Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Lamprologus brevis- Akwarium jednogatunkowe

Strona  Strona 4 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next »  
Autor Eszi
Użytkownik
#91 - Posted: 22 Lut 2011 10:41 
A w jakich ilościach i w jaki sposób podawać, pokarm żywy w saszetkach?

O jaki pokarm Ci chodzi?


Chodzi mi o ten w woreczkach foliowych przeźroczystych z wodą w którym pływają robaczki.
A co z tematem nurtu wody, nie za silny dla brevisów?

Autor admin
Admin
#92 - Posted: 22 Lut 2011 11:07 
Ile można te robaczki przechowywać w lodówce, rozmrożone w zamknietym opakowaniu?

Ja nie przechowuję takich pokarmów, rozmrażam konkretną ilość.

Żywy musisz go podawać także w niewielkiej ilości. On żyje i pływa ale niezbyt długo. Chodzi Ci chyba o żywy wodzień, ale jest mnóstwo innych podobnych, jak artemia, cyklop itp.

A nie wiem jaki masz prąd wody więc niemogę go ocenić.

Muszlowce to inna bajka niż trofeusy. Tego trzeba się nauczyć:)


Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#93 - Posted: 22 Lut 2011 11:41 
Żywy musisz go podawać także w niewielkiej ilości. On żyje i pływa ale niezbyt długo. Chodzi Ci chyba o żywy wodzień, ale jest mnóstwo innych podobnych, jak artemia, cyklop itp.

Żywa daphnia, woreczek przelewam do pojemnika i całą zawartość dzielę na 4 części.


A nie wiem jaki masz prąd wody więc niemogę go ocenić.
filtr wewnętrzny aquael turbo 650l/h, podpięte media filtrujące=grys koralowy (pojemnik)+gągka. Założona końcówka napowietrzająca (otwarcie węża na max).
Czy zbyt duży pęd wody może mieć wpływ na ich zachowanie?

Autor sander
Użytkownik
#94 - Posted: 22 Lut 2011 20:16 
Eszi ten sprzęt nie wytwarza ruchu wody, który możne szkodzić muszlakom.

Autor Eszi
Użytkownik
#95 - Posted: 25 Lut 2011 11:25 
Jakie warunki trzeba zapewnić odłową (czy jakieś specyficzne) aby przystąpiły do tarła, chodzi mi o temperaturę itd.

Autor admin
Admin
#96 - Posted: 25 Lut 2011 12:26 
Trzeba cierpliwości i tyle. No oczywiście właściwych parametrów wody i jedzenia:)

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#97 - Posted: 26 Lut 2011 15:26 
Samiec już "zdrowy", wyrostek sam zniknął. Zauważyłem coś ciekawego, samiec lubi czasem przebywać w wykopanych przez siebie dołkach, dołki rozmieszczone są w miejscach które celowo porobiłem, zauważając jego zachowanie. Miejsca te to różnego rodzaju groty z dostępem od dołu piasku. Najciekawsze samiec woli moje muszle prawdopodobnie po winniczku, mam dwie, pewnie ze względu na to iż sa wieksze, w muszlach tych przebywa rzadko raczej celem schronienia.

Autor Eszi
Użytkownik
#98 - Posted: 26 Lut 2011 15:32 
Odpowiedzcie mi jeszcze na 2 pytania.
1) Samiec jest wybarwiony samica jakby blada, czy coś z nią nie tak. Różnica w ubarwieniu w sensie koloru całego ciała znaczna.
2) Ryby nie przepadają za krylem (mrożonym), jedzą go owszem, ale niechętnie, często tylko podskubując i pozostawiając sporo. Wrzucam całe robaczki, co robić rozdrobnić je? Pokarm naturefood zjadają lepiej, nawet z powierzchni wody.

Autor sander
Użytkownik
#99 - Posted: 26 Lut 2011 20:30 
Eszi z twoją samicą wszystko jest ok. Kryl to nie jest ulubione danie muszlowców. Kup w sklepie wędkarskim szczyptę jokres-a (dżokers-a) i podaj go swoim rybkom a zobaczysz jak agresywnie jedzą to co im naprawdę smakuje.

Autor Eszi
Użytkownik
#100 - Posted: 27 Lut 2011 23:16 - Edytowany przez: Eszi 
Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu rano, znalazłem 2 stadka młodych, naliczyłem ze 20 szt. . Problem polega na tym, że wieczorem już ich nie widzę. Czy brevisy z odłowu to kanibale? Coś konkretnego robić, aby młode wychować?

Eszi z twoją samicą wszystko jest ok. Kryl to nie jest ulubione danie muszlowców. Kup w sklepie wędkarskim szczyptę jokres-a (dżokers-a) i podaj go swoim rybkom a zobaczysz jak agresywnie jedzą to co im naprawdę smakuje.

A co to za pokarm, nie jest szkodliwy dla ryb w takiej postaci?

Autor admin
Admin
#101 - Posted: 28 Lut 2011 06:16 
Maluchy rozpłynęły się zapewne. Musisz mieć bardzo drobny pokarm dla wykarmienia ich!

Marta

Autor Szarooka
Użytkownik
#102 - Posted: 28 Lut 2011 07:23 
Maluchy rozpłynęły się zapewne
albo pochowały w muszelkach :)

Autor sander
Użytkownik
#103 - Posted: 28 Lut 2011 08:59 
Swoją drogą brevisy to kanibale i szczególnie samiec może zjadać narybek, zwykle jednak jeśli są kryjówki maluchy sprawnie unikają problemów.

