Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

HQI a wysoka tempwratura.Niedoceniane filtry kaskadowe.

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor fishfan
Użytkownik
#1 - Posted: 9 Paź 2010 13:00 - Edytowany przez: fishfan 
Przeróbki galeria i takie tam:)
Zapraszam szczególnie tych co borykają się z wysoką temp.przy oświetleniu typu HQI.
Swobodny przepływ powietrza w panelu oświetleniowym ,statecznik z kondensatorami poza pokrywą(panelem oświetleniowym) i akwarium,łatwość dostepu do akw.a także oświetlenia to była moja główna myśl przewodnia przy przeróbkach.
Pezentuje zestaw Aqua Nova moim zdaniem w bardzo przystepnej cenie w porównaniu z innymi tkzw.gotowiznami (akwarium,szafka,filtr zraszany,panel oświetleniowy)



Krótki opis:
W zamyśle będzie to cube 130l morszczyzny.Z zachowaniem zasady im prosciej tym lepiej;).Ciekawe jak wypali:):/?
Filtracja będzie oparta głównie na żywej skale+kaskada+skimmer+pompy(a) cyrkujacyjna +RO.
Kaskada Aquael Versamax FZN 3 z polimerami Seachem.
Skimmer resun SK300
HQI z żarnikiem reeflux 14000K + świetlówki t5 aktynikia szt.3 chyba:)

Aquael Versamax FZN to moja nowa zabawka i jestem pod dużym wrażeniem.Zamysl sączącej się wody przez media to dla mnie strzał w dziesiatke.Łatwość nawet codziennego dostepu do koszyczków a także wykonanie samego filtra budzi mój głęboki podziw.
Naprawdę fajny gadget dedykowany do akwari o poj.do 200l w przystepnej cenie.
Polecam ten produkt nie zdecydowanym szukającym innej alternatywy niż filtry wew.(czesto zajmujacych wiele miejsca)i majacym obawy odnośnie kubełków i BHP.

pozdrawiam
fishfan












Prawie słońce w pigułce z zaznaczeniem że prawie:))









Spływ kaskady marzy mi się cały w glonach.


Pierwsze próby filtra, akwarium ,oświetlenia i wpływu żarnika na wodę.
Filtr, a raczej spływ nie wywołuje żadnych dzwięków.Woda cichuteńko spływa sobie, ze ślizgu do akwarium.


włóknina dana także na próbę po godzinie stała sie lekko brązowa.Pfu ale kranówa.(filterek instapiure na kranie to jednak była dobra inwestycja:)
Wyłonił się duży plus kaskady,moge na bieżąco monitorować media:)





światlo punktowe halogenkowe także daje fajny efekt;)
To tak z innej beczki;)



HQI i t5 aquamedic 14000K






Zagadka:)
Co to za Trofek?

fish'em all ;)
Proszę powiedzcie mi jak dobrze przykleić tło aby uniknąć bąbli.
Czytam i szukam.Mam mętlik.Metoda na olej jakoś mnie nie przekonuje.
Czy warto kupić Fixol jbl-a.Wiem,wiem że jest dużo tego w sieci ale może istnieje jakaś nowa lepsza metoda. Macie jakies inne sprawdzone metody?na dobrze przyklejone tło.

Autor nuroslaw
Użytkownik
#2 - Posted: 9 Paź 2010 18:50 
płyn ludwik. Potem miękką szmatką wygładzac dodatkowo tło. Nieliczne drobne bable - szpilka i przekłuwasz pozwalając ucieczce gazu spod folii.

Autor andzin44
Użytkownik
#3 - Posted: 10 Paź 2010 09:48 
fishfan piękne akwa zwłaszcza to z Tropheus przypadło mi do gustu , ponieważ niezmiennie od ponad 10 lat chowam właśnie te ryby .
Bardzo podoba mi się takie oświetlenie .
Mam identyczne glony jak widać na foto z żerującym Duboisi ( chociaż stosuję świetlówki ).
Czy ktoś jest w stanie zidetyfikować ten brunatno - brązowy , który lekko mnie niepokoji .
Czy mógłbyś napisać nieco więcej na temat zbiornika z Tropheus m. inn.
- wymiary , filtracja itp. ( chyba , że było opisane i podasz linka )

Tego małego ,, grzdylka '' będzie pewnie trudo rozpoznać bo pewnie większość maluchów Tropheus ma taki wygląd ( moja kilkudniowa Kasanga wygląda identycznie ) - lecz nie widzę tego wariantu w Twoim akwa ?

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 10 Paź 2010 11:17 
Jeśli ta płytka pod oświetleniem jest szklana lub z pleksiglasu to nie będziesz miał ładnych koralowców. Kaskada przyda się w solniczce ewentualnie jako filtr węglowy (tu polecam Ci węgiel firmy ROWA gdybyś miał kiedyś wątpliwości przy zakupie). Jeśli mają pływać tam ryby to jeszcze przyda się odpieniacz, który osobiście uważam za nieodzowny.

Autor fishfan
Użytkownik
#5 - Posted: 10 Paź 2010 18:11 
[i]Jeśli ta płytka pod oświetleniem jest szklana lub z pleksiglasu to nie będziesz miał ładnych koralowców.

