Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

świetlóweczki

Autor tropheusek82
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Wrz 2010 20:39 
witam:))
mam takie dziwne pytanie czy majac np. bemby musze miec specjalna barwe swietlówki?
np. duboisy tez inna itd ?chodzi mi o to czy kazdy rodzaj tropheusa wybarwia i czyje sie lepiej w odpowiedniej swietlówce?

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Wrz 2010 23:10 - Edytowany przez: admin 
Trofeus najlepiej pokazuje kolory przy świetle naturalnym - wystarczy przyjechać do nas żeby zobaczyć to na własne oczy. NIe przesadamy za świeltówkami wybarwiającymi.

Robert

Autor tropheusek82
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Wrz 2010 07:56 
rozumiem ale akurat akwarium bedzie ustawione w ciemnym miejscu nie bedzie dostepu swiatła dlatego pytam o swietlówki

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 15 Wrz 2010 08:18 

Autor michal1313
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Wrz 2010 09:22 
dla ryb które podałeś w swoim poprzednim poście aby podktrślić ich barwy czerwone szukaj świetlówek z takim właśnie widmem tj. duży współczynnik czerwonego

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Wrz 2010 10:57 
Ogólnie aby bemba-y miał piękne kolory trzeba im zapewnić piaskowy kolor podłoża i tła. Ryby te w ciemnym akwarium przybierają często bardzo ciemne ubarwienie. Tło i piasek nie mają być białe ale koloru piasku jaki spotyka się na plaży czyli dojrzałych bananów. Świetlówki które podkreślą ich kolor to sylvania grolux, hagen power glo, osram flora, arcadia original tropical.

Autor tropheusek82
Użytkownik
#7 - Posted: 15 Wrz 2010 13:22 
sander dziekuje Ci bardzo a dla ryb tych
:ropheus sp. Lufubu ,Tropheus sp. Ilangi ,Tropheus sp. Chipimbi,Tropheus sp. Chimba,Tropheus sp. Kasanga z mojego pierwszego postu tez te świetlówki które podałes sie sprawdza?

Autor michal1313
Użytkownik
#8 - Posted: 15 Wrz 2010 13:45 
tropheusek82 to przecież Ci własnie napisałem

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 15 Wrz 2010 13:51 
te świetlówki które podałes sie sprawdza?


Ta

Autor tropheusek82
Użytkownik
#10 - Posted: 15 Wrz 2010 15:31 
michal1313
wiem troche sie zagubiłem

Autor michal1313
Użytkownik
#11 - Posted: 15 Wrz 2010 21:04 
tutaj masz link do strony ukazujący emisję różnych barw oraz nazwy świetlówek
http://saurama.aqua-web.org/

Autor Lukaszek
Użytkownik
#12 - Posted: 16 Wrz 2010 18:01 
Panie Robercie skoro ustawimy akwarium w swietle dziennym to bardzo duzym problemem bedzie "glonowisko" ktore utworzy sie w akwarium. Jak sobie z tym poradzić?

Autor admin
Admin
#13 - Posted: 16 Wrz 2010 19:17 
Jak sobie z tym poradzić?

Glony u nas osadzają się tylko na przedniej szybie, czyli nożyk, czyścidełko i nie ma problemu:))

W domu mamy tak samo ustawiony zbiornik i nie wiem czy raz w tym roku czyściliśmy szybę.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / świetlóweczki Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®