Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

atman202 jakie parametry/?

Autor kasanga
Użytkownik
#1 - Posted: 15 Mar 2006 19:03 
kupilem w www akwarystyka com.pl atman202wedlug danych podawanych
przez sklep mial miec 25w mocy i 1200max przeplywu
jakie bylo moje zdziwienie gdy na pudelku przeczytalem ze ten atman ma10w mocy i600l przeplywu gdybym wiedzial jego prawdziwe parametry to bym go nie zamawial
zamowilbym 203 noi co dalej miala byc nadfiltracja a przez sklep ktory sam nie wie co sprzedaje bede mial slaba filtracje

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 15 Mar 2006 19:24 
Reklamuj!
Zostałeś nabity w butelke wiec się kłuć i dochodx swego!
Marcin.T

Autor marioot
Użytkownik
#3 - Posted: 15 Mar 2006 21:27 
To zostałeś nabity w butelke ! Ja mam ten model atmana i jest okij. Tutaj masz zdjęcie mojego http://akwarystyka.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15 253

Autor kasanga
Użytkownik
#4 - Posted: 15 Mar 2006 21:51 
mam wykaz wszyskich atmanow w pudelku na gwarancji
AT-200 6W 400L/H
AT-201 8W 500L/H
AT-202 10W 600L/H

AT-203 30W 2000L/H
nie ma AT-202 z wieksza wydajnoscia{przynajmniej w moim wykazie}niz 600l/h niech kolega Marioot przeczyta dane na pudelku lub gwarancji i napisze czy jest tak samo bo ze zdjecia wygladaja identycznie

Autor aahaja
Użytkownik
#5 - Posted: 15 Mar 2006 22:01 
Witam. To musi być jakiś błąd chyba: właśnie zerkam na pudełko i 201ka (15W; 800l/h) , 202ka (25W; 1200l/h).
Krzysztof

Autor kasanga
Użytkownik
#6 - Posted: 15 Mar 2006 22:21 
TO ja nie wiem oco tu chodzi?
wyslalem meila do sklepu moze oni potrafia to wyjasnic?
takie sa parametry jakie napisalem zarowno na pudelku na gwarancji i na tabliczce znamionowej glowicy pisze jak wol 10w atman At-202

Autor HeniuG
Użytkownik
#7 - Posted: 16 Mar 2006 11:19 
Ja kupiłem AT-202 z tego sklepu www.sklep-zoo.pl
Heniu

Autor admin
Admin
#8 - Posted: 16 Mar 2006 11:26 
Atman zmniejszył pobór mocy, bo był za wysoki. Znacznie lepiej wypadały porównawczo konkurencyjne turbiny. A to wiąże się automatycznie ze spadkiem wydajności.
Robert

Autor kasanga
Użytkownik
#9 - Posted: 16 Mar 2006 18:19 
wszysko rozumiem tylko sklep nie poinformowal mnie oatmanie o innych parametrach szczerze powiedziawszy skutecznie mnie to zniechecilo do zakupow droga elektroniczna
dostalem meila ze slepu ze mam czekac az nie wyjasnia sprawy parametrow z dystrybutorem
pewnie beda wyjasniac az minie10 czarodziejskich dni a pozniej czar prysnie ot taka polska rzeczywistosc
bardzo chcialbym sie mylic

Autor kasanga
Użytkownik
#10 - Posted: 16 Mar 2006 18:56 
czy jest sens abym zatrzymal atmana 202 z tym 600l/h gdy akwarium mam315l nadmieniam ze planuje zakup kubelka tetra 1200
przeczytalem ze operacja odsylania i przesylania innego towaru jest na koszt kupujacego jak mozna sobie policzyc za te koszta mozna prawie kupic dwa atmany

Autor marioot
Użytkownik
#11 - Posted: 21 Mar 2006 08:14 
Moje zdanie jest takie, że lepiej jest mieć w akwa dwie głowice po 600l/h po przeciwnych stronach akwa niż jedną 1200l/h. Sam to juz testowałem, kiedy zakupiłem swojego atmana at-202 robi po prostu za mocny prąd w jednym rogu akwa.

Ja u siebie mam dwie głowice aqua szuta turbo 8w 600l/h i jest super. Jedna z głowic jest u mnie 5 lat i działa niezawodnie. Nie polecam tylko okrągłych kubełków jakie sprzedawcy proponują do tej głowicy sa do niczego. Najlepiej założyć zwykła gąbke

Autor fazi64
Użytkownik
#12 - Posted: 21 Mar 2006 08:54 
Nie polecam tylko okrągłych kubełków jakie sprzedawcy proponują do tej głowicy sa do niczego. Najlepiej założyć zwykła gąbke

Witam,
Co do glowic AquaSzut zgadzam sie - sa proste i nizawodne, ale dlaczego tak negujesz kubelki? Ja mam jedna taka glowice z dwoma kubelkami umieszczonymi rownolegle (wypelnione grysem koralowym, zwirkiem wapniowym i aquaballami, od gory zakryte wata perlonowa) i spisuje sie rownie dobrze, jak gabka na drugiej glowicy (mocniejszej AquaClear 70).
Pzdr.
fazi64

Autor marioot
Użytkownik
#13 - Posted: 22 Mar 2006 23:33 - Edytowany przez: marioot 
Ponieważ mam złe doświadczenia z nimi. Chodzi o przydatność tych kubełków do akwarii dużych około 300 i w zwyż. Nie dość że mi sie szybko ta wata zapychała to jeszcze sie porwała. Sam plastik jest z kiepskiego tworzywa miałem dwa i przy otwieraniu mi popękały. Mogą pobierać wode tylko poprzez nieliczne otworki w dolnej częsci, co napewno w pewien sposób zmniejsza wydajność głowicy. Do akwa np. 300l złoża biologicznego (np. ceramika) bedzie stanowczo zamało. Piętrowanie tych kubełków tez bardzo zmniejszy wydajność. Jak założe dużą gąbkę to wode z wszelakich paprochów czysci w pareminut, szczególnie widać to po podmianie.

Aqua szut ma też inne kubełki do filtracji stosuje sie je jako prefiltr do oczek wodnych, ale pasują do wyżej wymienionej głowicy te bardziej polecam wklejam link, to jest filtr czwarty od góry, ten kubełek jest dosć spory i ma otwory na całej powierzchni:

http://colisa.com.pl/o-AquaSzut-akcso-filtr.shtml

Autor kasanga
Użytkownik
#14 - Posted: 25 Mar 2006 15:18 
dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Moje negatywne sugestie dotyczace sklepu okazaly sie bledne
sklep przyjal moje uwagi ibyl otwarty na moje propozycje
ostatecznie przekonaly mnie sugestie Mariota ibeda dwa filtry wewnetrzne zglowcami atman202 600l/h{spokojniejszy przeplyw i duza powierzchnia filtracyjna}dodam jeszcze zewnetrzny tetre1200
mysle ze do zbiornika137/46/50 to bedzie optymalna filtracja

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / atman202 jakie parametry/? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®