Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Eszi- Nowe akwarium

Strona  Strona 2 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 10 Sty 2011 20:08 
ez przesady, każdy powinien zapewnić takie warunki na jakie go stać oraz na jakie mu warunki mieszkaniowe pozwalają, bardziej chodzi o dbałość w sensie pielęgnacji.


Powiem krótko po tym co napisali przedmówcy.Ciebie nie stać na te ryby, więc kup inne z Tanganiki, odpowiednie dla litrażu.

Oddaj trofeusy w odpowiednie ręce.
Dostaniesz od naszej firmy L. brevis z odłowu.

Może wreszcie to przekona Cię do ...wiedzy, badania parametrów itp.

Ufff.. warunek - wykażesz się wiedzą o brewisach, założysz zbiornik od nowa i będziesz badał parametry wody.

Jak to zrobisz, przygotujesz zbiornik tak jak trzeba - to ryby są Twoje.

Relacja z postępowania ma być na naszym forum. Krok po kroku.

Może to wreszcie do Ciebie dotrze:))

Marta

Autor sander
Użytkownik
#32 - Posted: 10 Sty 2011 21:07 
Wiecie jak brzmi 11 przykazanie?

ad. 11. W życiu ma być pięknie :-)

Nie jestem mistrzem off-ów ale tym razem zrobiło mi się zwyczajnie miło, więc jeśli możecie to włączcie głośniki i posłuchajcie:

ps. nic więcej nie róbcie ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=J2aRGzpin7o

Autor jaosh
Użytkownik
#33 - Posted: 10 Sty 2011 21:36 
sander

Jak chcesz to mogę Ci płytkę juniora załatwić to mój kumpel :D

Autor sander
Użytkownik
#34 - Posted: 10 Sty 2011 21:38 
Płytę mam już dawno przed Ostródą już miałem :-)

Autor nechor
Użytkownik
#35 - Posted: 10 Sty 2011 21:39 
Dostaniesz od naszej firmy L. brevis z odłowu.
Może wreszcie to przekona Cię do ...wiedzy, badania parametrów itp.


Puscilem sobie muzyczke przeczytalem post Marty i ponownie gwiazdkowo sie zrobilo :-)

Eszi, dostales prezent - korzystaj :-) Zapindalaj do sklepu po testy poczytaj o proponowanych rybkach i jeziorze w ktorym zyja - bedziesz mial przyjemnosc dla siebie i rybom zrobisz dobrze :-)

Nikt tu Ci zle nie zyczy. Poczatki nie sa proste - sam to przerabialem tez na tym forum. Wszystko ma swoj poczatek i koniec - wazne zeby umiejetnie wystartowac, bo bez tego nawet najlepszy finisz Ci nie pomoze :-)

Autor nechor
Użytkownik
#36 - Posted: 10 Sty 2011 21:42 
Tanganika nie jest zwykłym wariantem akwarium słodkowodnego. Jest to podejście o stopień wyżej. Składa się na to kilka czynników:
[...]
a) ryby mają określone, większe niż przeciętnie potrzeby
[...]
b) specyficzne parametry wody, jaka jest w jeziorze

Pozwole sie z tym nie zgodzic :-) Dopuszczam mozliwosc dyskusji... :-)

Autor pkubek
Użytkownik
#37 - Posted: 10 Sty 2011 22:11 
Nechor, wiedzialem, ze ktos sie przyczepi do tego :)_ wytłumacze się tylko, że pisalem w pospiechu! wiadomo, ze kazdy z biotopow ma swoją specyfikę, woda ma okreslony sklad chemiczny ale chcialem to na szybko, skrótowo i w miarę jednoznacznie ująć. Absolutnie przyznaję, że wszystkie akwaria biotopowe oraz ogólne, towarzyskie wymagają podobnej troski o jakość wody! Dla dobra ryb, takich czy innych.
Nawet nie chcę tu przywoływać historii moich porażek z lat wczesnej młodości, gdy byłem przez, niestety krótki czas, dumnym posiadaczem pięknej grupy tzw. Akar z Maronii...

Marto, Robercie! jesteście wspanałomyślni! to dopiero jest sustainable thinking! :)

Autor michal1313
Użytkownik
#38 - Posted: 10 Sty 2011 23:12 
Dostaniesz od naszej firmy L. brevis z odłowu.

