Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Długie akwarium

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next »  
Autor sander
Użytkownik
#1 - Posted: 11 Mar 2012 12:33 
Niedawno dostałem propozycję przebudowania funkcjonującego akwarium. Zbiornik jest bardzo trudny technicznie gdyż poza wymiarami 310x70x70 usytuowany jest 42cm poniżej sufitu. Biorąc pod uwagę wszystkie nieudogodnienia łącznie z tym, że pływają tam ryby nigdy nie podjął bym się tego zadania ale to akwarium dla trofeusów więc nie mogłem odmówić ;-).

To co zastałem na placu boju wygląda na razie tak:





Pierwszym krokiem była wymiana instalacji miedzianej na system z PVC (nie pcv).

Następnie musiałem wyszukać ogromną skałę z której wykonam elementy tła. Jestem zwolennikiem jak najbardziej jednorodnego tła jednak biorąc pod uwagę wysokość stelaża i to, że akwarium jest podzielone szprosami na klatki o wymiarach 48x58cm tło musi składać się w wielu elementów.

Narzędzia poszły w ruch i tło leży już na złożone na paletach. Składanka jest odwzorowaniem tego jak zamontuję ją w akwarium, proporcje są zachowane.







Okazało się, że to czego obawiałem się najbardziej stało się silną stroną, mianowicie składanka dała efekt 3D a jednocześnie wydaje się pasującym monolitem, co uzyskałem dzięki rozłupaniu jednej skały.

Widok z góry na kolejne odcinki, nie dało się zrobić fotki w jednym kawałku, nie miałem takiej wysokiej drabinki :-) (od prawej)











Teraz pozostała jeszcze do wykonania aranżacja pierwszego planu i bardzo trudny montaż na kolanach wewnątrz akwarium akwarium a także wykonanie podestu pozwalającego podać skały do górnej krawędzi zbiornika. Jeśli interesuje Was C.D to C.D.N...

Autor sander
Użytkownik
#2 - Posted: 11 Mar 2012 12:41 
Wiem, że kilku forumowiczów kibicuje także w projektach mojego Tatki więc dla Nich także jakieś fotki z jego pracowni ;-)






Autor starszny_dran
Użytkownik
#3 - Posted: 11 Mar 2012 16:52 
sander: mam krótkie pytanie, skąd bierzesz takie skały i co to za rodzaj ?

oczywiście jeśli to nie tajemnica
Tomek

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 11 Mar 2012 16:54 
Zbiornik odlotowy, ale faktycznie pierwotna aranżacja......

Bardzo jestem ciekawa co zdziałasz, bo zapowiada się super...

A rzeźba...no proszę, proszę:) a co nietoperzami?

Marta

Autor luki
Użytkownik
#5 - Posted: 11 Mar 2012 18:54 
Całkiem spory kawałek szkiełka. Dobrze, że zajmiesz się zmianą aranżacji!! Będę śledził wątek, mam nadzieje, że urodzi się z tego coś fajnego. Taki litraż zobowiązuje ;-)

Autor sander
Użytkownik
#6 - Posted: 11 Mar 2012 20:06 
starszny_dran skały mają różne pochodzenie nawet Afryka, te konkretnie to serycyt, lubię z nim pracować przy dużych powierzchniach bo pozwala zużyć mniej diamentu niż przy granitach, daje się rozbijać bez utraty wierzchniej, naturalnej faktury oraz waży nieco mniej niż inne podobnej objętości skały. Tak czy siak machanie bryłami ważącymi 60-80kg daje nieźle popalić.

Autor starszny_dran
Użytkownik
#7 - Posted: 11 Mar 2012 20:18 
ale w Polsce serycyt jest dostępny ...kurde ... na pewno nie u nas

Autor sander
Użytkownik
#8 - Posted: 11 Mar 2012 20:24 - Edytowany przez: sander 
admin Ziemia, która posłużyła za kopiec pochodziła z budowy małego stawu, cały rok trwało powolne jej przesiąkanie, woda znajdowała szczelinki w konstrukcji i moczyła wnętrze. Obecnie proces już się zakończył i w tym sezonie prace zostaną ukończone.

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#9 - Posted: 11 Mar 2012 21:57 
Witam,

Kuba, tak duży zbiornik, a takie nie duże stado tropheusów ?? czy sie moze gdzieś pochowały .

Ten zbiornik robisz, w swojej okolicy czy gdzies w Polsce ?!

Pozdrawiam,
Łukasz

Autor Topielec
Użytkownik
#10 - Posted: 12 Mar 2012 09:36 
Jak najbardziej ma być C.D.! :) Oczywiście piszę o rzeźbie ;)

Autor sander
Użytkownik
#11 - Posted: 12 Mar 2012 11:00 
Ryb jest ok. 40szt. więc wystarczająco ale niestety straszna mieszanka, działam już w tym zakresie. Zbiornik jest w Olsztynie więc wszystko jest pod kontrolą.

O.K będę relacjonował obróbkę lipowego klocka ;-)

Na razie spaliłem mięśnie i muszą się zregenerować w tym czasie zbuduję jakieś rusztowanie i zawiozę, tymczasową wannę na ryby. Wybiorę piasek, odkleję styropiany i usunę dolomity, lepiej im będzie w ogródku na zewnątrz.