To z czego ma być?IRON MEN jestem w szokuuuu:)

Autor fishfan
Użytkownik
#6 - Posted: 10 Paź 2010 18:30 - Edytowany przez: fishfan 
lecz nie widzę tego wariantu w Twoim akwa
Z tym maluchem to taki maly żarcik;)nie do odgadnięcia:)

Autor fishfan
Użytkownik
#7 - Posted: 10 Paź 2010 18:41 
Czy ktoś jest w stanie zidetyfikować ten brunatno - brązowy , który lekko mnie niepokoji .
Czy mógłbyś napisać nieco więcej na temat zbiornika z Tropheus

500l glon chyba okrzemki

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 10 Paź 2010 18:47 
fishfan

To z czego ma być?IRON MEN jestem w szokuuuu:)

Gdybyś wiedział na czym polega wybarwianie koralowców to uniknąłbyś szoku :-). Wynalazek w postaci płytki jest zbędny w przypadku akwarium rafowego gdyż barwy koralowców powstają na skutek reakcji obronnej na promieniowanie UV dostarczane przez lampy (lub słońce w naturze). Jak wiesz szkło zatrzymuje promienie UV i tym samym odbiera je koralowcom. Przy zastosowaniu szklanej osłony uzyskasz ciekawe wybarwienie koralowców w postaci barwy przypominającej stary ząb wyleniałego osła z hinduskiej wioski.

Autor fishfan
Użytkownik
#9 - Posted: 10 Paź 2010 18:49 
Jeśli mają pływać tam ryby

Cieszę się ze Ci się podoba

Autor sander
Użytkownik
#10 - Posted: 10 Paź 2010 18:52 
fishfan

Cieszę się ze Ci się podoba

Tradycyjnie nie rozumiem

Autor fishfan
Użytkownik
#11 - Posted: 10 Paź 2010 19:22 - Edytowany przez: fishfan 
Wynalazek w postaci płytki jest zbędny w przypadku akwarium rafowego gdyż barwy koralowców powstają na skutek reakcji obronnej na promieniowanie UV dostarczane przez lampy (lub słońce w naturze). Jak wiesz szkło zatrzymuje promienie UV i tym samym odbiera je koralowcom. Przy zastosowaniu szklanej osłony uzyskasz ciekawe wybarwienie
chodziło mi o temperaturę
nie dam rady trzymać słońca 24/h na dobę.
Sobota czy coś....
......
może dybyś uważnie czytał.

A jak tam z t5 w ree ;)ach-

Autor sander
Użytkownik
#12 - Posted: 10 Paź 2010 19:36 
Znowu nie kumam

Autor fishfan
Użytkownik
#13 - Posted: 10 Paź 2010 19:43 - Edytowany przez: fishfan 
[i]Przy zastosowaniu szklanej osłony uzyskasz ciekawe wybarwienie koralowców w postaci barwy przypominającej stary ząb wyleniałego osła z hinduskiej wioski

chyba nie jarzysz jaką temperaturę jarzy żarnik

osły to fajne zwierzątka
zawsze mogą się wypiąć

jakoś słońca nie jarzę) powiedz proszę jaki żarnik mam zastosować

Autor fishfan
Użytkownik
#14 - Posted: 10 Paź 2010 19:46 
tu polecam Ci węgiel firmy ROWA
Powidz mi proszę czy ten węgięl jest pozbawiony PO4?

Autor sander
Użytkownik
#15 - Posted: 10 Paź 2010 19:53 
Znasz taki, który nie zawiera?

Autor fishfan
Użytkownik
#16 - Posted: 10 Paź 2010 20:08 - Edytowany przez: fishfan 
sander
Znasz taki, który nie zawiera?
Znam to jest węgiel z Górnego śląska
A prąd nie jest z gniazdka:))

Autor sander
Użytkownik
#17 - Posted: 10 Paź 2010 20:10 
To po co takie "mądre" pytania?

Autor fishfan
Użytkownik
#18 - Posted: 10 Paź 2010 20:21 
sander
To po co takie "mądre" pytania?

bo lubię pytać mądrych ludzi:)

Autor Topielec
Użytkownik
#19 - Posted: 11 Paź 2010 08:37 
Fishfan, takie filtry kaskadowe są dodawane obecnie do zestawu aquaela nano-reef - do akwariów 30 litrowych, więc Ameryki nie odkryłeś ;) Sam osobiście mam zamiar korzystać z tego patentu, ale raczej przyda się to tylko właśnie na jakieś pochłaniacze w solniczce, bo raczej filtracji w akwarium z trofkami się na tym nie oprze... Dlatego nie widzę celu polecania takiego rozwiązania na tym forum :)

Autor nuroslaw
Użytkownik
#20 - Posted: 11 Paź 2010 08:45 - Edytowany przez: nuroslaw 
ehhhhh

Autor sander
Użytkownik
#21 - Posted: 11 Paź 2010 10:08 
fishfan

chyba nie jarzysz jaką temperaturę jarzy żarnik

osły to fajne zwierzątka
zawsze mogą się wypiąć

jakoś słońca nie jarzę) powiedz proszę jaki żarnik mam zastosować


Edytowałeś ten post już kilka razy i ciągle nie jest on do końca zrozumiały, bynajmniej dla mnie. Chciałem Ci podpowiedzieć a wyszło, że wsadziłem patyk w mrowisko bo Ty podpowiedzi nie potrzebujesz. Co do żarników to podawanie ich temperatury barwowej nie jest adekwatne do rzeczywistości gdyż jest ona zawsze mniej lub bardziej zawyżana. Największy technologicznie problem w żarnikach to uzyskiwanie wysokich temperatur barwowych. Jeśli dobrze odczytuję post nuroslaw-a to niepotrzebnie udzieliłem się w wątku.

