wyjazdem wyczyszcze tetre,bo od startu akwa jeszcze nie czyscilem,przepływ jest dobry a chyba teraz dopiero zaczeło w nim wszystko zyc.
dzieki za odpowiedz Vepsik

Autor Vepsik
Użytkownik
#4 - Posted: 9 Lut 2010 15:37 
Ja bym jednak tej Tetry nie czyścił. Jeśli chcesz i masz taką możliwość - wstaw tego Eheima. Ale nie czyść Tetry. Czyszcząc ją zachwiejesz równowagę, a świeży Eheim tego "nie pociągnie".

Michał

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 9 Lut 2010 15:38 
Nie wiem czy przed samym wyjazdem powinieneś czyścic filtr. To jednak zawsze destabilizuje zbiornik. Zrób to wcześniej abyś mógł jeszcze interweniować w razie problemu.

Masz mały zbiornik, sporo ryb, powinieneś dołożyć drugi filtr dla bezpieczeństwa. Przez te kilka miesięcy ryby urosną.

Marta

Autor bolek1pl
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Lut 2010 15:55 
Ok,tetre wyczyszcze jak wroce a eheim przez 3 miesiace juz troche zacznie żyć.bedzie to prawie 11 miesięcy bez czyszczenia to nic nie szkodzi?
obsade planuje z redukowac do 20 szt jak tylko ryby urosną

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 9 Lut 2010 16:03 
Czy tetra ma prawidłowy przepływ wody? Otwórz wieko i sprawdź czy nie ma nadmiaru bakterii. Czy zapach i kolor biologii jest prawidłowy.

Marta

Autor bolek1pl
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Lut 2010 16:07 
przeplyw jest prawidłowy,wieka nigdy nie otwierałem i szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobic,wyłaczyc z prądu i co dalej,muszę troszke sie dokształcic

Autor admin
Admin
#9 - Posted: 9 Lut 2010 16:10 
Wystarczy przeczytać instrukcję.

Kiedy wyjeżdżasz?

Marta

Autor bolek1pl
Użytkownik
#10 - Posted: 9 Lut 2010 16:11 
wyjeżdzam pod koniec marca,juz sie biore za czytanie instrukcji

Autor admin
Admin
#11 - Posted: 9 Lut 2010 16:36 
To jak filtr jest zapchany - to zobaczysz możesz go delikatnie przeczyścić. Ale tylko jak jest zapchany lub kolor i zapach masy biologicznej nie jest właściwy.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Eheim 2215 jako drugi zewnetrzny? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®