Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Problem z okrzemkami

Autor milano777
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Kwi 2010 19:52 
Witam.Poruszam temat stary jak świat a mianowicie okrzemki.Zbiornik 450l założony 1.12.2009 w nim pływa 18 szt. 6cio miesięcznych bemb,filtry: tetra 1200,eheim 2217 i wew 1200,podmiana raz w tygodniu 15% wody rybek nie przekarmiam.Oświetlenie 2x54W 10-12 godzin świecenia aqua light i philips 865 i tu pytanie czy rodzaj świetlówek ma wpływ na liczebność okrzemek i którymi nie moge sobie poradzić w żaden sposób.Prosze o porade

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 29 Kwi 2010 23:00 
Jak już koniecznie nie lubisz okrzemek to kup sobie klika sztuk LDA 16 i po paru dniach problem znikie.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 30 Kwi 2010 06:07 
Jak już koniecznie nie lubisz okrzemek to kup sobie klika sztuk LDA 16 i po paru dniach problem znikie.

Kuba - nie do tanganiki!

Jak dla mnie zbiornik nie jest jeszcze stabilny, być może jakieś zdarzenia, o których nie wiem powodują to ze długo dojrzewa.

milano777 - napisz coś więcej o karmieniu, parametrach wody, sposobie założenia zbiornika.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Kwi 2010 07:06 
Kuba - nie do tanganiki!

Oczywiście, że nie do Tanganiki tylko do akwarium ;-). Chodzi mi o to, że jeżeli ktoś nie cieszy się z okrzemek, które w "tanganice" są jak najbardziej na miejscu to zbrojnika nawet nie zauważy.

Autor michal1313
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Kwi 2010 08:51 
jeżeli ktoś nie cieszy się z okrzemek, które w "tanganice" są jak najbardziej na miejscu to zbrojnika nawet nie zauważy

dobre hehehe:)

Autor jawor001
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Kwi 2010 09:27 
witam
sander mozesz jasniej opisac ten lek LDA 16 .

Autor andzin44
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Kwi 2010 09:38 
sander mozesz jasniej opisac ten lek LDA 16
Witam!
jawor001 - LDA 16 to nie lek tylko ryba - Zbrojnik

Autor michal1313
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Kwi 2010 09:43 
LDA 16 to glonojad popularnie mówiac

Autor milano777
Użytkownik
#9 - Posted: 4 Maj 2010 20:48 
Witam. A więc odpowiadam na pytanie Marcie: 1.karmie 3 razy dziennie nie przekarmiając rybek wszystko zjedzą zanim spadnie na dno pokarmami : spirulina OSI,forte 36%,dainichi,sera flora hikari,naturefood,brokuły ,szpinak i raz na jakiś czas cyklop oczywiście spitulinka to płatki i granylat namoczony.Parametry wody to temp 25st,No2-0,No3-20,twardość 8-8.5 no i zbiornik dojrzewał 35 dni zanim go zarybiłem oczywiście używając biostarterów.Zanim miałem bemby w akwa przez 3 lata pływało moliro i nigdy nie miałem problemu z taką ilością okrzemków.

Autor admin
Admin
#10 - Posted: 6 Maj 2010 06:07 
Czy od samego początku miałeś taki problem z okrzemkami? Czy zmieniałeś światło przez ten czas czy cały czas jest to samo?

Masz wg mnie spore oświetlenie

Marta

Autor sander
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Maj 2010 14:09 
Okrzemki lubią czystą wodę. W akwariach o sporej obsadzie zwykle okrzemki nie występują lub szybko ustępują. Rudobrązowe okrzemki to miód w akwariach biotopowych, nadają naturalności i surowego klimatu. Wzrost okrzemek pobudzają piaskowce oraz zawartość krzemionek w wodzie. Myślę, że trzeba je zwyczajnie zostawić samym sobie i za jakiś czas ustąpią można mniej podmianiać wody ale najlepiej je polubić bo są one naprawdę wartościowe, oglądane pod mikroskopem zachwycają mnogością skomplikowanych form pancerzyków.

Autor milano777
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Maj 2010 20:29 
Witam.Problem okrzemek pojawił się po jakimś miesiącu od zarybienia zbiornika na początku nic nie pisałem ale w końcu nie wytrzymałem acha oświetlenia nie zmieniałem mam takie od początku .Pozdrawiam

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 7 Maj 2010 06:52 
nigdy nie prowadziłam celowej wojny z okrzemkami. Może jednak warto poczekać nieco?

Może jak będziesz mniej karmił trofcie to nieco je poskubią?


Marta

Autor kruczek
Użytkownik
#14 - Posted: 7 Maj 2010 11:20 
Mialem ten sam "problem"co opisalem dokladnie w poscie "Bursztynowe akwarium".Teraz widze,ze bylo to raczej dobrodziejstwo niz problem.
Niestety moje okrzemki przegraly z czasem i apetytem moich ryb.Mniemam,ze podobnie bedzie u ciebie milano777!Nic nie rob,pozwol dzialac naturze.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Problem z okrzemkami Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®