Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

eheim compact+

Autor michal1313
Użytkownik
#1 - Posted: 1 Wrz 2010 20:01 
witam
czy te pompy mają regulację dyszy wylotowej czy dmuchają tylko na wprost?
michał

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 1 Wrz 2010 21:29 
to pytanie dla Sandera jako, że serwisuje te produkty, chyba że ktoś z Was posiada?

Autor sander
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Wrz 2010 08:43 

Autor michal1313
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Wrz 2010 09:17 
w gąbce atmana którą posiadam jest plastikowa rurka ktorą mocuje sie do głowicy uzywacie ich czy zakładacie gąbki bezpośrednio na głowicę?

sander znam tą stronę i ze zdjęć wynika, że raczej się nie daj jej przekręcić więc może wiesz czy można założyć http://www.eheim.com.pl/product_info.php?cPath=21_ 37&products_id=214
na wylot z głowicy eheima aby móc pokierować strumieniem

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Wrz 2010 09:40 
Myślałem, że Ci chodzi o to czy można regulować wydajność pompy i na rysunku widać pokrętło które do tego służy.

Pompy nie mają ruchomych wylotów.

Co do końcówki jaką sobie założysz na wylot to nie widzę żadnych problemów, przecież są dostępne wężyki elastyczne i wszystko dopasujesz?? (stąd nie zrozumiałem twojego pytania).

Gąbka musi być założona na trzpieniu bo inaczej pompa ją zaciśnie.

Autor michal1313
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Wrz 2010 00:44 
sander zakładając gąbkę z trzpieniem na korpus tej pompy to mogę zdjąć kosz z gąbką który jest w zestawie? ponieważ moja gąbka z trzpieniem przylegać będzie bezpośrednio do korpusu więc chyba ta co jest w zestawie jest tu i tak zbędna

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 17 Wrz 2010 10:11 
Wszystkie kosze i inne plastikowe kapsuły zasłaniające gąbkę to niepotrzebne elementy. Nie mam pojęcia czemu firmy to ciągle produkują chyba ma to być ozdobą zbiornika :-) hehehe

Autor michal1313
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Wrz 2010 09:25 
zamontowałem w dniu wczorajszym eheim compact + 3000 (głowica z gąbką) wymiana atmana 203 i powiem wam, że cichutka praca pożądne wykonanie i montaż do szyby lub na szybie oraz niesamowita moc. wylot umieszczony jest pod powieżchnią wody jakieś 15-20 cm gdy sierowany jest maksymalnie ku powierzchni to, aż wodę wylewa na przeciwnej ścianie (dł. zbirnika 160), a na powierzchni prawdziwe fale. jestem mile zaskoczony i zdecydowanie polecam ten model jak i pewnie pozostałe z tej serii

Autor nuroslaw
Użytkownik
#9 - Posted: 23 Wrz 2010 10:31 
zamontowałem w dniu wczorajszym eheim compact + 3000 (głowica z gąbką) wymiana atmana 203 i powiem wam

ale moc jest 2x większa, boEheim 55W co daje 3000l/h w takim układzie jako wewnętrzny. a atman 30W i "tylko" 2000" l/h tą różnicę musi być widać.

Autor michal1313
Użytkownik
#10 - Posted: 23 Wrz 2010 10:39 
nuroslaw
oczywiście masz rację, ale o tym już nie wspominałem no i pewnie wzrosną trochę koszyt energii, ale przy tym hobby to nie ma co na to patrzeć. pewnie przy serii 5000 to prawdziwy szkwał na morzu byłby

Autor michal1313
Użytkownik
#11 - Posted: 6 Gru 2010 01:20 
no i du..a po prawie dwóch i pół miesiąca ciągłej pracy pompa zrobiła się głośna i tutaj pytanie (może kolega Sander ponieważ serwisujesz tą firmę) czy powinienem ją rozkręcić i wyczyścić wirnik i przesmarować wazeliną eheim czy może jest jakiś inny sposób?

i jeszcze takie pytanie: nie patrząc na kwotę bez względu na markę to jaką pompę polecicie o dużej mocy aby była bezgłośna zależy mi na całkowitej ciszy?

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 6 Gru 2010 11:24 
Głośna praca tej pompy wynika zwykle z dławienia więc trzeba obejrzeć wirnik i dolot a także wylot. Spokojnie pompa powinna być jak najbardziej OK.

Autor michal1313
Użytkownik
#13 - Posted: 6 Gru 2010 21:03 
dzięki za podpowiedź bo w sumie to jestem z niej b. zadowolony tylko teraz ta głośniejsza praca

Autor michal1313
Użytkownik
#14 - Posted: 8 Gru 2010 23:20 
haha zwracam honor pompie to hałasował nieczyszczony od prawie roku kubeł aquaela i znów błoga cisza tylko lekki plusk wody ze strumienia deszczownicy przecinający powierzchnię wody

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / eheim compact+ Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®