Może wreszcie to przekona Cię do ...wiedzy, badania parametrów itp.

Ufff.. warunek - wykażesz się wiedzą o brewisach, założysz zbiornik od nowa i będziesz badał parametry wody.

Jak to zrobisz, przygotujesz zbiornik tak jak trzeba - to ryby są Twoje.

Relacja z postępowania ma być na naszym forum. Krok po kroku.



Marto ja też chciałbym taki prezent:)

Autor Eszi
Użytkownik
#39 - Posted: 10 Sty 2011 23:42 - Edytowany przez: Eszi 
Dostaniesz od naszej firmy L. brevis z odłowu.

Może wreszcie to przekona Cię do ...wiedzy, badania parametrów itp.

Ufff.. warunek - wykażesz się wiedzą o brewisach, założysz zbiornik od nowa i będziesz badał parametry wody.

Jak to zrobisz, przygotujesz zbiornik tak jak trzeba - to ryby są Twoje.

Nie dacie mi spokoju, ale wiem że macie racje. Dobrze Marto, był bym głupcem gdybym się nie zgodził. Chciałbym tropheusy oddać tobie w zamian za Lamprologus brevis. Od piątku jestem na urlopie, więc się biorę za zgłębianie wiedzy.Proszę o jakiś kontakt.
Mariusz

Autor pkubek
Użytkownik
#40 - Posted: 10 Sty 2011 23:51 
no i pięknie! Gratuluję Eszi Twojej postawy. To jest właśnie znaczenie Tego forum i mądrych ludzi, którzy je tworzą. Gratuluję wszystkim!

Autor nechor
Użytkownik
#41 - Posted: 11 Sty 2011 02:44 
Nechor, wiedzialem, ze ktos sie przyczepi do tego :)_ wytłumacze się tylko, że pisalem w pospiechu! wiadomo,
[...]
czas, dumnym posiadaczem pięknej grupy tzw. Akar z Maronii...

Ehh, zepsules mi wieczor - liczylem na jakas skomplikowana i interesujaca obrone tezy :-)))

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 11 Sty 2011 06:18 - Edytowany przez: admin 
Chciałbym tropheusy oddać tobie w zamian za Lamprologus brevis

Wybacz, ale ja nie odbieram ryb od nikogo.

Musisz sam załatwić im dom, przygotować zbiornik i odebrać od nas ryby.

Jak napisałam relacja z całego postępowania na naszej stronie.

Kontakt do nas jest na naszej stronie:)

Marta

Autor admin
Admin
#43 - Posted: 11 Sty 2011 06:25 
Bardzo jestem ciekawa jaka literaturę znajdziesz o tych rybach i o jeziorze Tanganika?

A tak apropos?
Czy nasz Tanganika MAGAZYN?


Marta

Autor andzin44
Użytkownik
#44 - Posted: 11 Sty 2011 09:58 - Edytowany przez: andzin44 
Płytę mam już dawno przed Ostródą już miałem :-)

Jestem mile zaskoczony sander.
Nigdy nie przypuszczałbym , że lubisz takie klimaty :-)
Dzięki za propozycję - nie znałem tego artysty , a fajnie jest posłuchać czegoś świeżego - tym bardziej w ulubionym gat. muzycznym .

Autor Eszi
Użytkownik
#45 - Posted: 12 Sty 2011 19:37 - Edytowany przez: Eszi 
A oto mała prezentacja co ewentualnie chciałbym zobaczyć w moim akwarium zamiast trofci:
http://www.africa-acuario.com/Julidochromis%20Rega ni.htm
http://www.africa-acuario.com/Altolamprologus-Calv us.htm
http://www.africa-acuario.com/Neolamprologus%20Daf fodil.htm

jakoś nie specjalnie podoba mi się:
http://www.africa-acuario.com/Lamprologus%20brevis %203.jpg
ze względu na ich ubarwienie, wole ryby o bardziej ciekawym, żywym ubarwieniu. I najgorsze jest to że będę musiał jako nieodzowną dekoracje umieścić muszle.
A wiadomo dla mnie najpiękniejsze są tropheusy.


