Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Filtr fluidyzacyjny ( FBF ).

Autor Dyzioo
Użytkownik
#1 - Posted: 3 Gru 2012 01:26 
Witam,zadałem to pytanie przy podobnym temacie ale nikt nie odpowiada więc zakładam nowy: ostatnio chodzi mi po głowie myśl aby założyć FBF-a do 300l z obudowy filtra narurowego 10" i tu moja prośba aby ktoś się wypowiedział kto używa, ma praktykę i wiedzę z taką filtracją, skopałem internet jak moje rybcie podłoże i wciąż tylko polemiki i wiadomości ogólne a ja szukam konkretów, czyli zakładać czy nie? Jeśli tak to piasek kwarcowy czy jakikolwiek kupiony w zoologu? Jakie są realne rezultaty? - jakie parametry przy uruchomieniu, jakie np. po miesiącu, dwóch itd. ? Jak sie zachowuje taki filtr z czasem pracy?
Obsada obecnie:
Neolamprologus tretocephalus x 6 szt.
Julidochromis regani x 4 szt
cyprichromis x 4 szt.
Neolamprologus brichardi x 2 szt.

Pozdrawiam serdecznie.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 3 Gru 2012 07:21 
Nie odpowiem na Twoje pytanie dotyczące FBF bo się na tym nie znam i nie używam, ale "gratuluje" obsady w 300 litrach. Szybko si zweryfikuje.

Kto Ci doradził taki układ i takie gatunki? Porażka

Marta

Autor Dyzioo
Użytkownik
#3 - Posted: 3 Gru 2012 22:57 
Pani Marto, układ... w sumie tak wyszło ale generalnie jest tak od około roku i tylko Neolamprologus-y tretocephalus-y trochę się przeganiają bo widzę od paru miesięcy, że dobrała się para, Julidochromis-y regani śmigają po całym akwarium i mnożą się jak króliki, Cyprichromis-y są od środkowej strefy w górę a Neolamprologus-y brichardi są po prawej stronie akwa (dwa samce). Dodam tylko, że prawie cała tylna ściana akwarium jest zawalona wapieniem.
No ale jeśli można o mały ot to poproszę o propozycje co ująć a co dodać ewentualnie.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 4 Gru 2012 08:40 
Tak wyszło....no właśnie. Najlepsza odpowiedź akwarysty

Więc zamiast poczytać i pomyśleć to: trzymasz 4 sztuki Cyprichromis w 300 litrach, do tego bardzo agresywne tretocefalusy w połączeniu z księżniczkami i julidami. No ale wg Ciebie jest ok..... przecież ryby nie mówią, a jak się mnożą to wg akwarysty jest ok, prawda?

Po co mam pisać i tak nic nie zrobisz.

Marta

Autor Dyzioo
Użytkownik
#5 - Posted: 4 Gru 2012 14:25 
Pani Marto na krytykę byłem przygotowany po wcześniejszym Pani poście i dlatego napisałem :No ale jeśli można o mały ot to poproszę o propozycje co ująć a co dodać ewentualnie.
a chodziło mi o Pani zdanie jaką zrobić obsadę na ten litraż.

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 4 Gru 2012 15:22 - Edytowany przez: admin 
W takim razie czekam na zmianę obsady. Zgryźliwie powiem - zobaczymy czy Ci się to uda?

Zostaw parę księżniczek (tak wiem, że masz dwa samce) i parę julido. Obawiam się, że regani tutaj nie pasują - jak dla mnie dla tych ryb powinno być minimum 375 litrów.

Marta

Autor Dyzioo
Użytkownik
#7 - Posted: 4 Gru 2012 16:15 
Ok. Dziękuję,

Autor Dyzioo
Użytkownik
#8 - Posted: 5 Gru 2012 23:19 
A tak coś w temacie postu? Czyżby nikt nie stosował FBF-a? :(

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Filtr fluidyzacyjny ( FBF ). Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®