Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Eszi- Nowe akwarium

Strona  Strona 3 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor admin
Admin
#61 - Posted: 13 Sty 2011 17:14 
Nasz mail to biurokrakow@tropheus.com.pl

To Ty masz się z nami skontaktować. Chyba czegoś nie rozumiesz jednak.

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#62 - Posted: 13 Sty 2011 17:42 
powiem tak: aż trudno mi uwierzyć w to co czytam w tym wątku chwilami

Autor Eszi
Użytkownik
#63 - Posted: 13 Sty 2011 17:49 
a co takiego dziwnego tutaj znalazłeś, poza postami w sporej części nie na temat (śmieci)?

Autor pkubek
Użytkownik
#64 - Posted: 13 Sty 2011 18:15 
Eszi, po prostu, Marta zaoferowała Ci bardzo miły, wręcz w tych czasach prowokacyjny prezent, żebyś podszedł do sprawy zadaniowo, potraktował to jak wyzwanie, bo dałoby Ci to więcej niż po prostu porada a Ty jakoś dziwnie milczysz, kombinujesz, dziwne, wychodzi na to, że tak źle i tak niedobrze i mnie na przykład bardzo to dziwi ale nie chcę tu być adwokatem natomiast jest to dyskusja otwarta na forum stąd każdy może zabrać głos. Ty miałeś okazję przenieść ten wątek częściowo na koreposndencję mailową z Martą np. dziękując za ryby i pytając jak możesz je odebrać. No więc gdy czytam, że podajesz Marcie swój mail by do Ciebie pisała - zwyczajnie nie wierzę!

Autor Eszi
Użytkownik
#65 - Posted: 13 Sty 2011 18:25 - Edytowany przez: Eszi 
A wszystko przez nieporozumienie, źle zrozumiałem post:

ak chcesz wiedzieć ile kosztowałyby Cię przy zakupie nasze ryby to napisz maila, wyślę Ci cennik. Dowiesz się jaki prezent zaproponowałam.

myślałem że mam podać e-mail na forum. Na szczęście już korespondencja trwa.

Doradźcie jaki niedrogi test wody kupić, chodzi mi o firmę i wydajność. Na allegro znalazłem firm jbl, zoolek i tropical. Czy brać którykolwiek?

Autor sline
Użytkownik
#66 - Posted: 13 Sty 2011 18:33 
ludzie dajcie sobie spokoj i tak ukisi te 5 duboisow w tym akwarium po co wasze nerwy lepiej zapytajcie jaka filtracja w akwarium bo ja tam widze jeden filtr wewnetrzy przykryty kamieniem

Autor Eszi
Użytkownik
#67 - Posted: 13 Sty 2011 18:43 
nie przykryty kamieniem a zasłonięty, z obu stron jest prześwit od wewnątrz cały filtr jest odsłonięty, od zewnątrz jest prześwit około 2 cm. A co do zmian obsady to coraz bardziej się do tego przekonuje.

Autor sline
Użytkownik
#68 - Posted: 13 Sty 2011 18:48 
myslisz ze jeden filtr wewnetrzy wystarczy ? moze jakis kubel ? a gdzie napowietrzacz ??? akwarystyka nie jest tanim hobby tropheusy to nie molinezje ani mieczyki ktore zyja w kazdej wodzie nie wymagaja specjalnej diety ani pomiarow wody

Autor Eszi
Użytkownik
#69 - Posted: 13 Sty 2011 18:56 
Jeżeli nie odpowiadasz na moje pytanie to po co piszesz? Napowietrzacz jest przy filtrze i ustawiony jest na maksymalny przepływ.
Jaki zestaw testów kupić?

Autor sline
Użytkownik
#70 - Posted: 13 Sty 2011 19:03 
zoolek tropical jbl sera te pierwsze naleza do tanszych co nie znaczy ze nie mozesz ich kupowac jak zmierzysz to daj znac na forum powinienes to zrobic dlugo przed wpuszczeniem ryb ale to juz pewnie nie jeden tu pisal

Autor Eszi
Użytkownik
#71 - Posted: 13 Sty 2011 19:16 - Edytowany przez: Eszi 
wiem, ale człowiek uczy się na błędach. Zamawiam test i oświadczam że moje trofcie są do oddania, szukam chetnych. Jak znajde chętnego to biore się za wystrój.

Autor pkubek
Użytkownik
#72 - Posted: 13 Sty 2011 19:18 
ja mam testy Sera, na rybarium.pl jest caly zestaw dostepny gdzie sa testy na ph, kh, gh, no2, no3. wychodzi taniej natomiast nie porownywalem z cenami zoolek. Oni maja chyba nawet drozszy zestaw ale znajduja sie w nim za to testy na tlen, fosfor i amoniak, nie jestem pewien. Ty na pewno potrzebujesz ph, kh, gh, no2 i no3.
co do filtra to moze sprawdz czy jest w Twoim modelu opcja dodania glowic jak ma np. filtr fluwal wewnętrzny, wtedy jedna z nich będzie biol (wypelnienie grys koral.) a druga mech (gąbka)

przy niewielkiej obsadzie i niewielkim akwarium to moze wystarczyc.
oczywiscie przy malym akwarium musisz koniecznie badac wode, podmieniac ja stosujac uzdatniacz antychlorowy np. sera Aqua Safe oraz proponuje, kazdorazowo Sera Nitrivec, czyli środek z bakteriami, które wspomagaja filtracje biol. ja dodaja odmierzona ilosc do kazdej podmiany, bakterie maja stabilizowac poziom azotanow w akwarium.