A tutaj dosyć ciekawa obsada:80x35x40 112 litrów

1. Julidochromis dickfeldi -> para
2. Julidochromis ornatus -> para
3. Julidochromis transcriptus -> para
4. Lamprologus caudopunctatus -> para
5. Neolamprologus brichardi -> para
6. Neolamprologus multifasciatus -> trzy pary

Na którą bym się mógł skusić, ciekawe w jakiej cenie są te okazy.

Autor Eszi
Użytkownik
#46 - Posted: 12 Sty 2011 19:41 - Edytowany przez: Eszi 
Marto może coś ciekawszego zaproponujesz?

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 12 Sty 2011 20:07 
Dla mnie to zbyt mały zbiornik dla julidochromisów, nawet małych gatunków no i oczywiście N. brichardi czyli obecnie N. pulcher
Tylko:


4. Lamprologus caudopunctatus -> para
6. Neolamprologus multifasciatus -> trzy pary

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#48 - Posted: 12 Sty 2011 20:16 

Autor pkubek
Użytkownik
#49 - Posted: 12 Sty 2011 20:31 
Eszi, tam są wymienione gatunki oraz obsada ilości/płci osobników gatunku a nie przykład kompletnej obsady. Oznacza to, że możesz trzymać po parze z danego gatunku, ew. trzy pary Multifasciatusów, które są łagodne i malutkie.
Julidochromisy tworzą terytoria o długości 80 cm, jak zamierzasz w 80cm wrzucić tyle gatunków ryb terytorialnych?

Autor admin
Admin
#50 - Posted: 12 Sty 2011 20:37 
Wiedza poszła do przodu.

Nie można trzymać księżniczek w 112 litrach - tyczy się to także julidochromisów. Taksony te tworzą grupy rodzicielskie i tworzą wielopokoleniowe rodziny. Julidochromisy robią to tak samo jak N. pulcher. Czyli są rodzice, mioty młodsze i starsze i "pomocnicy" wspomagający rodziców.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#51 - Posted: 12 Sty 2011 21:03 
No to zgłębiam wiedzę dalej :). A może poczekać aż trofcie podrosną i zostawić jednego samca (dominującego) i ze 2 samice.... ? Oj, dobrze wiem,wiem ale przecież można zapytać.

Autor admin
Admin
#52 - Posted: 12 Sty 2011 21:06 
O trofeusach zapomnij.


Marta

Autor jaosh
Użytkownik
#53 - Posted: 12 Sty 2011 23:16 
Szanowny kolegi Eszi. Miałej propozycję podaną na tacy. Nie wiem dlaczego ja odrzucasz? Może Brevisy Cie nie przekonują ale to fajne i wdzięczne rybki od których możesz zacząć Swoją przygodę z Tanganiką.

Pytasz o księżniczki. Ten temat już był poruszany setki razy na tym forum.

Podrzucasz propozycję obsady. Tylko, że wraz z powiększaniem się wiedzy akwarystów zmieniają się standardy, które kiedyś były uważane za słuszne i prawidłowe. Tak więc niekiedy wiedzę internetową trzeba zweryfikować z wiedzą osób zajmujących się tym na codzień.

Wszyscy chcemy Ci doradzić i pomóc do pewnego stopnia. Ale Ty też musisz łaknąć tej pomocy a nie w iść w zaparte.

Piotrek

Autor michal12305
Użytkownik
#54 - Posted: 12 Sty 2011 23:21 
propozycja pani marty jest, moim zdaniem, wspanialomyslna
dlaczego sie zastanawiasz zamiast podziekowac i szykowac akwarium na brevisy?
na tym forum otrzymujesz pomoc, po co upierasz sie przy tropheusach?
mozesz do nich wrocic jak kupic akwa >375, nie wczesniej

Autor nechor
Użytkownik
#55 - Posted: 13 Sty 2011 11:05 - Edytowany przez: nechor 
Eszi, oczywiscie mozesz zrezygnowac z muszlowcow i probowac alternatywnych obsad (to Twoje akwarium), na tym forum jednak nie ma ludzi, ktorzy beda przyklaskiwac kolorowym zestawieniom niezaleznie od litrazu i parametrow zbiornika - to jest jasne.

Zeby rozwiac czesc Twoich watpliwosci:

Moj dobry kumpel w 112l trzymal duze pyszczaki (z 17cm). zachowywaly sie nienaturalnie, codziennie na skutek potyczek wylewaly na szafke pare litrow wody, tlukly termometry... Ryby same w sobie byly piekne (opalizujaco fioletowe), ale nie mogl sie nimi pochwalic - byly sploszone, mialy poszarpane pletwy, caly czas chowaly sie widzac ruch w pokoju...

