Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

120x50x45 - Tanganyika ;)

Autor leju18
Użytkownik
#1 - Posted: 29 Maj 2010 13:36 - Edytowany przez: leju18 
Witam, chciałem zaprezentować swój zbiorniczek.

Filtracja: Eheim 2228 (wkłady to ceramika oraz Eheim SubstratPRO) oraz AquaSzut 750.
Oświetlenie: 18W Aquarelle
Ogrzewanie: 150W
Jako podłoże piasek przeróżnej granulacji. Kamienie ze składu budowlanego niestety nie wiem jaki to materiał, ale prezentują sie na prawdę świetnie.

Obsada:
Paracyprichromis Brieni Kitumba 3+6 F2
Altolamprologus calvus Black 1+1 F1
Neolamprologus Caudpunctatus 2+2 F1
Altolamprologus C. "shell" 1+1

Shelle zostaną w akwa dopóki w moim drugim akwarium dobierze sie parka L.Hecqui shell i docelowo to one będą w prezentowanym akwarium.

akwarium funkcjonuje od początku maja, doczekalem się już młodych Caudopunctatusów ;)












Autor admin
Admin
#2 - Posted: 29 Maj 2010 21:40 - Edytowany przez: admin 
Dosyć ciekawy wg mnie aranżacyjnie zbiornik. Ciekawa jestem jak będzie funkcjonował ten układ gdy ryby zaczną się mnożyć?

Marta

Autor marti
Użytkownik
#3 - Posted: 29 Maj 2010 21:58 
Super rybska.
N. caudopunctatus oraz P. brieni wyglądają na spore.
Miały juz tarło ?

Marcin

Autor leju18
Użytkownik
#4 - Posted: 30 Maj 2010 09:59 
Witam
Tak Brieni sukcesywnie sie rozmnażają, mam odchowanych troche młodych ;)
Caudo tez wyprwadziły mlode - dzielnie pilnują gniazda ;)

Autor marti
Użytkownik
#5 - Posted: 30 Maj 2010 10:24 
Caudo tez wyprwadziły mlode - dzielnie pilnują gniazda ;)

Gdzie mają gniazdo ?
Oboje opiekuja się małymi ?
Ile jest młodych i jak duże są ?
Rodzice bardzo są agresywni ?
Napisz co i jak z tym tarłem caudo., to ciekawy temat .

MArcin

Autor leju18
Użytkownik
#6 - Posted: 30 Maj 2010 11:52 
Witam. Tarlo jest bardzo ekscentryczne, udalo mi sie jedynie zaobserwować zaloty samca, yl bardzo agresywny w tym czasie dla swojej partnerki, po jakims czasie zobaczyłem lekko napuchnięte pokladełko samicy. Samica nie oddalała sie zbytnio od muszli(najwieksza po prawej stronie akwa, na jednym ze zdjec własnie widac samice we wlocie muszli). Po okolo 6-7dniach (wczoraj) zobaczyłem malutkie przecinki około 2mm, dziś plywają cala chmarką w leju jakim stworzyli rodzice. Inne ryby nie interesują sie narybkiem, samiec caly czas pływa jakies 30 cm nad gniazdem i odgania inne ryby, samica jest w "chmurce" z małymi lub troche ponad nimi.


Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 30 Maj 2010 12:49 
Piękne Caudo

Autor leju18
Użytkownik
#8 - Posted: 30 Maj 2010 13:35 
http://www.youtube.com/watch?v=AeFdLIKmZls

link z krotkim filmikiem, widac na nim rodziców oraz chmarke przecinków ;)

Autor marti
Użytkownik
#9 - Posted: 30 Maj 2010 14:00 
leju18 a tak z innej beczki, jak wklejasz duże zdjecia ?
Ja umiem tylko tak, żeby były małe i powiększają się po kliknięciu na nie, a nie wiem jak się wkleja żeby były od razu duże ...

MArcin

Autor leju18
Użytkownik
#10 - Posted: 30 Maj 2010 14:28 
o to tak ;)

[IMG] url [/IMG]

Autor marti
Użytkownik
#11 - Posted: 30 Maj 2010 18:03 
Kiedyś tak próbowałem, ale nie wychodziło.
Musze kiedyś spróbować ponownie.
Dzięki.

MArcin

Autor leju18
Użytkownik
#12 - Posted: 31 Maj 2010 07:50 
Witam. Małe caudo maja dziś 3 dzień, w moich oczach ich nie ubyło(nie idzie ich policzyć, więc pewnie kilka sztuk padło). Jak uważacie ? jest szansa na odchowanie kilku sztuk do trochę większych rozmiarów nc nie zmieniając(odławiając) ? Zalezy mi na malych, ale ponad to sa jednak obserwacje, opieka zachowanie rodziców itp.