Autor Knowhow
Użytkownik
#12 - Posted: 12 Mar 2012 17:02 
Kubo Czym bylo podyktowane umieszczenie zbiornika tak wysoko ? Oczywiscie c.d. ma n.

Autor sander
Użytkownik
#13 - Posted: 12 Mar 2012 19:57 
Odpowiem na to pytanie jak zapytam właściciela ale wydaje mi się, że spawacz dostał zlecenie na stelaż i robił go na stojąco bo było wygodnie :-) albo mi na złość żebym miał trudniej ;-) hehehe

Autor LUKASZ SZIN
Użytkownik
#14 - Posted: 13 Mar 2012 07:13 
Zdaje mi się że 40szt, rybek to troszeczkę mało .
JA w tak ładnym zbiorniku widział bym dwa ładne stada , a TY Kuba jak to widzisz ???

Pozdrawiam,
Łukasz

Autor sander
Użytkownik
#15 - Posted: 14 Mar 2012 12:02 
Ja bym widział jedno stado ale to nie przejdzie. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie.

Autor Topielec
Użytkownik
#16 - Posted: 14 Mar 2012 14:17 
Heh ktoś w to akwarium włożył już kiedyś sporo pracy, dziwne, że w tak mało profesjonalny sposób :)

Autor sander
Użytkownik
#17 - Posted: 14 Mar 2012 21:31 
Będę starał się podwójnie, żeby teraz już nie trzeba było poprawiać.

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#18 - Posted: 16 Mar 2012 20:46 
czesc
lubie takie watki cos sie dzieje ciekawego anie ciagle a jakie filtry karmy ble ble
ciekawe zdjecia jak je wstawiasz

Autor poczatkujacy
Użytkownik
#19 - Posted: 16 Mar 2012 20:48 
aha ten tyłek to tak z wyobrazni czy był jakis model?
f a j n y

Autor sander
Użytkownik
#20 - Posted: 7 Kwi 2012 23:34 
Długo nie odświeżałem wątku ale jestem zablokowany do czasu dostawy skał, zwyczajnie zabrakło mi materiału :-).

W wolnych chwilach buduję sobie przynęty, głównie na klenie i jazie, jeszcze ich nie łowię bo u nas zima na całego, mróz, wieje i ryby ani myślą pokazać się w rzekach :-(.

Moje najnowsze malowanie przy użyciu lakieru magnesowego, prążki są wynikiem skupienia żelazowego pyłu, który ściąga się za pomocą magnesu.



Autor admin
Admin
#21 - Posted: 8 Kwi 2012 11:03 
Proszę proszę, jako wisiorki można to nosić, a nie jako przynętę dla ryb:) Trzeba tylko nieco mocowanie zmienić.

Marta

Autor sander
Użytkownik
#22 - Posted: 8 Kwi 2012 12:37 - Edytowany przez: sander 
Marto, mówisz i masz. Wszelkie zapinki i mocowania robię ręcznie z drutu dentystycznego Dental, który jest "niezniszczalny" i błyszczy się jak żywe srebro.



PS. Muszę Ci wystrugać wisiorek z tropheusem jak będziesz nosić :-)

Autor admin
Admin
#23 - Posted: 8 Kwi 2012 13:58 
No właśnie chciałam zamówić:) pewnie, że tak:)

Marta

Autor sander
Użytkownik
#24 - Posted: 8 Kwi 2012 15:31 - Edytowany przez: sander 
Jeszcze tylko musi wyschnąć pierwsza warstwa lakieru, potem szlif nierówności i druga warstwa klaru. Po świtach będzie gotowy do wysyłki :-). Kolor to Black Negro...

Rano prawa strona:




Wieczorem lewa:


Autor admin
Admin
#25 - Posted: 8 Kwi 2012 17:38 - Edytowany przez: admin 
Bomba i rewelacja:) Kiedy wyślesz?


Marta

Autor sander
Użytkownik
#26 - Posted: 8 Kwi 2012 18:58 
Poleci w środę, tak żebyś mogła wdziać na Spotkanie Tanganickie ;-). Trzeba będzie jeszcze dopasować rzemyk, najlepiej szukać biało-czarny.

Autor admin
Admin
#27 - Posted: 9 Kwi 2012 09:58 
Czekam z niecierpliwością:)

Marta

Autor Deff
Użytkownik
#28 - Posted: 9 Kwi 2012 11:20 
Sander może zrobisz coś takiego jeszcze, bo jestem zainteresowany kupnem ?? ;)

Autor sander
Użytkownik
#29 - Posted: 10 Kwi 2012 09:11 
Hehehe to wzór przeznaczony tylko dla Marty, wiesz kobiety nie lubią jak ktoś ma identyczną rzecz jak one. Ja nie jestem jubilerem, każdy dzieciak ze szkoły artystycznej zrobi Ci to o niebo lepiej, jestem ichtiologiem.

Autor admin
Admin
#30 - Posted: 10 Kwi 2012 10:37 
I tak miało być:) Będę go prezentować na spotkaniu:)

Marta

Strona  Strona 1 of 3:  1  2  3  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Długie akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®