Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Lamprologus brevis- Akwarium jednogatunkowe

Strona  Strona 2 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor admin
Admin
#31 - Posted: 9 Lut 2011 11:30 
Wg mniej daj tylko grys i gąbkę.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#32 - Posted: 9 Lut 2011 19:45 - Edytowany przez: Eszi 
Po długich poszukiwaniach, znalazłem w końcu wkład o nazwie:
biostone z firmy filtus, to chyba nie jest odpowiednie?

cholera powinien być raczej: biocoral, były bardziej odpowiedni.

Autor pkubek
Użytkownik
#33 - Posted: 9 Lut 2011 19:59 
Eszi, w sklepach zoologicznych sprzedają grys koralowy na wagę lub pakowany. Możesz też poszukać na Alegro

Autor admin
Admin
#34 - Posted: 9 Lut 2011 20:03 
Eszi

Kombinujesz jak możesz. Po co to? Grys dolomitowy znajdziesz w firmie ogrodniczej, a koralowy jak napisał przedmówca w każdym sklepie zoologicznym.

I Ty mówisz, ze jesteś gotowy na przyjęcie ryb w sobotę ? chyba nie do końca.

Dzisiaj jest środa, dla przypomnienia.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#35 - Posted: 9 Lut 2011 20:28 
Tak wam się tylko wydaje, byłem dzisiaj w 6-ciu sklepach akwarystycznych, nigdzie nie mieli grysu koralowego!!! Jeszcze jutro powalczę został mi jeden sklep.

Autor admin
Admin
#36 - Posted: 9 Lut 2011 20:34 
W Warszawie nie ma grysu? Acropra? ZooFocus?

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#37 - Posted: 9 Lut 2011 20:41 
W Warszawie nie ma grysu? Acropra? ZooFocus?

Marta

Dzieki Marto, Acropore mam nie daleko, jutro do nich zajadę, ale najpierw zadzwonię. Te sklepy które dzisiaj zwiedzałem, zajmują się głównie akwarystyką słodko-wodną. Dziekuje, raz jeszcze.

Autor michal1313
Użytkownik
#38 - Posted: 10 Lut 2011 00:40 - Edytowany przez: michal1313 
no proszę nie sądziłem, że ZooFocus jest taki znany. swoją drogą to lubię ten sklep, jestem z nim związany już parę lat i mogę zdecydowanie polecić chociaż teraz to już tylko morszczyzna

Autor Eszi
Użytkownik
#39 - Posted: 10 Lut 2011 13:19 
Dzwoniłem właśnie do Acropory, maja grys koralowy ;). Po południu jadę zakupić, dzięki Marto jeszcze raz za wskazówkę.

Autor Eszi
Użytkownik
#40 - Posted: 10 Lut 2011 23:54 
Grys już w filtrze, nie omieszkałem poinformować Pani która mnie obsługiwała, że Marta z forum mnie do niej przysłała. Jutro pomiar wody, zobaczymy jakie zmiany zajdą.

Autor admin
Admin
#41 - Posted: 11 Lut 2011 06:27 
Raczej do dzisiaj zmiany będą niewielkie, to nie działa natychmiastowo.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#42 - Posted: 11 Lut 2011 14:59 
Podajcie mi proszę właściwe i dopuszczalne parametry wody dla muszlowców, w necie są spore rozbieżności, więc chcę mieć jakiś konkretny wzorzec.

Autor Eszi
Użytkownik
#43 - Posted: 11 Lut 2011 15:09 
Raczej do dzisiaj zmiany będą niewielkie, to nie działa natychmiastowo.

Może dodać sody, do czasu aż gres nie nasyci swoimi właściwościami wody? Tylko ile na 100 l, łyżeczkę, pół łyżeczki? A może wsypać pół i zbadać jak parametry wody się zmienią i w razie czego dodawać?

Autor michal1313
Użytkownik
#44 - Posted: 11 Lut 2011 15:10 - Edytowany przez: michal1313 
takie same jak dla innych ryb tanganickich - pełno tych informacji na forum. i tak nie utrzymasz stałych poziomów tylko zbliżone

Autor sander
Użytkownik
#45 - Posted: 11 Lut 2011 21:25 
Eszi this is it ;-)

Dodaj łyżeczkę i włącz luzik. Teraz twoje posty są takie jak powinny być :-)

Autor Eszi
Użytkownik
#46 - Posted: 12 Lut 2011 11:57 - Edytowany przez: Eszi 
Eszi this is it ;-)

Dodaj łyżeczkę i włącz luzik. Teraz twoje posty są takie jak powinny być :-)


I po zabiegach z grysem i sodą, dzisiaj mamy parametry wody:
pH: 8
KH:15
GH: 21
NO2:0
NO3:10

Autor sander
Użytkownik
#47 - Posted: 12 Lut 2011 12:43 
No i bardzo dobrze, parametry są przyjemne. Możesz jeszcze kupić siarczan magnezu, apteki mają to raczej bez recepty pod nazwą sól gorzka.

Autor Eszi
Użytkownik
#48 - Posted: 12 Lut 2011 13:05 
No i bardzo dobrze, parametry są przyjemne. Możesz jeszcze kupić siarczan magnezu, apteki mają to raczej bez recepty pod nazwą sól gorzka.


