Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Budowa mojego akwarium

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next »  
Autor L1zakZiz
Użytkownik
#1 - Posted: 12 Cze 2012 10:06 - Edytowany przez: L1zakZiz 
Witam,
Od końca 2011r przygotowywałem się do przeprowadzki, która skutkowała sprzedażą wszystkich zbiorników,ryb,filtrów i innych.
Zbiornik jaki stawiam będzie miał być typowo dekoracyjny, musi wkomponować się w wystrój mieszkania stąd też srebrno/szare obicie stelaża.

Dane :
Akwarium 160x60x60 z frontem "Optiwhite"(boki i tył wyklejony czarną folią)
Stelaż 160x60x73 obity płytami 18mm (na zdjęciach nie widać jeszcze drzwiczek bo czekam na przygotowanie dziur pod zawiasy)
Lampa 2x80W T5 z świetlówkami Blau 17k i Aquamedic 20k (dojdą 2 lampy,z trzonkiem GU10 z jedną diodą powerled 3W, do stworzenia falowania na dnie)
Filtracja 2x Aquael Unimax700 zasypany koralem + filtr przepływowy dla żywicy selektywnej
Grzałka Weipro MX1009 z modułem sterującym 350W

Akwarium zabuduję modułami BTN a dokładniej A,H,G,U.

Same moduły dostanę w środę tak samo drzwiczki do szafeczki.

https://lh6.googleusercontent.com/-1oniSN8YskM/T9b 0HiatiUI/AAAAAAAABus/AE7tQnz4nYM/s800/CIMG4366.JPG

https://lh5.googleusercontent.com/-tR2SFYIlM7I/T9b 0HwdzR9I/AAAAAAAABuw/bZTox93LfMU/s800/CIMG4367.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-lG9sQxa-5oU/T9b 0HoUL4JI/AAAAAAAABuo/zu3yHwWWlVU/s800/CIMG4368.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-VjOaqXWGBXk/T9b 0K7dmjXI/AAAAAAAABvA/gH1i-fmHP6c/s800/CIMG4370.JPG

Autor michal1313
Użytkownik
#2 - Posted: 12 Cze 2012 11:07 
fajna sprawa budowa zbiornika od początku z większym bagażem doświadczeń i nowymi pomysłami. będziesz czymś przykrywał akwarium aby uniknąć przypadkowych wyskoków ryb lub spacerów krabów (jeśli będą)?

michał

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#3 - Posted: 12 Cze 2012 11:38 
akwarium przykryte jest szybami i dodatkowo będzie korona nad szkłem aby schować lampę która jest popękana i karmniki,węże i inne. Tylko filtr przepływowy będzie stał nad wszystkim i będzie widoczny jako nie tylko filtr ale i ozdoba mieszkania.

Mam kawalerkę więc szału nie było, całe szczęście ,że wymiarowo przypasowało

Autor michal1313
Użytkownik
#4 - Posted: 12 Cze 2012 12:52 
pomyśl może o grzałce do wnętrza jednej z 700, zawsze to mniej sprzętu wewnątrz zbiornika

Autor aarset
Użytkownik
#5 - Posted: 12 Cze 2012 13:41 
Tomek przemyślałeś dokładnie sprawę oświetlenia? Chodzi mi głównie o świetlówki Blau Reef Day 17000K, bo zapewne te miałeś na myśli. Podejrzewam, że chcesz uzyskać niebieską poświatę, ale przy tych świetlówkach nic z tego, one świecą na zielono. Mam tą świetlówkę i wypada naprawdę słabo w porównaniu do wielu innych o temperaturze barwowej 15000K. Dodatkowo jeszcze aktyniczna Aquamedic, będzie "trupio".

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#6 - Posted: 12 Cze 2012 16:58 
michal1313
Zdecydowałem się już na grzałkę Weipro i mam nadzieję ,że będę zadowolony.
aarset
Póki co mam 3 świetlówki, najlepiej wychodzi mi połączenie tył - 17k reef day + blau aquaristic.
Wiesz, oświetlenie dobiorę jak będę miał już moduły,piasek i ryby. Chciałbym raczej białe światło

Autor sander
Użytkownik
#7 - Posted: 12 Cze 2012 23:15 
Tak patrzę na datę fotek i widzę, że moje tempo nie jest tu jakieś ostatnie ;-) hehehe

Autor michal1313
Użytkownik
#8 - Posted: 13 Cze 2012 08:51 
tak czytałem, że już posiadasz grzałkę. chodzi mi tylko o względy estetyczne im mniej gratów w zbiorniku tym ładniej:)

michał

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#9 - Posted: 13 Cze 2012 09:46 
sander
Heh daty na aparacie nie są rzeczywiste ;-)
michal1313
Grzałka ukryta będzie w module w którym umieszczę 4 węże zasysające wodę do filtrów zewnętrznych.
Wszystko będzie bardzo dobrze ukryte ;-) Bynajmniej postaram się tak zrobić