Teraz ow czlek trzyma w akwarium muszlowce (multifasciatusy i similisy). Rybki male, ubarwione w kolorach jasnego brazu, niby niezbyt atrakcyjne. Na kazdej imprezie akwarium hipnotyzuje gosci. Faktem jest, ze codziennie wyglada inaczej - ryby przekopuja kilogramy piachu, przenosza swoje muszle, walca o samice i nigdy sie tym nie nudza. Rozmnazaja sie, zyja w zgodzie na swoich terytoriach - akwarium jest bardzo harmonijne i stabilne pod wzgledem obsady, ale tez dynamiczne (sporo sie w nim dzieje).

Nie tylko kolor i wielkosc ryb robi zbiornik atrakcyjnym. Duze znaczenie ma tez wiedza wlasciciela - kilka razy opowiadalem kumplom o naturze kiedys posiadanych ksiezniczek (niezbyt atrakcyjnie przeciez ubarwionych). Rozumiejac chocby ogolnie zasady panujace miedzy pielegnicami w danym zbiorniku ludzie przestaja zachwycac sie kolorami :-) Jesli zrobisz zupe rybna w malym zbiorniku, bedzie kolorowo i... nieciekawie.

Dla przykladu:

1. Kolorowa zupa rybna:
http://www.youtube.com/watch?v=q3l0wX251kI&feature =related

2. Para ryb, mozliwosc zaobserwowania ciekawych zachowan
http://www.youtube.com/watch?v=f2gno1ftLRc&feature =related

3. Multifasciatusy przy muszlach
http://www.youtube.com/watch?v=41JeO8y1R70&feature =related

4. Dwa samce brevisow walczace o samice
http://www.youtube.com/watch?v=TNBwomBu6Pg

5. Smieszna sytacja z muszlowcem
http://www.youtube.com/watch?v=AwqUo_ypfmo&feature =related

6. Przyklad swietnej aranzacji malego akwarium z muszlowcami (oczywiscie to moja prywatna opinia)
http://www.youtube.com/watch?v=zJe7NiicpFA

Nie wnikajac w poprawnosc aranzacji (rodzaj piasku, roslin, kamieni, estetyka wykonania, itp) - sam ocen, czy pierwsze akwarium (mimo duzej ilosci kolorowych ryb) podoba ci sie bardziej niz reszta.
Takie moje zdanie.

Autor Eszi
Użytkownik
#56 - Posted: 13 Sty 2011 12:52 
Miałej propozycję podaną na tacy.

Wszystko ok, ale biorąc pod uwage koszt przejazdu z Warszawy do Krakowa i tak musiał bym zapłacić z nadwyżką, więc to żaden prezent.

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 13 Sty 2011 13:03 
Przesyłka PKP kosztuje 25 pln. To cały Twój koszt.

Jak chcesz wiedzieć ile kosztowałyby Cię przy zakupie nasze ryby to napisz maila, wyślę Ci cennik. Dowiesz się jaki prezent zaproponowałam.

Nawet nie raczyłeś się z nami skontaktować w tej sprawie.

No i rób komuś dobrze i prezent:((

Marta

Autor sline
Użytkownik
#58 - Posted: 13 Sty 2011 15:49 
jak juz takie prezenty to poprosze bulu pointy z nowej dostaly :) zart

Autor admin
Admin
#59 - Posted: 13 Sty 2011 16:10 
sline

Wiem, że żart- niestety bez sprzedaży ryb, nie będzie nowych:)) Nie mamy maszynki do pieniędzy...a szkoda:)

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#60 - Posted: 13 Sty 2011 17:07 
Przesyłka PKP kosztuje 25 pln. To cały Twój koszt.

Jak chcesz wiedzieć ile kosztowałyby Cię przy zakupie nasze ryby to napisz maila, wyślę Ci cennik. Dowiesz się jaki prezent zaproponowałam.

Nawet nie raczyłeś się z nami skontaktować w tej sprawie.

No i rób komuś dobrze i prezent:((

Marta


eszi1980@wp.pl

Strona  Strona 2 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Eszi- Nowe akwarium Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®