Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Start 300 L przy pomocy Glyptoperichthys gibbiceps

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next »  
Autor uno
Użytkownik
#31 - Posted: 22 Lip 2011 18:52 
Szarooka
Badanie będzie dopiero jak dotrę do domku-czyli koło 21:(
Na razie trzeba jeszcze popracować...

Autor uno
Użytkownik
#32 - Posted: 22 Lip 2011 22:09 
Witam, dzisiejsze parametry wody:
pH- 8,5
gH- 13
kH- 7
NH3/NH4 -0 (dziwne!!)
NO2- 3,3
NO3- 50

Robert

Autor uno
Użytkownik
#33 - Posted: 23 Lip 2011 23:11 
Dziś zauważyłem w wodzie sporo białych płatków - coś jakby kawałki jakiejś błony. Unoszą się w toni i są lekko przeźroczyste, największe o wielkości paznokcia. Nie mam pojęcia skąd się wzięły i co to jest. Może ktoś spotkał się z czymś takim?

Robert

Autor Grehu
Użytkownik
#34 - Posted: 23 Lip 2011 23:19 
Wielkości paznokcia?!

Ciekawe.

Możesz zrobić zdjęcie tych płatków?

Autor Szarooka
Użytkownik
#35 - Posted: 23 Lip 2011 23:31 
Sprawdź czy nie masz takiego "nalotu" na np przyssawkach przy sprzęcie wewnątrz zbiornika - może to być jedna z oznak dojrzewania ;) A pływa, bo się odczepiło

Autor uno
Użytkownik
#36 - Posted: 24 Lip 2011 11:19 
Przez noc prawie wszystko przefiltrowało, zostały tylko małe fragmenty. Możesz zrobić zdjęcie tych płatków?
na zdjęciu prawie nic nie widać, ale mnie to kojarzy się z kawałkami cienkiej skóry lub błony.
Sprawdź czy nie masz takiego "nalotu" na np przyssawkach
nic takiego nie znalazłem- może glonojad linieje?;)

Robert

Autor Grehu
Użytkownik
#37 - Posted: 24 Lip 2011 11:45 - Edytowany przez: Grehu 
Skoro filtr wszystko usunął - problem zniknął ;)

Pozdrawiam

Grzesiek

Autor admin
Admin
#38 - Posted: 24 Lip 2011 21:42 
uno

A jak z parametrami dzisiaj? Jeżeli amoniak jest na 0 to cykl ruszył, teraz powoli powinno opadać N02.

Marta

Autor uno
Użytkownik
#39 - Posted: 24 Lip 2011 22:27 
Marto
amoniak cały czas 0
pozostałe parametry bez zmian

Pozdrawiam, Robert

Autor Grehu
Użytkownik
#40 - Posted: 24 Lip 2011 22:29 
Czyli o ile się nie mylę teraz można pomyśleć o rybkach;)

Autor uno
Użytkownik
#41 - Posted: 24 Lip 2011 22:42 
Grehu
Teraz to się dopiero zaczną problemy;). Cały czas nie jestem zdecydowany w 100% na obsadę. Wiem na pewno że będą Xenotilapie (papilio lub spilopterus) . Myślę też o Calvusach. Liczę na podpowiedzi szanownych koleżanek i kolegów:)

Robert

Autor admin
Admin
#42 - Posted: 25 Lip 2011 08:03 
W podobnym zbiorniku nasz znajomy ma parę Alto White, parę Chalinochromis brichardii i 2 pary L. brevis. Układ z powodzeniem funkcjonuje chyba od dwóch lat z efektami w postaci narybku>

My mamy w takim zbiorniku C. brichardii i Paracyprichromis nigripinnis.

Można także mieć 2 pary X. spilopterus i np. paracyprichromisy jako uzupełnienie.

Inne zestawienia są także możliwe. Jakie ryby preferujesz? To najważniejsze:)

Marta

Autor Grehu
Użytkownik
#43 - Posted: 25 Lip 2011 09:58 
W tym momencie ja również skorzystam z rozważań nad obsadą;)

A mianowicie czy w moim 300l mógłbym do 6 naskalników wpuścić 10 Paracyprichromis nigripinnis Blue Neon i 2 pary Lamprologus brevis?

Grzesiek

Autor admin
Admin
#44 - Posted: 25 Lip 2011 10:48 
Być może tak, mógłbyś, ale zbiornik musi być odpowiednio zaaranżowany, a julidów może być 1 para.

Marta

Autor admin
Admin
#45 - Posted: 25 Lip 2011 10:53 
I jeszcze jedno - każdy zbiornik to oddzielna aranżacja i dobór osobników, to co sprawdza się u jednego niekoniecznie musi być strzałem w 10-kę u drugiego. Wpływ na to ma wiele czynników, od parametrów wody, oświetlenia do ustawienia zbiornika w pomieszczeniu...itd.itd.

To co prezentuję to propozycje, które znam i u mnie lub u innych funkcjonują, niekoniecznie jednak tak musi być u każdego. Zwykle takich problemów nie ma w dużych zbiornikach.

