Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

tło wapienne a wytrzymałość dna zbiornika - pytanie?

Autor bemben
Użytkownik
#1 - Posted: 2 Mar 2012 11:27 
Zakładam zbiornik 100x50x50 z tłem ze skały wapiennej. Skała ma w najdłuższym miejscu około 65cm, szerokość to 10 cm wysokość od 20 do 40cm. Waga według mojej oceny to gdzieś 40kg. Tło od spodu jest równo przycięte i będzie postawiona na plastikowej kratce wykorzystywanej przy żywej skale w akwarystyce morskiej.

Zastanawiam się czy dno o grubości 8mm wytrzyma takie obciążanie?

Pozdrawiam

Krzysiek

Autor Knowhow
Użytkownik
#2 - Posted: 2 Mar 2012 11:36 
Hej, gdzies krazy film jak facet ustawia w akwarium podpartym tylko na 2 belkach po pokach (srodek wisi w powietrz) skaly, jedna na drugiej. Tak sobie uklada i uklada, 2 metrowa wieze albo i wiecej, na koniec staje jeszcze na kamieniach. Wniosek dla mnie z tego taki, ze najgrozniejsze jest uderzenie w szybe, jesli polozysz i nic w to nie puknie, to bedzie ok.

Autor bemben
Użytkownik
#3 - Posted: 2 Mar 2012 13:38 
ok :)

Zastanawiam się czy nacisk tego ciężaru nie będzie za duży. Boję się pęknięcia dna.

Akwarium to Wromak.

Autor michal1313
Użytkownik
#4 - Posted: 2 Mar 2012 13:43 
to wklej pleksi na całe dno i po obawach

Autor bemben
Użytkownik
#5 - Posted: 2 Mar 2012 13:47 
no tak, ale jaka jest różnica między pleksi a kratką z plastiku? Moim zdaniem działa tak samo.

Autor michal1313
Użytkownik
#6 - Posted: 3 Mar 2012 23:08 
ano taka, że pod kratkę z dostaje się ziarnko piasku, kamień naciska w tym miejscu na kratkę tu na ziarnko i może, ale nie musi pęknąć dno - to tylko taka moja wyobraźnia

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / tło wapienne a wytrzymałość dna zbiornika - pytanie? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®