Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Filtr przepływowy-prośba o radę.

Autor artek
Użytkownik
#1 - Posted: 8 Lut 2006 21:44 
Witam Kolegów.
Mam do Was prośbę , otóż chodzi mi oto ,że zrobiłem sobie filtr przepływowy który ustawiłem z boku akwa i mam problem gdzie dać wyjście z filtra , widziałem że niektórzy akwaryści mają na tej samej ścianie akwa co rury zasysające , ja się jednak zastanawiam czy nie lepiej by było rurami "polecieć" dookoła akwa i wyjscie z filtra dać po przekatnej na drugim boku akwa , akwarium ma 175 cm długości i może by było lepiej dać to wyjście z drugiej strony akwa co o tym myślicie jak bedzie z cyrkulacją ? Mój filtr ma pompę w filtrze na dnie , czyli poza akwarium
Pozdrawiam.

Autor zydekk
Użytkownik
#2 - Posted: 8 Lut 2006 22:38 
pomysl w sumie dobry tylko znacznie osłabi moc pompy

Autor artek
Użytkownik
#3 - Posted: 8 Lut 2006 23:14 
Wydaje mi się ,że wydajność pompy nie powinna spaść ponieważ pompa na wyjściu ma średnicę 15 mm , a ja kupiłem rurę do wody zimnej 3/4 cala która wewnątrz ma 20 mm przekroju , zatem nie powinno to zdławić pompy , bo tylko będzie przedłużenie w poziomie nic do góry w pion , myślałem nad cyrkulacją wody w akwa i miałem nadzieję że będzie to lepiej "mieszało" wodę w akwa.

Autor drozd
Użytkownik
#4 - Posted: 8 Lut 2006 23:17 
a może wystarczyłoby dać po przeciwnej stronie jakis filtr wewnętrzny np. powerheada z gąbką? wtedy wg mnie cyrkulacja byłaby najlpsza...

Marek

Autor artek
Użytkownik
#5 - Posted: 9 Lut 2006 00:11 
Dziękuję Wam za pomoc i rady .Tak też można(powerhead) , ale to jako dodatek , a problem z wylotem dalej pozostaje .

Autor drozd
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Lut 2006 00:49 
ja bym zrobił tak: na tej ścianie gdzie jest filtr przepływowy zamontowałbym i wlot (nisko nad powierzchnią dna) i wylot z filtra (pod powierzchnią lustra wody) a na przeciwnej tak jak pisałem dałbym jakiś filtr wewnętrzny (najlpiej powerhed z gąbką), taki zestaw (filtr zewnętrzny czy to przelewowy czy kubełek plus filtr wewnętrzny) wywoła sprawnę cyrkulację wody, gwarantują ci to dwa wyloty niezależnych źródeł zasysania wody... obecnie używam dwóch filtrów (kubełek i wewnętrzny) i wierz mi że cyrkulację wody mam w akwa ok :-)

Marek

Autor aahaja
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Lut 2006 09:45 
Witam. Od kilku lat stosuję takie rozwiązanie: http://www.akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php? t=18334&postdays=0&postorder=asc&start=15 , nie ma problemów z krążeniem, nic nie zalega na dnie.
Pozdrawiam

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Filtr przepływowy-prośba o radę. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®