Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Jaki lakier?

Autor lem0n
Użytkownik
#1 - Posted: 6 Mar 2006 10:48 
Witam
Widziałem kiedyś akwarium maloawi w którym ktoś jako dekorację zastosował bambus. Bardzo ładnie to wyglądało ale wydaje mi sie, że bambus jak każde inne drewno nie nadaje się do tanganiki. Ale jeśli by go polakierowąć to może by się nadał:) Więc mam zapytanie czy ktoś kiedyś robił coś takiego albo używał jakiegoś lakieru (producent, rodzaj, nazwa) żeby zagruntować jakieś elementy wystroju akwarium.

Pozdrawiam:)


Marcin

Autor fazi64
Użytkownik
#2 - Posted: 6 Mar 2006 12:18 
Witam,
Sam sobie dales odpowiedz - bambus, drewno, korzenie nie nadaja sie do tangi.
A lakier + akwarium = dziecko + zapalki
Pzdr
Fazi64

Autor lem0n
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Mar 2006 14:45 
Ale istnieja chyba jakieś lakiery ekologiczne, które nie są toksyczne i można by je zastosować w akwa...?

Autor fazi64
Użytkownik
#4 - Posted: 6 Mar 2006 15:25 
Witam,
Ciagle nie rozumiem - po co. Jesli cos nie moze w sposob naturalny wytrzymac dluzej w baniaku, to sie tego tam nie wklada, a jesli bardzo chcesz - zrob tlo zewnetrzne uzywajac materialu, jaki Ci sie tylko zamarzy i..... z glowy

Autor danlack
Użytkownik
#5 - Posted: 6 Mar 2006 21:54 
Firma, bodajze Aquaszut, rozpoczela producje tla w ktorym sa bambusy.
http://www.aquaszut.pl/?kat=186&gr=206&prod=391

Bogdan

Autor tasma
Użytkownik
#6 - Posted: 7 Mar 2006 06:06 
1775 zł LOL

Autor zydekk
Użytkownik
#7 - Posted: 7 Mar 2006 09:20 
tło ładne ale nie sądze żeby przydało sie w chodowli ryb z tanganiki bo jakoś mi to tło nie pasuje do tego biotopu;)

Autor danlack
Użytkownik
#8 - Posted: 8 Mar 2006 22:01 
nie chodzi o cene, wyglad czy przydatnosc, zreszta wskazane tlo moze byc wykonane z zywic a nie z bambusa (i tej wersji raczej trzymalbym sie)

pytanie lemOn'a dotyczylo lakieru

W castoramie sprzedaja lakier do drewna bodajze firmy Synthilor - jako jedyny w tym sklepie ma atest na kontakt z zywnoscia, teoretycznie firmy produkujace tla lakieruja je czyms ale czym to nie mam pojecia.

ale wydaje mi sie ze lepiej kupic gotowe tlo, zrobic z kamieni czy nakleic jednokolorowa folie,

Bogdan

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Jaki lakier? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®