Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

czegoś nie rozumiem:!!

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#1 - Posted: 20 Sier 2010 11:07 
tak jak w tytule mianowicie wszyscy piszą o tym ze najlepszym podłożem jest biały piach kwarcowy natomias i tu pozwole sobie przytoczyc pewnien link od sandera

http://www.aquanet.tv/Video/175-tropheus-eine-form -viele-farben

ja osobiście nie widze tam żadnego piachu lecz nawet nie boje sie powiedziec bardzo drobny zwir dodam że jest go mało poniewaz '' dno''to same duże kamienie .
Według mnie tak powiny wygladac zbiorniki z tropheusami , jezeli chodzi o odwzorowanie natury , bo jezeli tylko dekoracja to rzecz gustu .
pozdrawiam

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 20 Sier 2010 11:16 
A kto Ci powiedział, ze najbardziej polecany jest biały piach? Ja używam ciemnych piasków podobnych do tych w naturze.

Niestety natura to coś innego niż zbiornik. Występuje w nim cały czas równowaga biologiczna i nie ma mowy o zawyżonych parametrach cyklu azotowego. Zbiornik to zawsze kompromis. Piasek jest po to aby utrzymać czystość i zapewnić rybom ważny składnik ich jelit. Przy dnie wyłożonym kamieniami będzie Ci trudno utrzymać odpowiednie parametry wody bo ciągle musiałbyś odmulać.

Nie zapomnij że nigdy nie jesteś w stanie odtworzyć idealnie natury, no chyba, że będziesz miał 30 000 litrów wody w akwarium, a nie 240 albo nieco więcej.

Hierarchia i układ ryb w stadzie też robią swoje.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 20 Sier 2010 12:30 
Piasek do akwariów to piasek morski jest on lekko szary lub mniej lub bardziej brązowy. Dużo bardziej naturalny jest piasek lub tzw. pospółka budowlany/a o nieco większym wachlarzu frakcji. Piaski zwane "kwarcowymi", białe grysy lastrykowe lub żwirki koralowe nie są odpowiednie do akwariów tanganickich z kilku powodów, które były już omawiane na forum ale jednym z nich jest właśnie odbijanie światła. Film przytoczony w topic-u tylko w niewielkim ułamku procenta obrazuje charakterystykę terytoriów zamieszkiwanych przez Tropheus w Tanganice. Akwarium to zawsze kompromis miedzy naturą, możliwościami utrzymania ryb w wysokiej kondycji, własnym gustem i umiejętnościami. W większości moich akwariów nie używałem podłoża jednak biorąc pod uwagę cytat Marty dotyczący występowania piasku w przewodzie pokarmowym Tropheus dosypałem im kruszywa którego pewne ilości obserwuję w ich kale.

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#4 - Posted: 20 Sier 2010 12:34 
czyli tak naprawde jakie podłoze bedzie odwzorowywało naturalne warunki ? czy bardzo drobny piach ''pył'' czy o wiekszej granulacji?

Autor admin
Admin
#5 - Posted: 20 Sier 2010 12:40 
Piaski w Tanganice są różne zależnie od lokalizacji. Mają frakcje i drobne i grubsze. Taki piach wysypuje mi się z muszli Neothauma, które sprowadzamy. To zdjęcia tego piasku






Ostatnio kupujemy piasek budowlany w Castorama. Ma podobne kolorystyczne frakcje, ale oczywiście nie jest tak zróżnicowany wielkościowo.

Marta

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#6 - Posted: 20 Sier 2010 12:52 
czyli nie jest on jak widze taki super drobny :))widziałem taki piach dosłownie jak mąka i mysłe ze to za drobny mysłałem o takim drobnym żwirze rzecznym od 0,5 do 1 mm o kolorze rzecznym :))

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#7 - Posted: 20 Sier 2010 12:54 

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 20 Sier 2010 12:56 
I powinien być ok:))

Marta

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#9 - Posted: 20 Sier 2010 13:03 
ten film mozna ogladac w nieskończonośc to piekne zjawisko mozna sie w nim zakochac nigdy czegos takiego nie widziałem

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#10 - Posted: 20 Sier 2010 13:06 
a jezeli chodzi o kamienie to tez nie sa to zwykłe otoczaki które maja owalny kształt lecz kamienie które posiadaja jakiś tam swój kształt ale o zaokrąglonych brzegarz i tu cały tego urok bo nie jest sztuka nawrzucac okrąglaków do szkła i jzu mamy gotowe wiecie grzie mozna dostac takie kamienie?

Autor Zwyczajny242
Użytkownik
#11 - Posted: 20 Sier 2010 13:11 
http://galeria.tropheus.com.pl/displayimage.php?al bum=4&pos=72
według mnie to akwarium najbardziej przypomina mi nature

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 20 Sier 2010 13:55 - Edytowany przez: sander 
Zwyczajny242 ponurkuj w Hańczy to zobaczysz namiastkę naturalnych klimatów kamienistych widoki w nim są też powalające a ryby...




Autor zibi69
Użytkownik
#13 - Posted: 20 Sier 2010 14:14 
Ostatnio kupujemy piasek budowlany w Castorama. Ma podobne kolorystyczne frakcje, ale oczywiście nie jest tak zróżnicowany wielkościowo.

Marto dokładnie taki wsypałem do swojej kałuży - całe 200 kilo.
Za taką cenę...:) i frontosom się "spodobał", kopią w nim jak krety:) Moim zdaniem doskonale wygląda i przypomina fragmenty dna Tanganiki

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / czegoś nie rozumiem:!! Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®