Autor Eszi
Użytkownik
#104 - Posted: 1 Mar 2011 08:19 
Swoją drogą brevisy to kanibale i szczególnie samiec może zjadać narybek, zwykle jednak jeśli są kryjówki maluchy sprawnie unikają problemów
Wkleje fotki wieczorem, to zobzcysz jak na chwilę obecną wygląda mój zbiornik i ocenisz czy młode mają gdzie się schować.
Wczoraj przy podmianie wody stwierdziłem, że młode żyją :). Co do pokarmu to rozdrabniam na pył pokarm nature food, może jakoś uda się coś odchować.

Autor admin
Admin
#105 - Posted: 1 Mar 2011 08:25 
Najlepszym pokarmem dla maluchów jest larwa solowca, żywa, którą hodujesz w domu lub np. plankton Naturefood, Hikari.


Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#106 - Posted: 14 Mar 2011 21:54 
witam po długiej nieobecności, pojawiły się brunatne glony (okrzemki), występują na podłożu i skałkach. Mimo moich usilnych starań i usuwania mechanicznego, oraz podmian wody nadal są i pojawiają się po upływie max. 2 dni. Co robić?

Autor sander
Użytkownik
#107 - Posted: 14 Mar 2011 21:58 
Nic nie rób, okrzemki są pożądane

Autor admin
Admin
#108 - Posted: 15 Mar 2011 05:50 
Eszi

Akwarium dojrzewa. Ten etap sam minie:)

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#109 - Posted: 15 Mar 2011 10:26 
Akwarium dojrzewa. Ten etap sam minie:)

Marta

to mam nic nie robić? Przyznaje, że fatalnie to wygląda piasek jest z brunatnym nalotem, na kamieniach także jest ten nalot. Wczoraj wypłukałem jeden z kamieni i część nalotu spłyneła, a częśc usunąłęm ręcznie.

Autor Eszi
Użytkownik
#110 - Posted: 20 Mar 2011 15:27 
Nikt mi nic konkretnego nie doradzi? Podmieniam wodę co 2 dni, po 30 l i ciągle jest to samo. Piasek prawie cały w brązowym nalocie (wygląda jak brudny). Na zdjęciach tego nie widać, jedynie na kamieniach. Oto fotki jak to wygląda, oraz fotki rybci przy okazji:






Autor pkubek
Użytkownik
#111 - Posted: 20 Mar 2011 17:26 
a mierzysz parametry regularnie? podmianom muszą towarzyszyć testy żeby zobaczyć w którym momencie następuje stabilizacja i uruchamia się cykl azotowy

Autor jaosh
Użytkownik
#112 - Posted: 20 Mar 2011 18:28 
Eszi

Poczytaj o okrzemkach i innych glonach to zrobi Ci się jasniej na temat osadu, który zbiera sie na Twoich kamieniach.

Autor Eszi
Użytkownik
#113 - Posted: 20 Mar 2011 20:19 
a mierzysz parametry regularnie? podmianom muszą towarzyszyć testy żeby zobaczyć w którym momencie następuje stabilizacja i uruchamia się cykl azotowy
oczywiście, parametrów wody pilnuje.

Autor Eszi
Użytkownik
#114 - Posted: 31 Mar 2011 15:18 
Walka z okrzemkami trwa, na chwile obecną wprowadziłem trochę roślinności, oraz skróciłem czas oświetlenia zbiornika światłem sztucznym do ośmiu godzin.

Pytanie "z innej beczki"
Jak długo rosną młode, konkretniej przez jaki czas urosną do długości 3-4 cm?

Autor admin
Admin
#115 - Posted: 3 Kwi 2011 07:01 
Jk długo rosną zależy od warunków i karmienia. Zwykle minimum 2-3 miesiące.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#116 - Posted: 3 Kwi 2011 21:04 
Karmię je pokarmem hikari (pył), niestety para gania młode i większość czasu spędzają pod gąbką filtra lub w jej okolicach. Młodych jest około 30- stu i nie zauważyłem aby ubywało.

Autor admin
Admin
#117 - Posted: 3 Kwi 2011 21:33 
Mam nadzieję, ze ten Hikari to nie pokarm dla roślinożerców? Proponuje jednak jak chcesz aby szybko rosły podawać im naupliusy Artemia.

Marta

Autor Eszi
Użytkownik
#118 - Posted: 4 Kwi 2011 08:13 
Mam nadzieję, ze ten Hikari to nie pokarm dla roślinożerców? Proponuje jednak jak chcesz aby szybko rosły podawać im naupliusy Artemia.

Marta

Pokarm to hikarii first bites.

Autor admin
Admin
#119 - Posted: 4 Kwi 2011 08:24 
Jak chcesz aby ryby rosły szybko to podawaj im naturalne pokarmy w postaci żywej- naupliusy lub mrożonej, cyklop, mysis.

Marta

Autor Vepsik
Użytkownik
#120 - Posted: 4 Kwi 2011 11:07 - Edytowany przez: Vepsik 
Używałem tego pokarmu i moje brevisy nawet nieźle na nim śmigały ale druga "próba" w innym akwarium rosła lepiej na mrożonkach. Poza tym u mnie ganianie następowało raczej wtedy jak para chciała wyprowadzić następne młode albo kiedy młode były już na tyle duże, że zaczynały rywalizować z dużymi o terytorium.

Michał

Strona  Strona 4 of 6:  « Previous  1  2  3  4  5  6  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Lamprologus brevis- Akwarium jednogatunkowe Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®