Autor jaosh
Użytkownik
#73 - Posted: 13 Sty 2011 22:14 
Ja opieram się o zestwa zoolek. W jest wszystko to co potrzebujesz. Oprócz wiedzy ale ją nabędziesz z czasem

Piotrek

Autor nechor
Użytkownik
#74 - Posted: 14 Sty 2011 10:56 - Edytowany przez: nechor 
sline

myslisz ze jeden filtr wewnetrzy wystarczy ? moze jakis kubel ? a gdzie napowietrzacz ???
[...]
ludzie dajcie sobie spokoj i tak ukisi te 5 duboisow w tym akwarium po co wasze nerwy lepiej zapytajcie jaka filtracja w akwarium bo ja tam widze jeden filtr wewnetrzy przykryty kamieniem

Z tego co pamietam, sline, na moment przed wpuszczeniem tropheusow do akwarium pytales sie na forum jakie parametry powinna miec woda?...

A gdybym Ci powiedzial, ze w 100l akwarium pelnym muszlowcow glowica z gabka w zupelnosci wystarcza do filtracji zbiornika? Piszesz o filtracji z taka pewnoscia, ze z pewnoscia przedstawisz mi minusy takiego rozwiazania.

Byc moze tego nie zauwazyles, ale Eshi stara sie wyciagnac wnioski z tego co tu czyta. Tego rodzaju posty, jak napisales, raza brakiem konstruktywizmu. Poza tym nie jestem pewien, czy Twoje autorytarne wypowiedzi maja podparcie w wiedzy na temat akwarystyki.

Autor Eszi
Użytkownik
#75 - Posted: 14 Sty 2011 12:26 
Prawdopodobnie kupie ten test:
http://allegro.pl/test-do-wody-jbl-easytest-5w1-ph -no2-no3-gh-kh-i1395451379.html
jak i czym koryguje się parametry, bo w zestawie nic poza testem nie ma?
Czy nie wystraczy tylko sam test ph i kh przy hodowli brevisów?

Autor sander
Użytkownik
#76 - Posted: 14 Sty 2011 13:15 
Jak zrobisz test i będziesz miał wyniki to zobaczymy, bo na razie nic nie wiemy. Może masz w kranie wodę idealną? kto wie?

Autor sline
Użytkownik
#77 - Posted: 14 Sty 2011 15:22 
nechor...dla mnie pieniadze nie maja znaczenia kupilem to co najlepsze i zbiornik ma sie jak najlepiej :) pozdrawiam

Autor Eszi
Użytkownik
#78 - Posted: 14 Sty 2011 16:18 
No to testujemy wodę:


A oto wyniki:


ph 7,6, kh 6, GH za duże >21, NO2 2 za dużo, NO3 25
a teraz sugestie od Was.

Autor Eszi
Użytkownik
#79 - Posted: 14 Sty 2011 16:38 
i pytanie z grupy dziwnych, znalazłem końcówkę do wylotu filtra, jak ją skierować, w górę czy w dół (jak na zdjęciu), chodzi mi o takie coś:
http://www.aquael.pl/index.php?option=com_content& view=article&id=127&Itemid=236&lang=pl

Autor nechor
Użytkownik
#80 - Posted: 14 Sty 2011 22:00 
ph 7,6, kh 6, GH za duże >21, NO2 2 za dużo, NO3 25
a teraz sugestie od Was.


Z uwagi na niezerowe NO2 sugeruje powtorke testu, albo szybkie przeniesienie ryb z Twojego zbiornika. Reszta parametrow nie jest w tym momencie az tak istotna.

pytanie z grupy dziwnych, znalazłem końcówkę do wylotu filtra, jak ją skierować

Wszystkie urzadzenia napedzajace" wode w zbiorniku najlepiej skieruj tak, aby cyrkulacja zbierala zanieczyszczenia z dna i kierowala je w strone gabki filtra wewnetrznego. Mozesz tez ustawic wylot tak, zeby zanieczyszczenia zbieraly sie w jakims miejscu latwym do oczyszczenia przy podmianach wody. Nie ma tu reguly - kieruj wylotem i obserwuj jak poruszaja sie babelki powietrza. Ja opisywanej koncowki nie mam zalozonej wcale.

