Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

sól morska i niejodowana

Autor Martino82
Użytkownik
#1 - Posted: 30 Maj 2011 09:30 
Witam czy sól morska i sól niejodowana to takie same pojęcia ?

Autor Vepsik
Użytkownik
#2 - Posted: 30 Maj 2011 19:04 - Edytowany przez: Vepsik 
Sól morska - dużo jodu.
Sól niejodowana - jego brak.

Pojęcie morska pochodzi od sposobu jej pozyskiwania (przez odparowywanie wody morskiej). Aby nie posiadała jodu, musisz szukać morskiej niejodowanej.

Michał

Autor Martino82
Użytkownik
#3 - Posted: 31 Maj 2011 07:26 

Autor Szarooka
Użytkownik
#4 - Posted: 31 Maj 2011 08:48 
Marcin, możesz taką dodać. Tylko nie ma sensu kupować na odległość, jak w większości marketów jest ona dostępna

Autor Martino82
Użytkownik
#5 - Posted: 31 Maj 2011 08:52 
Szarooka:)) tak tylko u nas w mojej miscinie nie ma marketów a tą sól która przedstawiłem w linku bede miałjuz za pare dni kolega przywiezie który mieszka 330 m od tego sklepu :))

Autor Szarooka
Użytkownik
#6 - Posted: 31 Maj 2011 11:01 
W małych sklepach też jest taka sól ;P Trzeba tylko zapytać ;)

Autor Martino82
Użytkownik
#7 - Posted: 31 Maj 2011 11:10 
juz obchodziłem obdzwoniłem każdą hurtownie spożywcza i sklep ze zdrową żywnością i nie mieli ale zreszta teraz to nie problem jak juz mam , ważne że ta akurat sie nadaje:)))

Autor Vepsik
Użytkownik
#8 - Posted: 31 Maj 2011 12:02 
W małych sklepach najczęściej pojawia się, kiedy jest sezon kiszenia ogórków lub sianokosów (przynajmniej u nas tak jest :) ).

Michał

Autor Martino82
Użytkownik
#9 - Posted: 31 Maj 2011 12:30 
wiem mama moja mi mówila ze czasem bywa ale tak jak mówie to jzu nie problem zeby ja dostac wazne ze ta może byc

Autor michal1313
Użytkownik
#10 - Posted: 31 Maj 2011 18:37 
tak naprawdę to nie ma znaczenia jaką dodasz ponieważ pierwotnie chodziło antyzbrylacz, lecz Sander już udowodnił, że nie ma żadnego wpływu na wodę i ryby więc możesz sypać jaką masz w domu

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / sól morska i niejodowana Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®