Autor fishfan
Użytkownik
#22 - Posted: 11 Paź 2010 10:32 - Edytowany przez: fishfan 
że wsadziłem patyk w mrowisko bo Ty podpowiedzi nie potrzebujesz

Sander nis z tych rzeczy:)-
Nie wiem co mam robić z tym hqi.Wszystkie firmowe panele dedykowane do morskich także są zabudowane szybami z tą różnicą że są jeszcze wyposażone w wentylatorki.
Goły:) żarnik to moim zdaniem niebezpieczna sprawa.Musiałem znależć kompromis aby wody nie zagotować.A czy koralowce się utrzymią tego nie wiem .Zostało jeszcze t5
Trochę jestem zdziwiony

Topielec
Fitracji z trofkami na FZN się nie oprze.Masz rację ale napisałem przecież że jest dedykowany do mniejszych akwari.np muszlowce lub naskalniki.


Nurosław dziękuje za patent z płynem.
Sprawdze:)

Autor andzin44
Użytkownik
#23 - Posted: 11 Paź 2010 10:34 
500l glon chyba okrzemki
Czy mógłby ktoś jeszcze potwierdzić lub zaprzeczyć , że to są okrzemki ?
Z tego co ja się orientuję to po dojrzeniu zbiornika okrzemki powinny zanikać a w moim zbiorniku są od ok. 3 lat .

Autor fishfan
Użytkownik
#24 - Posted: 11 Paź 2010 10:41 - Edytowany przez: fishfan 
Topielec
Fishfan, takie filtry kaskadowe są dodawane obecnie do zestawu aquaela nano-reef - do akwariów 30 litrowych, więc Ameryki nie odkryłeś ;)

Moim celem nie było odkrywanie Ameryki:) tylko chęć podzielenia się i podpytania szanownych forumowiczow czy ma to w ogóle sens:(
Sander
Odnośnie odpieniacza napisałem przeciez na początku resun sk300 z wirnikiem igiełkowym.Jest to co prawda nowość i być może szajs ale mam zamiar to sprawdzić.Pochlebne opinie odn.resuna także slyszałem.
Zawsze mozna zastosować kostki lipowe i rurki typu miniflotor.
Swoją droga zawsze się zastanawiam dlaczego markowe odpieniacze są takie mega drogie.Zupełnie tego nie rozumiem.

Autor admin
Admin
#25 - Posted: 11 Paź 2010 10:41 
To nie są okrzemki tylko krasnorosty. Barwa brązowo-bordowa.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#26 - Posted: 11 Paź 2010 10:58 
fishfan

Firmowe posiadają specjalne szkiełka. Ja bym zostawił goły żarnik bo przecież jest dość wysoko i woda pewnie do niego nie doleci. Chłodzenia raczej i tak nie unikniesz ale wiatraczki są proste w montażu. Pamiętaj, że codziennie będziesz dolewać sporo zimnej RO co też chłodzi układ. Ja w tym roku w lato miałem przez kilka dni 29C i nic zupełnie się nie stało. Oświetlenie masz dobre pod solniczkę o takiej kubaturze. Pamiętaj, że pod żarnikiem koralowce rosną o niebo lepiej niż pod T5 a jak będziesz je jeszcze dokarmiał...

Autor fishfan
Użytkownik
#27 - Posted: 11 Paź 2010 11:06 
andzin44
Dziekuje za uznanie.Odnośnie akw.wkrótce napisze coś więcej-nie mam za bardzo czasu:(
Coś powoduje że te gloniska lubią piaskowce.Chyba Nechor i Sander cos o tym pisali

Autor Topielec
Użytkownik
#28 - Posted: 11 Paź 2010 11:41 
Sander zmartwiłeś mnie z tą szybą. Planowałem użyć szyby nakrywkowej, żeby maksymalnie zredukować parowanie. Z tym, że ja planuję nano-rafkę opartą na kompaktach.

Autor sander
Użytkownik
#29 - Posted: 11 Paź 2010 12:21 
Topielec a czemu się przejmujesz parowaniem?

Autor Topielec
Użytkownik
#30 - Posted: 11 Paź 2010 12:24 
Bo w malutkim akwarium będzie skakać dosyć mocno zasolenie, jeśli przez np. przez kilka dni nie doleję wody (przynajmniej na początku nie planuję automatycznej dolewki).

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / HQI a wysoka tempwratura.Niedoceniane filtry kaskadowe. Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®