Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Pompa turbinowa AquaSzut 650

Autor gerec
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Mar 2011 20:50 
Witam, co będzie leprze na drobinki w toni , gąbka czy wluknina w pojemniku do w/w pompy
pozdrawiam

Autor marek
Użytkownik
#2 - Posted: 16 Mar 2011 18:50 
Tak dla ścisłości, albo 500 albo 750.
Jeśli chodzi, o skuteczność to każdy ma swoje zdanie. Ja teraz używam włokniny z tym że, o połowę ją skróciłem (dłóżej bombelkuje) i połączyłem cztery koszyki, a że mam dosyć duże ryby to bez obawy w zasysie każdego koszyka zostawiłem co czwarty szczebelk (przy oryginalnym rozstawie te małe szparki szybko się zapychały i do górnych koszyków prawie nie dopływały zanieczszczenia. W przyszłości pokombinuję może pół na pół z gąbką (żeby jeszcze dłużej bombelkował) ale wkoszykach. Przy umiejętnym wyjmowaniu koszyków do czyszczenia prawie nic nie wraca do wody co przy otwartej gąbce nie wykonalne. Acha woda jak kryształ (dość duża obsada i dośc obficie karmiona) bo, o to pytasz.
Marek

Autor gerec
Użytkownik
#3 - Posted: 18 Mar 2011 21:55 
Faktycznie 750l/h ,zrobiłem tak na polowe koszyka dałem gabke a reszte wypełnilem włuknina a i w koszyku wycialem co 3 szczebelek po dniu filtracji 2X750 woda krysztal
dziekuje i pozdrawiam

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Pompa turbinowa AquaSzut 650 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®