Rodzicie dzielnie pilnują potomstwo, powiększają sukcesywnie lej w którym znajduje sie obecnie narybek. Małe na noc nie wpływają do muszli tylko osiadają na piasku, dla ludzkiego oka sa w tym czasie praktycznie nie widoczne.

Autor marti
Użytkownik
#13 - Posted: 31 Maj 2010 08:26 - Edytowany przez: marti 
jest szansa na odchowanie kilku sztuk

Myślę że jest :)
Czym karmisz maluchy ?
Moim zdaniem dobry jest pokarm Hikari "First Bites" dla narybku.
Jest bardzo drobnych rozmiarów, właściwie jak pyłek, więc nie powinno być problemów z przyjmowaniem go przez rybki.
Jest dobrej jakości.
Moje malutkie Alto bardzo chętnie go jadły i przeżywał prawie caly miot.

Marcin

Autor leju18
Użytkownik
#14 - Posted: 31 Maj 2010 08:45 
Karmie roztartym na pył pokarmem Hikari(mieszanka)

Autor sander
Użytkownik
#15 - Posted: 31 Maj 2010 10:18 
Najszybciej rosną na żywych bosminach i oczlikach, fajnie też wygląda polowanie przez takie przecinki.

Autor leju18
Użytkownik
#16 - Posted: 31 Maj 2010 11:14 
Sander piszesz konkretnie o narybku caudo czy ogólnie ? :)
hodujesz Caudo ? z jakimi rybami je trzymasz ?

Autor sander
Użytkownik
#17 - Posted: 31 Maj 2010 12:00 
Piszę ogólnie, caudo też mam ale moje niestety kupiłem w hurtowni i okazało się, że są pokrzywione (wady genetyczne z powodu wysokiego imbredu) więc ich narybek pozostawiam do konsumpcji innych ryb. Pływają razem z Alto, buescheri i leleupi. Sam chciał bym mieć takie ładne jak twoje ale wariant z Kapampa jest dość trudny do zdobycia a jak zdobyłem to krzywe :-(

Autor marti
Użytkownik
#18 - Posted: 31 Maj 2010 13:25 
Najszybciej rosną na żywych bosminach i oczlikach, fajnie też wygląda polowanie przez takie przecinki.

Z pewnoscia tak, ale świerzo wyklute rybki wielkosci narybku N. caudo. w pierwszych dniach po opróżnieniu woreczków żołtkowych nie są jeszcze w stanie odżywiać się tak dużym pokarmem jak oczlik czy bosmina.
Moje małe alto, przeżywały w 60% karmione oczlikiem, reszta zdychała z głodu, bo nie była w stanie zjeść tak dużego pokarmu.
Natomiast na "pyłku" Hikari" przeżywało ponad 90% narybku.
Podejrzewam, że w przypadku N. caudo. które są w najlepszym razie tych samych rozmiarów, też na początku nie dadzą rady na samym oczliku .
Trzeba je wspomagać drobniejszym pokarmem.

Marcin

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 31 Maj 2010 15:17 
Ja do karmienia takich maluchów używam Plancton Naturefood lub Plancton Hikari.

Marta

Autor leju18
Użytkownik
#20 - Posted: 1 Cze 2010 09:36 
Witam
po 4 dniach, zostało około 20-25 maluszków, podrosły dość sporo maja już około 3mm. Jako że są większe zwracają już uwagę innych ryb, dziś rano bylem świadkiem jak samiec Paracyprichromis zaatakował gniazdo na szczęście rodzice byli na posterunku, od rana maja "pełne ręce roboty". Postanowiłem że mimo wszystko nie będę odławiał narybku, który dziś w na noc wpłynął do muszli, czego nie zaobserwowałem wcześniej.

Autor leju18
Użytkownik
#21 - Posted: 4 Cze 2010 08:33 
Witam :)
Maluszki maja 7 dni, mierzą około 4-5mm. Jest ich około 20-23 sztuk. Taka liczba nie zmienia się od około 3-4 dni, wiec założyłem że kilka odeszlo w pierwszych dniach z powodu braku jedzenia, lub po prostu zostały zjedzone. Rodzice sa bardzo troskliwi i nie pozwalają nadal żadnej rybie zbyt blisko podpłynąć. Największe zainteresowanie narybkiem wykazywało Paracyprochromisy jednak po kilku nie udanych próbach polowania po prostu sobie odpuściły i maluchy swobodnie pływają na przestrzeni 15x15 cm w leju.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / 120x50x45 - Tanganyika ;) Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®