Marta

Autor uno
Użytkownik
#46 - Posted: 25 Lip 2011 11:45 
Marto
muszę się w pełni zdać na rady osób doświadczonych. Mnie zdecydowanie podobają się X. papilio. Chciałbym je połączyć z Altolamprologus calvus Black i Paracyprichromis nigripinnis , ale nie wiem czy nie przeginam...
Chalinochromis brichardii- te też są przepiękne.... Cały czas pluję sobie w brodę, że nie kupiłem większego zbiornika

Robert

Autor admin
Admin
#47 - Posted: 25 Lip 2011 12:36 
Wg mnie ten zbiornik to albo Alto, albo Xeny

Nie miałam nigdy ksenotilapii z grupy "papilio" - a to wiele różnych taksonów - w tak małym zbiorniku. Zawsze minimum to 150 x 50 lub 60 cm.

Wg mnie jedynie mniejsza X. papilio Katete tutaj pasuje.


Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#48 - Posted: 25 Lip 2011 23:15 
Hej,
zawsze mozesz ten sprzedac na Alegro i kupic wiekszy.. ;) ale wiem, ze to nie jest takie latwe. generalnie - sprawdzone sa polaczenia xen i paracyprochromisow, i sa udane. wnioskuje z lektur forum. Odradzam zdecydowanie paracyprychromisy z julido, u mnie to polaczenie sie nie sprawdzilo, mialem je w 240l i Julidy bardzo gwaltownie postepowaly z paracyprychromisami.

Autor admin
Admin
#49 - Posted: 26 Lip 2011 09:23 
Pawle

Gdyby ryby były u Ciebie wszystkie z odłowu to prawdopodobnie nie byłoby problemu. U nas Paracyprichromis jest z Chalinochromis brichardi, a przecież wg najnowszych doniesień chalinochromis to julidochromis:)

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#50 - Posted: 26 Lip 2011 10:42 
no tak, masz racje, moje paracyprichromisy pozbawione byly niemal instynktu obronnego

Autor sander
Użytkownik
#51 - Posted: 26 Lip 2011 10:56 
Mam dwa zbiorniki gdzie transcriptusy są z Paracyprichromis i ryby nie chodzą sobie w drogę. Jedno akwarium zasiedlają dzikie Paracyprichromisy i transcriptusy Fx a drugie P. F1 i t. Fx.

Miałem też Alto z Paracypr. i ryby zdawały się sobą zupełnie nie interesować.

Chcąc znaleźć jakiś kompromis można pomyśleć o Alto shell jako mniejszym "zamienniku" form dużych.

Autor Grehu
Użytkownik
#52 - Posted: 26 Lip 2011 11:24 - Edytowany przez: Grehu 
Sander

Mam prośbę czy mógłbym zobaczyć zdjęcia Twoich zbiorników z Paracyprichromisami i julidami?

Jakie mają wymiary?

Grzesiek

Autor pkubek
Użytkownik
#53 - Posted: 26 Lip 2011 11:36 
hej
Alto z Paracyprichromisami sprawdza sie rewelacyjnie. mialem ryby w tym ukladzie i bylo swietnie dopoki nie wrzucilem julidow. ale 300 l to wiekszy zbiornik wiec moze nie byc problemu.

Autor admin
Admin
#54 - Posted: 26 Lip 2011 12:03 
Pawle

Mam odczucie, ze Twoje paracyprichromisy były słabszej kondycji i z tego wynikał problem. U mnie pływały w bardzo różnych układach i nigdy nie dały sobie w "kaszę dmuchać". Dlatego napisałam, że gdyby ryby u Ciebie były wszystkie WF.... sam wiesz jakie były z nimi problemy.

Istotne jest czy ryby wszystkie są młode czy dorosłe. To ważne jak dla mnie

Marta

Autor uno
Użytkownik
#55 - Posted: 26 Lip 2011 15:17 
Czyli opcja poniższa jest do zaakceptowania?

Altolamrologys calvus black (docelowo para),Chalinochromis brichardii(2 pary),Paracyprichromis nigripinnis(7-9 szt)
Rybki będą młode więc powinny się dotrzeć

Robert

Autor admin
Admin
#56 - Posted: 26 Lip 2011 15:49 
Chalinochromis brichardii(2 pary

wg mnie para - to ryby o spory temperamencie

Marta

Autor uno
Użytkownik
#57 - Posted: 26 Lip 2011 16:06 
No to zaczyna mi się już jakiś obraz w głowie klarować:) a co można by dodać do tego zestawu :Paracyprichromis nigripinnis(10)
Xenotilapia papilio 2 pary (lub xenotilapia spilopterus) ?

Autor admin
Admin
#58 - Posted: 26 Lip 2011 16:17 
Można dodać muszlowce

Marta

Autor pkubek
Użytkownik
#59 - Posted: 27 Lip 2011 22:06 
no i masz super obsade!:)

Autor uno
Użytkownik
#60 - Posted: 28 Lip 2011 07:10 
pkubek
no i masz super obsade!:)
tylko parametry wody stoją jak zaklęte:(

Robert

Strona  Strona 2 of 3:  « Previous  1  2  3  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Start 300 L przy pomocy Glyptoperichthys gibbiceps Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®