Autor nechor
Użytkownik
#81 - Posted: 14 Sty 2011 22:02 
nechor...dla mnie pieniadze nie maja znaczenia kupilem to co najlepsze i zbiornik ma sie jak najlepiej :)

Cieszy mnie Twoj sukces, choc sie chyba nie zrozumielismy.

Autor admin
Admin
#82 - Posted: 15 Sty 2011 07:59 
Eszi


Przeanalizuj swoje wyniki sam - to Twoje zadanie - wiedza! Musisz jej nabyć.

Czy nie widzisz, ze swoją niewiedzą doprowadzasz do tego, ze duboisi zachorują i to w nie długim czasie.

Testy paskowe? Takich się nie używa. Przynajmniej do badania N03, Nh3/NH4 i NO2.

Kiedy podmieniłeś wodę?- zrób podmianę jak najszybciej .

Zbadaj wymienione przeze mnie parametry dokładnie.
To jest właśnie odpowiedź na Twoje "nigdy nie badałem parametrów" - masz zapewne problem ze stabilnością zbiornika - cykl jest niezamknięty, a Ty wpuściłeś wrażliwe ryby.

Działaj szybko i poprawnie bo stracisz duboisi.

Wiedza to podstawa naszej umowy.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#83 - Posted: 15 Sty 2011 09:01 - Edytowany przez: Eszi 
Testy paskowe? Takich się nie używa. Przynajmniej do badania N03, Nh3/NH4 i NO2.

Kiedy podmieniłeś wodę?- zrób podmianę jak najszybciej .

Zbadaj wymienione przeze mnie parametry dokładnie

O testy pytałem, z odpowiedzi wnioskowałem nikt mi nie mówił że są marne.
Podmieniłem wodę wczoraj, 20 l widocznie za mało.
Woda z kranu u mnie ma idealne parametry dla tropheusów (mierzyłem), kwestia chloru ale tym zajmie się aqua safe i czas. Dodałem takze nutrafinu.

kolejny test zrobiony, widocznie woda po podmianie ustabilizowała się:
no3: 0, No2: 0,5, GH >14 d, KH 10 d, PH 8,0
więc dla trofci wszystko w normie ;), test pewnie mało miarodajny ale jakiś odnośnik jest.

ach i zdjąłem końcówkę z filtra, najlepszy obieg wody jest bez niej.

Autor sander
Użytkownik
#84 - Posted: 15 Sty 2011 09:46 
Wydaje mi się, że zawartość NO2 wadliwie wskazał test bo przy tej wartości mielibyśmy post pt. Swingujące duboisi straciły apetyt.

Autor Eszi
Użytkownik
#85 - Posted: 15 Sty 2011 09:55 
Wydaje mi się, że zawartość NO2 wadliwie wskazał test bo przy tej wartości mielibyśmy post pt. Swingujące duboisi straciły apetyt.
0,5 - 2, jak patrzę na pomiar w świetle dziennym to wg. koloru jest raczej 2. Te testy jbl mało miarodajne, dobrze że NO3 jest 0 (biały kolor).

Autor admin
Admin
#86 - Posted: 15 Sty 2011 09:57 
no3: 0, No2: 0,5,

Przeczytaj co napisałeś - - czy tak jest czy może pomyliłeś się?

Opisz jak zachowują się duboisi.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#87 - Posted: 15 Sty 2011 10:03 
no3: 0, No2: 0,5,

Przeczytaj co napisałeś - - czy tak jest czy może pomyliłeś się?

Opisz jak zachowują się duboisi.

Marta


Nie pomyliłem się, co do no3 na pewno jest 0 (biały punkt kontrolny), co do no2: bliżej mu do 2(kolorem), reszta parametrów łatwa do odczytu.
Trofcie zachowują się normalnie, pływają w toni czasem się ganiając.

Autor admin
Admin
#88 - Posted: 15 Sty 2011 10:13 
Czyli testy do bani.

Dalej nic nie wiesz o wodzie.

Marta

Autor admin
Admin
#89 - Posted: 15 Sty 2011 10:17 
Jak mieszkasz w Warszawie to zapytaj czy w Discus Zoo zmierzą Ci parametry wody z akwarium testami kropelkowymi. Zadzwoń i zapytaj tam albo w innym sklepie.

Może masz kolegę, który ma testy i może Ci to sprawdzić?

Marta

Autor sander
Użytkownik
#90 - Posted: 15 Sty 2011 10:39 
Eszi

dobrze że NO3 jest 0 (biały kolor)

W tym przypadku, choć wirtualna, wartość NO3 = 0 nie jest wynikiem, który powinien cieszyć. Wydaje mi się, że trudno Ci zrozumieć zależności cyklu azotowego co nie jest naturalnie powodem do wstydu. Abyś wiedział o czym piszemy to warto aby ktoś Ci to wytłumaczył, może nie nauczycielka biologii bo Ona będzie zbytnio popisywać się swoją elokwencją ale jakiś akwarysta (w stolicy masz ich sporo).

Strona  Strona 3 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Eszi- Nowe akwarium Top
Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®