Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Denitrator Hiatta - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Autor tompal
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Kwi 2012 23:14 
Właśnie znalazłem w sieci kolejną metodę denitryfikacji - system Hiatta. Z opisu wygląda to jak perpetum mobile: należy wziąć odpowiednią ilość specjalnego węgla (Tri Base Pelletized Aquarium Carbon lub Earth Pellets), dodać specjalne szczepy bakterii (Right Now! Bacteria), włożyć do jakiegoś kubełka z przepływem 10x objętość zbiornika / 24h i tyle. Ponoć węgiel w tym układzie wystarcza na cztery lata. Raz na miesiąc należy przepłukać wkład "przeciwbieżnie" i to tyle pracy. Żadnego dokarmiania bakterii. Ponoć NO3 bardzo ładnie spada w okolice 0. Czy ktoś z bardziej zaawansowanych forumowiczów spotkał się z tym systemem i wie coś więcej na jego temat? Być może jest to jakiś zwykły "chłyt małketingowy". Recenzje jakie znalazłem w sieci są obiecujące.

Opis ustrojstwa znalazłem na stronie http://www.aquariumslife.com/diy-projects/diy-aqua riumdenitrator/

Tomek

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 4 Kwi 2012 08:03 
Ciekawostka. Czy ktoś miał z tym "fizycznie" do czynienia?

Marta

Autor tompal
Użytkownik
#3 - Posted: 6 Kwi 2012 22:18 
Po krótkiej wymianie zdań z dystrybutorem w USA okazało się, że uruchomienie tego w Polsce będzie trochę uciążliwe. Firma nie posiada przedstawicielstwa w Europie, a koszt wysyłki nawet małej paczki do Polski kurierem UPS to ca. 500 USD. Przesyłka musi być nadana UPS, gdyż tylko ten kurier nie używa promieni rentgena do prześwietlania paczek. A rzeczone promieniowanie nie wychodzi bakteriom (Righ Now! Bacteria) na zdrowie. Z kolei bez tych bakterii denitrator nie ruszy.

Tomek

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Denitrator Hiatta - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®