Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

FILTRACJA w moim akwa

Autor sebo
Użytkownik
#1 - Posted: 21 Mar 2006 14:40 
Mam 260L 150x42,5x41 wiem dziwne kombinowane wymiary ale tak wyszło filtracja to głowica Atman 202 ten 1200L/h z gąbką atmana dużą ale nie tą największą, do tego 2 głowice aquaszuta typ 600 i typ 300 po przeciwnych stronach akwa i na różnych wysokościach obie napowietrzają i podłączone są do kratki filtra podrzwirowego na dnie 20kg rzwiru koralowego, i kubełek aquaela 250 (650l/h) zakończony deszczownią jak myślicie czy to wystarczy??

Autor timus
Użytkownik
#2 - Posted: 21 Mar 2006 15:00 
Sądze że nawet przy przerybieniu (kontrolowanym) wystarczy!

Masz wydajną filtracje!

Marcin.T

Autor fazi64
Użytkownik
#3 - Posted: 21 Mar 2006 15:07 
Witam,
Faktycznie filtracja wydajna, ale czy na dlugo? Podzwirowe filtry w Tanganice nie sa chyba najlepszym rozwiazaniem. Moze sie okazac, ze zadanie w wiekszosci spadnie na Atmana i Aquela.
Pzdr.
Fazi64

Autor kris
Użytkownik
#4 - Posted: 21 Mar 2006 19:43 
jak tak z innej strony - zauwazylem ze napisales ze masz zwirek koralowy - czy to sa takie ostre kamyczki jakie widzialem w sklepach - czy to jest dobre podloze dla tanganiki?

Autor sebo
Użytkownik
#5 - Posted: 23 Mar 2006 07:39 
"Faktycznie filtracja wydajna, ale czy na dlugo? Podzwirowe filtry w Tanganice nie sa chyba najlepszym rozwiazaniem" możesz jaśniej dlaczego? co jest problemem? żwirek ma granulację 3-5mm i nie wpada pod kratkę filtra więc ruch wody przez żwir jest cały czas

Autor sebo
Użytkownik
#6 - Posted: 23 Mar 2006 07:42 
jak tak z innej strony - zauwazylem ze napisales ze masz zwirek koralowy - czy to sa takie ostre kamyczki jakie widzialem w sklepach - czy to jest dobre podloze dla tanganiki? -nie zupełnie ostry rybcie spokojnie w nim grzebią. wcześniej miałem malawi i zwykły żwir i nie widzę różnicy w ostrości między nim a kotalowym

Autor kris
Użytkownik
#7 - Posted: 23 Mar 2006 10:57 
to ok ja dodalem zwirek koralowy do filtra ale ten moj to byly dosc ostre spiczaste kamyczki

Autor fazi64
Użytkownik
#8 - Posted: 23 Mar 2006 11:54 
żwirek ma granulację 3-5mm i nie wpada pod kratkę filtra więc ruch wody przez żwir jest cały czas
Witam,
Chodzilo mi o upodobanie ryb do przekopywania podloza i mozliwego odkrywania rusztu (ale przy grubszej warstwie podloza, nie bedzie oczywiscie tego problemu).
Pzdr.
Fazi64

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / FILTRACJA w moim akwa Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®