Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Cladophora aegagrophila

Autor kruczek
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Paź 2010 13:08 
Witam!
Chcialbym zakupic kilka kulek "galezatki" i umiescic je w baniaku z duboisi.
Mam pytanie,czy ktos z Was probowal takiego manewru?Obawiam sie,ze ryby szybko moga zasmakowac w nowym przybyszu,jak sie nie myle nalezy on do glonow.Co o tym sadzicie?
Pozdro!

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Paź 2010 10:26 
Według mnie pomysł jest średni gdyż gałęzatka gromadzi w sobie zawiesinę, której w akwarium z Tropheus-ami jest zwykle sporo. Zawiesina rozkłada się wewnątrz kulki i powoduje gnicie jej od środka. Jakie są skutki takiego procesu wszyscy wiemy.

Autor admin
Admin
#3 - Posted: 16 Paź 2010 10:32 
Wystarczy w sklepie "ponaciskać" taką kulkę i zobaczyć ile zawiesiny się unosi. Odpowiedź gotowa.


Marta

Autor kruczek
Użytkownik
#4 - Posted: 16 Paź 2010 11:08 
Mam dostep do roslin ze zrodla pochodzenia.Badajac je "mechanicznie"nie stwierdzilem wystepowania zawiesiny.Moze wystepuje po okreslonym czasie?Interesuje mnie czy ryby podeszlyby do galezatki obojetnie,czy raczej jak do nowego zrodla pokarmu?

Autor sander
Użytkownik
#5 - Posted: 16 Paź 2010 17:44 
kruczek wrzuć jedną kulkę i sprawdź. Nie ma to jak własny eksperyment gdyż w jednym zbiorniku ryby rozpłatają zwitkę a w drugim nie. Kto może wiedzieć co zrobią twoje ryby? Ogólnie kulki gałęzatki w zbiornikach biotopu Malawi/Tanganika są nazwijmy to po imieniu kiczowatym dodatkiem ale De gustibus non est disputandum i jak masz ochotę to wkładaj.

Autor kruczek
Użytkownik
#6 - Posted: 17 Paź 2010 19:09 
De gustibus non est disputandum
Tak jak powiedziales o gustach sie nie dyskutuje,ale sprobowac zawsze mozna...nie oszukujmy sie,rybi zywot w naszych baniakach(choc nie wiem jak by one nie wygladaly)to nie to samo co sielanka w objeciach matki natury.

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 18 Paź 2010 08:54 
kruczek masz rację. Ja tylko zwyczajnie nie lubię w akwariach symetrii, stąd forma w jakiej gałęzatki rolują się na dnie jeziora, choć w naturalnym procesie, nie leży w moim guście. Tobie ma się podobać i twoje potrzeby zaspokajać.

Autor kruczek
Użytkownik
#8 - Posted: 18 Paź 2010 13:49 
Najlepiej by bylo,gdyby podobalo sie rybom...ale te trudno bedzie o to spytac :)

Autor sander
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Paź 2010 14:20 
Uwierz mi na słowo, że najlepsze dla tych ryb warunki to: duże szkło, czysta woda o odpowiednich parametrach, piasek i dobry pokarm. Reszta jest im obojętna albo pogarsza komfort życia w akwarium.

Autor kruczek
Użytkownik
#10 - Posted: 19 Paź 2010 11:19 
I believe!

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Cladophora aegagrophila Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®