Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Odchody na dnie zbiornika - jak sobie z nimi poradzić??

Autor krysti
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Sty 2012 20:17 
Witam.
Na dnie zbiornika w jednym miejscu zbierają się odchody.
Wiadomo że podczas wymiany trzeba je usuwać.
Ale co zrobić żeby między podmianami ich nie było??

Autor nechor
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Sty 2012 23:15 
Silniejszy strumien wody + filtracja. Silniejszy strumien wody mozna uzyskac przynajmniej na 2 sposoby:

1. Sterowanie wylotami filtrow i innych urzadzen. Ustawiamy wyloty filtrow metoda prob i bledow. Najprosciej zeby woda mogla zataczac kolo pod dowolnym katem w zbiorniku a na koncu drogi stal filtr mechaniczny. Najsilniejszy srtumien bedzie, jesli wyloty filtrow umiescimy naprzeciwlegle w zbiorniku. Ja mam wszystko umieszczone z jednej strony zbiornika. Jest to: wylot kubelka, dwoch filtrow mechanicznych i falownik. Kieruje strumien pod katem w lustro wody. Woda zawraca dnem i kieruje nieczystosci do filtrow. Przyznam, ze nawet z falownikiem efekt nie jest dla mnie w pelni zadowalajacy, ale nie chce filtrow z obu stron zbiornika z uwagi na umiejscowienie zbiornika frontem do glownej kanapy :-) ...
2. Zmiana dekoracji. Duzo dekoracji powstrzymuje ruch wody. W przypadku, gdy nasz strumien wody okraza akwarium w plaszczyznie poziomej, warto sie zastanowic nad dekoracja odsunieta od scian zbiornika. Nie ma jednolitej reguly, jak sadze - trzeba poprobowac i patrzec jak zachowuje sie prad wody (chocby patrzac na babelki :) )

Autor krysti
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Sty 2012 20:42 
Bede musiał pokombinowac z filtrami wewnetrznymi, jak to nie wystarczy to kupie falownik.
Czy odchody szybciej sie rozkladaja w filtrze mechanicznym ??

Autor sander
Użytkownik
#4 - Posted: 13 Sty 2012 20:10 
Gąbkę filtra mechanicznego warto płukać dość często, wtedy znacznie ograniczysz zawartość NO3 w wodzie. Nic lepiej nie zbiera odchodów niż dobra gąbka, jak wspomniał nechor podstawą zamiatania jest cyrkulacja, warto ją wzmocnić przy dnie właśnie tak aby woda sunęła dookoła.

Autor Adrianosss79
Użytkownik
#5 - Posted: 21 Kwi 2012 22:12 
witam.mam podobny problem w sklepie uzyskalem poradę. zeby dodawać bakterie czyszczące. dno z resztek chwile używalem ale od pewnego hodowcy dowiedziałem się że to bzura i on nie dodaje żadnych bakterii we filtrze ma tylko ceramike . Teraz sam nie wiem czy w sklepie mnie naciągają czy informacja jaką uzyskałem nie była do końca szczera. Każy ma swoje tajemnice i patenty.:((((

Autor ojciec
Użytkownik
#6 - Posted: 14 Paź 2012 11:55 
Witam,
mam podobny problem i pytanie czy silniejszy strumień wody z wew mwchanika lub turbiny nie wzburzy piasku?

Autor admin
Admin
#7 - Posted: 14 Paź 2012 14:38 
W akwarium musi być odpowiednia cyrkulacja wody, aby odchody były zbierane przez filtr. Przy odpowiedniej cyrkulacji i filtracji nie ma takich problemów. Piasek Ważna jest moc głowicy, która zasysa wodę do gąbki. Piasek może być zaciągany, ale nie wzburzany.

Marta

Autor marcino8819
Użytkownik
#8 - Posted: 14 Paź 2012 17:30 
jaka MArto polecasz głowice i jaka gabke najlepiej kupić bo z tym mam największy problem.

Autor jaosh
Użytkownik
#9 - Posted: 18 Paź 2012 23:10 
Witam,

Kiedyś ktoś mi powiedział, że jak ryby są dobrze żywione to nie powinno być problemu z odchodami tzn. powinny się w miarę szybko rozpuszczać.

Tak czytam ten post i przyklejam się jak glonojad do szyb mojego baniaczka i staram się wypatrzeć odchody. Rzeczywiście są ale.. w trakcie tworzenia. U mnie nic się po dnie nie wala. Dodam, że w akwarium mam komin czyli raczej odchody do góry nie płyną by później kominem w dół do sumpa dotrzeć. Mam filtr z "mała głowicą" i jedna pompkę cyrkulacyjną o mocy 2000l/h, która wiru na dnie nie robi.

Co tydzień wymieniam od 50 do 80 litrów wody a raz w miesiącu od 100 do 120 litrów. Co dwa dni dolewam do akwarium po dwa kubełki 2,5 litrowe. Akwarium ma 450 litrów a sump ma pojemność 200 litrów i wypełniony jest do połowy.

Ryb: 23 dorosłe sztuki plus 15 do 20 małych. Czyli obsada spora jak na to akwarium. Ale tak jak napisałem powyżej - dobre żywienie i regularność podmian wody rozwiąże gówniany problem :D

J.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Odchody na dnie zbiornika - jak sobie z nimi poradzić?? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®