Starczy tej chemi i tak nie jest tak jak chciałem, ale cóż trzeba się wspomagać. Grunt aby takie parametry, lub chociaż zbliżone utrzymywały się. Oczywiście światło cały czas jest wyłączone.

Mam pytanie czy 2x 18 W (sun i flora) świetlówki to nie za dużo dla rybek będzie. Może tylko jedną uruchomić, niech brevisy powoli się przyzwyczajają?
Ciekaw jestem w jakim oświetleniu u Marty przebywają?

Autor Szarooka
Użytkownik
#49 - Posted: 12 Lut 2011 15:29 
Ciekawa sprawa z tymi parametrami - czytałam post krótko po napisaniu i wartości No3 i twardości były inne - No3 na pewno wynosiło 25, a w jednym z parametrów twardości było >14. Mam nieodparte wrażenie, że dopasowałeś te wartości do oczekiwanych na forum, a nie podałeś rzeczywistych :(

Autor Eszi
Użytkownik
#50 - Posted: 12 Lut 2011 18:05 
Ciekawa sprawa z tymi parametrami - czytałam post krótko po napisaniu i wartości No3 i twardości były inne - No3 na pewno wynosiło 25, a w jednym z parametrów twardości było >14. Mam nieodparte wrażenie, że dopasowałeś te wartości do oczekiwanych na forum, a nie podałeś rzeczywistych :(

Córka mi pomieszała testy które zbieram, stąd odczyt błędny i później korekta. Jak chcesz nie ma problemu mogę zrobić specjalnie dla Ciebie foto, aby rozwiać wątpliwości.

Autor sander
Użytkownik
#51 - Posted: 12 Lut 2011 21:14 
W tym wypadku NO3 = 25 było by nawet lepsze niż 10.

Autor Eszi
Użytkownik
#52 - Posted: 12 Lut 2011 22:56 
Rybki już w domu, trwa proces przenosin do akwarium.

Autor andzin44
Użytkownik
#53 - Posted: 13 Lut 2011 00:45 
Rybki już w domu, trwa proces przenosin do akwarium.

Gratuluję!
Jakie pierwsze wrażenia ?

Autor Eszi
Użytkownik
#54 - Posted: 13 Lut 2011 01:12 - Edytowany przez: Eszi 
Na razie to albo siedzą obie w jednej muszli, albo w oddzielnych, widziałem dzisiaj tylko chyba samca, na moment. Jutro powinny być odważniejsze.

Swoją drogą to dosyć dziwna sprawa, że 2 brevisy mieszczą się w jednej małej muszli? Mam dziwne wrażenie jakby tylko jedna rybcia była. Samica pewnie siedzi głęboko.

Autor admin
Admin
#55 - Posted: 13 Lut 2011 13:51 
Ryby mogą być zestresowane, bo zostały wyjęte z grupy. Obserwuj pilnie muszelkę samicy.

Dostałeś dobraną już parę ryb:)

Dbaj o parametry wody, podmieniaj codziennie 10%.


Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#56 - Posted: 13 Lut 2011 15:11 
ok Marto, zastosuje się do twoich zaleceń. Samca już widziałem, piękny. Samicy jeszcze nie, musi być bardzo głęboko w muszelce. Pewnie za kilka dni staną się odważniejsze. Co ze światłem od razu je przyzwyczajać do tego co jest? Zmniejszyć natężenie? W ogóle na razie wyłączyć?

Autor admin
Admin
#57 - Posted: 13 Lut 2011 15:21 
Samica, jak się udało to nadal, pilnuje ikry w muszli. Możesz ją mało oglądać przez kilka dni.

Światło raczej stonowane. U nas mają oświetlenie nie nad zbiornikiem tylko w pomieszczeniu- jasne, ale nie bezpośrednie światło.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#58 - Posted: 13 Lut 2011 18:06 
nie chciał bym rezygnować z oświetlenia w akwarium, więc może będę je stopniowo przyzwyczajał do jednej świetlówki, z czasem do dwóch?

Autor admin
Admin
#59 - Posted: 13 Lut 2011 18:38 
To na razie światło stonowane, potem jak się zaaklimatyzują przyzwyczajaj je.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#60 - Posted: 14 Lut 2011 17:10 
I pierwsze foto, samiec już się pokazuje, eksperymentalnie włączyłem także dzisiaj oświetlenie, o dziwo nie spłoszył się.
Jedyne co mnie niepokoi to to, że zmienił muszlę na tą która była już w zbiorniku(większą), swoją w której przybył pozostawił ale czasem do niej zagląda.
Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz, koło pyska coś mu wisi (przepraszam za określenie, jakby glut), nie wystaje z pyska tylko wisi jakby przyczepione. Pewnie to jakaś pozostałość z wnętrza muszli.
Ogólnie wygląda na raczej osowiałego, często przysiada oparty o dno i muszlę.
Samiczki dalej jeszcze nie widziałem.


A tak teraz wygląda akwarium:

Zastanawiam się także nad zmniejszeniem temp. bo na chwile obecną jest prawie 27 stopni.

Strona  Strona 2 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Lamprologus brevis- Akwarium jednogatunkowe Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®