Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Grzałki Neo hater

Autor nuroslaw
Użytkownik
#1 - Posted: 5 Lip 2010 10:20 
używa ktoś, jak z dokładnością ? Zastanawiam się nad jej zakupem. Tradycyjna grzałka - wiecznie ten sam problem z zacinającym się termostatem, niezależnie od firmy, po 3-5 latach używania.

Zastanawiałem się wcześniej nad zewnętrzym termostatem, ostatecznie odpuściłem i jadę na RT-2.
Ale urządzam nowe akwa i nie mam gdzie schować urządzeń, więc przynajmniej nie nie szpeca tak mocno. A te NEO są super płaskie i krótkie jak na określoną moc i można łatwo zamaskować przy wylocie filtra.

Autor marti
Użytkownik
#2 - Posted: 5 Lip 2010 15:12 
Nie używałem, ale dzięki info.
Wyglada naprawdę zachęcająco :)
Nietłukąca i ma dość dużą skalę.
Fajny design i nie rzuca się w oczy.

Marcin

Autor michal1313
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Lip 2010 08:19 
ciekawym rozwiązaniem aby ukryć sprzęt grzewczy jest też oto taka grzałka, którą znalazłem przeszykując sklep

http://www.rybarium.pl/sklep//grzalka-przeplywowa- hydor-eth_104646.html

niestety nic nie powiem na jej temat, ale to ciekawy pomysł

michał

Autor Topielec
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Lip 2010 09:13 
Za to cena jest nieciekawa :)

Co do tych nowych grzałek AquaEl'a, to nie wypowiem się, bo nie używałem, ale za to wiem, że już nigdy nie użyję RT-2.

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 8 Lip 2010 22:13 
nuroslaw a po co Ci grzałka z termostatem?

Autor nuroslaw
Użytkownik
#6 - Posted: 9 Lip 2010 08:57 - Edytowany przez: nuroslaw 
z uwagi na wysoki koszt zakupu oddzielnego termostatu, i zbyt dużej amplitudy utrzymania temperatury w pomieszczeniu w której stoi akwarium.

Straciłem tej zimy kilka ryb, bo padł termostat i temp. wody w zbiorniku obniżyła się do 17 C. (wyjechalem na narty, i nie miał kto palić w kominku a termostat miał opiekować się akwarium w zakresie utrzymania temperatury).

A poza tym lubię wygodę termostatu.

Autor Topielec
Użytkownik
#7 - Posted: 9 Lip 2010 13:32 
Jeśli termostat padł, to rybki powinny się raczej ugotować. Bardziej wygląda na to, że to grzałka się spaliła, a nie termo.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#8 - Posted: 9 Lip 2010 14:11 - Edytowany przez: nuroslaw 
gdyby się spaliła, to by nie grzała obecnie. Może nie fizycznie sam bimetal nie padł, ale cały układ sterowania.
Pogrzebiesz pokrętłem i znów grzeje, tyle ze już non stop. Stąd RT-2

Grzałki Aquael Comfort Zone - dla ciekawych.

Autor yanik3
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Lip 2010 18:37 
Ja używam tej grzałki , różnica zaprogramowanej temperatury 0,5 stopnia.
Temperatura mierzona termometrem cyfrowym, nie wiem jak z jego dokładnością :) Osobiście mogę polecić :)

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Grzałki Neo hater Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®