Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Cykl azotowy

Autor WeGoRz
Użytkownik
#1 - Posted: 31 Mar 2010 08:29 
Witam mam pytanie czy samodzielnie zrobiona tapeta strukturalna, zrobiona wedlug artykulu zamieszczonego na stronie klub malawi, moze zaklucic cykl azotowy lub zmienic parametry wody ? Bo caly czas mam wysokie NO2, NO3

Autor nuroslaw
Użytkownik
#2 - Posted: 31 Mar 2010 09:59 
a z czego zrobiłeś to tlo - dużo zależeć będzie od składników.

Bo prawidłowo wykonane tło nie ma wpływu na cykl azotowy.
Co oznacza dla Ciebie "wysokie" i "cały czas". Napisz od kiedy zbiornik jest zalany, ile ryb, jakiej wielkości. I jak wygląda filtracja

Autor WeGoRz
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Mar 2010 12:18 
Tlo jest wykonane ze strpianu i wymalowanie 2 krotnie folia w plynie, a nastepnie farba akrylowa taka jaka podali na stronie malawi. A akwarium jest takie testwe.

Autor Dark_27
Użytkownik
#4 - Posted: 31 Mar 2010 19:07 - Edytowany przez: Dark_27 
Tak jak poprzednik pisał więcej informacji musisz podać. Ale generalnie moja odpowiedz -POŚREDNIO może mieć wpływ, ponieważ jeżeli są toksyczne materiały użyte to zaburzy "równowagę w wodzie" (przecież to jest też parametr jakaś chemia) tyle że testy inne trzeba zakupić :)

Darek

Autor WeGoRz
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Mar 2010 19:54 
odpuscilem sobie te tlo samorobne, wole nie ryzykowac a dac narazie worek czarny;p a z czasem zakupic tlo.

Autor Topielec
Użytkownik
#6 - Posted: 1 Kwi 2010 07:57 
Ja wkładałem stosunkowo duże gabarytowo tło DYI do działającego już zbiornika (ale w miarę świeżego - ok 2-3 miesięcy) i nie było żadnych problemów. Nie miałem jednak żadnych specjalnie wrażliwych ryb - naskalniki i muszlowce.

Autor WeGoRz
Użytkownik
#7 - Posted: 1 Kwi 2010 11:34 
Tez tak zrobie z czasem dzieki

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Cykl azotowy Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®