Autor michal1313
Użytkownik
#10 - Posted: 13 Cze 2012 10:24 - Edytowany przez: michal1313 
fajnie, jestem ciekawy jak to wyjdzie i oczywiście głodny fotorelacji.

podoba mi się ta lampa nad akwarium i gdybym miał stawiać nowy zbiorniczek to pewnie też bym takiej użył. czy jej szerokość tj. rozstaw nóżek jest regulowany i do jakich wymiarów zbiornika są dostępne np. do 200x80 można coś znaleźć?

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#11 - Posted: 13 Cze 2012 10:44 
lampa to tandeta, producent Hailea i szczerze ODRADZAM. Plastiki pękają po bokach, nóżki niby z plastiku ale bardziej to do papieru podobne(też już połamane).
Samo działanie i odbłyśnik OK. dlatego chce zrobić koronę ,żeby jej widać nie było poza tym mam 3 karmniki 3581 eheima które mają karmić rybcie i też nie chce by ktoś je widział nie wspomnę już o wężach bo będzie ich aż 8.

Dziś obkleję akwarium folia, i przymierze moduły (czekam za kurierem), Muszę jeszcze kratki do modułów zamówić.

Dojdą 2 lampki takie na długiej szyjce albo z wąskim gwintem albo z gu10 chce by doświetlały zbiornik punktowo i dawały efekt falowania. Testowałem już żarówki powerled na gwincie Gu10 z allegro i efekt świetny

Jak coś mogę Ci sprzedać moją lampe ;-)

Autor admin
Admin
#12 - Posted: 13 Cze 2012 11:14 
A może powiesz jakie ryby planujesz, bo to jest ważne przy rozważaniu o filtracji i oświetleniu

Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#13 - Posted: 13 Cze 2012 15:28 
Witaj Marto,
Szczerze nie wiem co wpuszczę, póki co rozpakowałem moduły i jestem bardzo bardzo zadowolony.
Co do ryb myślałem nad jednym stadem Tropheusa, pewnie młode ryby. Często wyjeżdżam zagranicę i dla mnie najwygodniejsze są Tropheusy w tym wypadku. Mam 3 karmniki które spokojnie dadzą radę nakarmić moje rybcie.

Co do filtracji wybrałem dla siebie najprostszy wariant czyli kubełki. Unimaxy są bardzo wydajne i mają dużą powierzchnię filtracyjną dodatkowo żywica i mam nadzieję ,że będę wstanie tak jak u siebie w domu niegdyś No3 utrzymywać na poziomie max10.

Z racji ,że nie wiem który wariant tropheusa nie zastanawiam się jeszcze nad oświetleniem.
Po głowie chodzą mi bulu point`y,duboisi,mpulungu lub murago.

Za miesiąc będzie wiadomo, w weekend kończę

Tutaj album z zdjęciami już moduły widać https://plus.google.com/photos/1082936728740678875 85/albums/5753512020573728529

Autor michal1313
Użytkownik
#14 - Posted: 13 Cze 2012 18:51 
co to za moduły tj. producent i jakie koszty poniosłeś? podobają mi się

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#15 - Posted: 13 Cze 2012 18:53 
Producent to BTN moduły A,H,G,U jak dla mnie rewelacja. Sporo miejsca zajmują ale rzeczywiście wyglądają naturalnie i bardzo ciekawie ;-)

Aktualnie zastanawiam się czy boki zaklejać folią z racji ,że po lewej mam okna balkonowe a z prawej okno od aneksu ;-)
Co myślicie ?

Autor sander
Użytkownik
#16 - Posted: 13 Cze 2012 19:40 
Tych modułów to jeszcze trochę by się tam zdało

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#17 - Posted: 13 Cze 2012 19:54 
Nie chciałem za bardzo zagracić go bo myślałem o cyprichromisach i Ophthalmotilapiach przy zakupie. Teraz też nie żałuje, trofki będą miały gdzie pływać ;-) Zastanawiam się czy ułożenie ich jest ok

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#18 - Posted: 14 Cze 2012 22:04 - Edytowany przez: L1zakZiz 
Drzwiczka do przymiarki :D
[img]https://lh4.googleusercontent.com/-VnzLgIue9l o/T9pCNM6tjkI/AAAAAAAAB3M/zudicZVCpPo/IMG_0034.JPG [/img]

Pływać będą jednak inne rybki bo nie mogłem zdobyć ciekawych tropheusów.
Callochromis melanostigma, Aulonocranus Dewindti, Ophthalmotilapia Ventralis Tembwe, Cyprichromis leptosoma yellow head

Autor admin
Admin
#19 - Posted: 15 Cze 2012 05:47 
Ty chcesz połączyć razem te trzy pierwsze gatunki? Jak Ty je chcesz razem tutaj zmieścić przy ich zachowaniach?

Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#20 - Posted: 15 Cze 2012 12:08 
Póki co czekam za dostępnością, okazuje się że callochromisów mogę nabyć tylko 4szt a to za mało, Ventralisy Tembwe są tak samo jak aulonocranusy duże , za duże w porównaniu do cyprichromisów które mają może 3cm.

Myślałem o połączeniu 1/1 Aulonocranus z 2/6 O.Ventralis, ciekawi mnie relacja między nimi i to czy będą się podkręcać kolorami do siebie.
Callochromisy ponoć są spokojniejsze od macrops`ów ale tak jak wyżej 4szt to za mało, mogę w zamian zamówić X.ochrogenys których jest ponad 30szt do wyboru tyle ,że wielkość 2-3cm.
Na dzień dzisiejszy wychodzi na to ,że zakupię jedynie cyprichromisy i xenotilapie, po 2/3 miesiącach będę mógł dodać Ventralisy i Aulonocranusy

Autor admin
Admin
#21 - Posted: 15 Cze 2012 13:39 
Jak dla mnie to dziwna obsada:) Za mały zbiornik na takie eksperymenty. No ale to Twoje akwarium.

Marta

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#22 - Posted: 15 Cze 2012 17:24 
Zobaczymy jak urosną, nie kupuje dorosłych ryb więc sytuacja jakoś się rozwinie. Bynajmniej ciekawie będzie a przypadkiem odkryłem nowe miejsce na akwarium i będzie okazja postawić drugie w razie problemów z obsadą ;-)
Akwarium zaleje w weekend jak dobrze pójdzie, pod koniec miesiąca przylecą Cyprichromisy i przez miesiąc-dwa one będą samotnie pływać.
Jeszcze nie rozstrzygam docelowej obsady na pewno będą cypri i ventralisy czarno/białe, reszta to raczej okazja zakupu czegoś ciekawego ;-)

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#23 - Posted: 30 Cze 2012 19:58 - Edytowany przez: L1zakZiz 
Fotki docelowej obsady :
https://plus.google.com/photos/1082936728740678875 85/albums/5759880091783932673?authkey=CKS47-DKy-yY Dw

Wiem, że to nie standardowa obsada ale ma szanse, jak nie uda się pogodzić nasuty z cyato to wtedy jedne zamienię na callochromis melanostigma

Autor luki
Użytkownik
#24 - Posted: 1 Lip 2012 16:38 
Akwarium fajne!!, Cyato świetne...

Zastanawiam się tylko czy te moduły zainstalowane na dnie zbiornika nie zabierają za dużo miejsca patrząc na wykopane już przez Cyathopharynx kratery.

Autor akwarystyk
Użytkownik
#25 - Posted: 27 Wrz 2012 21:32 
Gdzie kupowałeś kamienie ?

Autor michal1313
Użytkownik
#26 - Posted: 30 Wrz 2012 01:11 
akwarystyk

Gdzie kupowałeś kamienie ?

np. na ekert.pl

Autor damian1987
Użytkownik
#27 - Posted: 2 Paź 2012 19:07 
witam mozecie mi doradzic jak moge zabespieczyc dno akwa przed kamieniami ( piaskowcem) mysle o tych podkladach gumowych pod akwa bo sa i piankowe ale to nie tonie .Czy nie bedzie szkodliwe to dla ryb .Pozdro

Autor michal1313
Użytkownik
#28 - Posted: 2 Paź 2012 23:05 
jak moge zabespieczyc dno akwa przed kamieniami

najczęstsze sposoby to:
- kratki od np. filtrów podżwirowych lub coś tego typu aby obojętne dla wody,
- styropian,
- pleksi wklejane na dno,
- bezpośrednio na szybę.

Autor damian1987
Użytkownik
#29 - Posted: 3 Paź 2012 07:17 
a jakies namiary na te kratki podzwirowe

Autor L1zakZiz
Użytkownik
#30 - Posted: 3 Paź 2012 10:45 
na allegro znajdziesz ale fajnym rozwiązaniem jest też spienione pcw kupisz w każdej castoramie albo takie plexi grubsze ma ok. 7-8mm co jest do robienia okienek/dachów do ogrodów zimowych( ja z tego robiłem sobie przykrywki nad akwarium

Strona  Strona 1 of 2:  1  2  Next » 
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Budowa mojego akwarium Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®