Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Żywotność bakterii

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 23 Cze 2010 05:53 
Topielec

Masz jak odpowiedź od dr Hovaneca?


Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#32 - Posted: 23 Cze 2010 08:44 
To jeszcze trochę potrwa, ale na pewno za jakiś czas się odezwę w tej sprawie :)

Autor admin
Admin
#33 - Posted: 23 Cze 2010 09:49 
Czekam niecierpliwie. To bardzo ciekawy temat.

Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#34 - Posted: 22 Lip 2010 13:34 
Dostałem odpowiedź od dr Tima.

Zamieściłem ją na swoim blogu, zapraszam do lektury :)

http://4szyby.blogspot.com/2010/07/awaria-pradu-co -z-filtrem-biologicznym.html

Autor admin
Admin
#35 - Posted: 22 Lip 2010 16:12 
Bardzo ciekawy tekst.

W jakim czasie w takim razie bakterie wracają do funkcjonowania czyli przechodzą z form przetrwalnikowych w żywe?

Najważniejsze wg mnie jest te akapit. Chodzi o praktyczne zastosowanie Pozwól, że zacytuję:

Dla mnie najważniejszy jest fakt, że wiadomo jak zachować się w przypadku, gdy dotyka nas wielogodzinna awaria prądu (a takie zdarzają się chyba każdemu przynajmniej raz do roku). Należy wtedy wypłukać złoże z filtra z brudu, opróżnić kubełek z brudnej wody i mułu, zalać wodą z akwarium i spokojnie czekać na powrót energii elektrycznej. A gdy to się w końcu stanie, nie podłączajmy filtra od razu. Najpierw jeszcze raz wylejmy wodę z kubełka, która w nim była podczas awarii i dopiero podłączmy go do obiegu i prądu.

Ja jeszcze dodałabym: kontroluj parametry wody po takim podłączeniu.

Największym problemem nie są bakterie ale resztki i szczątki obumarłe.

Marta

Autor Topielec
Użytkownik
#36 - Posted: 22 Lip 2010 16:17 
Zgadza się. Muszę to dodać.

Wydaje mi się, że w którejś ze swoich publikacji opisywał on, że wybudzanie trwa mniej więcej tyle same, co przechodzenie w stan uśpienia (bakterie nitryfikacyjne nie tworzą typowych form przetrwalnikowych, jak inne bakterie a jedynie spowalniają swoje funkcje), ale teraz nie jestem pewny na 100%. Jutro tego poszukam!

Autor Logic
Użytkownik
#37 - Posted: 4 Mar 2012 07:37 
Witam. Przepraszam, że odświeżam stary wątek. około 3 tygodnie temu założyłem pusty zbiornik. Testy pokazywały, że cykl azotowy ma miejsce. Aby zredukować wysoki poziom NO3 dokonałem 50% podmiany wody. Niestety nie pomyślałem, i po tej podmianie temperatura spadłą z 25 do 15stopni w ciągu 2 godzin. Czy taki skok powoduje obumierani bakteri nitryfikacyjny?

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 4 Mar 2012 11:53 
nie powinien, ale ryzyko istnieje, że zmniejszy się wydatnie populacja.

Robert

Strona  Strona 2 of 2:  « Previous  1  2 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Żywotność bakterii Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®