Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Przygotowanie skałek i kamieni do umieszczenia w akwarium.

Autor Seibian
Użytkownik
#1 - Posted: 10 Lut 2006 00:15 
Witam wszystkich .
Kolejne moje pytanie : jak większość z Was przygotowuje skałki i inne kamienie przed umieszczeniem w akwarium? czy wystarczy płukanie i czyszczenie , może stosujecie jakieś preparaty? druga częsć pytania dotyczy otoczaków : czy są " dobre i złe otoczaki" , chodzi mi o prawdziwe nie zrobione mechanicznie z piaskowca czy dolomitu bo takie też można spotkać w sprzedaży. Z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi , pozdrawiam Seibian.

Autor Seibian
Użytkownik
#2 - Posted: 10 Lut 2006 00:21 
Pytanie kolejne :czy można stosować kamień rzeczny? Spotkałem ostatnio w ofercie jednego ze sklepów kamień z rzeki dunaj , przypomina on strukturą troche piaskowca a wyglądem kształtem otoczaki czyli coś takiego jak z znznego filmu o Tanganice.

Autor danlack
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Lut 2006 12:43 
W innym temacie bylo kilka dni temu powiedziane, ze otoczaki nic nie wnosza do zbiornika poza swoja uroda - tak wiec lepiej uzywac rownie ladnych kamieni, ale majacych pozytywny wplyw na wode - czyli dolomity lub wapienie - sam poruszylem ten temat w dziale o biotopie.

Jezeli idzie o czyszczenie kamieni - to moje wapienie moczyly sie przez kilkanascie godzin w roztworze kwasu solnego - byly czysciutkie - trzeba bylo dodatkowo je troche wyszorowac szczotka podczas tej operacji.

A propos otoczakow z dolomitu - jezeli ich obrobka polegala jedynie na oszlifowaniu to sa rownie dobre jak inne dolomity.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Przygotowanie skałek i kamieni do umieszczenia w akwarium. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®