Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Twardość węglanowa 24n ogólna 5n?

Autor slapa02
Użytkownik
#1 - Posted: 14 Sty 2013 02:49 
Witajcie,

Zakładam właśnie akwarium - jest już zalane od tygodnia mam jednak spory problem. Woda w mojej studni ma twardość węglanową wyższą od ogólnej. Szukałem informacji na ten temat i wiem że wynika to z obecności innych niż Ca i Mg wodorowęglanów w mojej wodzie. Zupełnie tego nie rozumiem dlatego na razie poproszę o poradę praktyczną ;)

akwarium 54 l
temperatura 26 C
pH: 8,2
GH: 5 n
KH: 24 n :O
woda w kranie ma niemal identyczne parametry
na dnie piasek kwarcowy, jako dekoracja łupek kwarcowy biały i muszle winniczka
roślin jeszcze nie ma zapewne pojawi się anubias i jakiś nużaniec

No właśnie pH jest chyba ok, twardość węglanowa to nie mam pojęcia i twardość ogólna chyba za niska? Poradźcie czy muszę coś z tym robić (co?), czy tak jest ok?

Ponieważ akwarium jest jeszcze puste, poradzę się przy okazji odnośnie obsady. Zbiornik jednogatunkowy z n. multifasciatus. Myślałem również o julidochromis ornatus abo altolamprologus compressiceps shell (powiedzcie mi jeszcze o co chodzi z tą nawą dlaczego jest tak rozbudowana). Czy jest to możliwe w takim akwa? Jeśli tak to zapewne będę wolał którąś z tych rybek od n. multifasciatus.

Chciałbym rybką stworzyć warunki możliwie dobre, cieszyć się ich szczęściem i młodzieżą. Wszelkie informacje na temat ryb w tak małym zbiorniku mówią o jednej parze danego gatunku. Czy kupując rybki mogę kupić dwie i liczyć na to, że się dogadają czy powinienem zakupić ich więcej? Zakładając że stworzą już sobie dobraną parkę i doczekają się potomstwa czy będę musiał się tych synów i córek pozbywać czy w ramach jednej rodziny się będą dogadywać. Każdy z gatunków zapewne ma inne zwyczaje rodzinne?

Moje dotychczasowe doświadczenia z akwarystyką nie są wielkie, miałem mniej więcej podobne akwarium ogólne z bujną roślinnością.
Najistotniejszy w tej chwili jest dla mnie problem parametrów wody.

Pozdrawiam.

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 14 Sty 2013 08:21 
Witaj,

O twardościach wody doczytaj choćby tutaj http://akwadar.w.interia.pl/param_wody.html. Wszystko mam nadzieje Ci się rozjaśni:)


Dane wody w jeziorze Tanganika masz tutaj http://www.thekrib.com/Plants/CO2/rift.html#6)

54 litry, które masz nadają sie jedynie dla pary muszlowców np. exLamprologus brevis lub exL. ocellatus. Dla grupy multików jest za małe.

Julidochromisy zupełnie odpadają.

Możesz mieć 1+1 lub 1+2 Altolamprologus sp. "Compressiceps Shell". Pytałeś co to jest za ryba? To nieopisany naukowo takson, żyjący w muszlach. Stąd jego bardzo niewielkie rozmiary. Informacji o nim jest sporo na tym forum, a dodatkowo w Tanganika MAGAZYN jest o nich wyczerujący artykuł.

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Twardość węglanowa 24n ogólna 5n? Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®