Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

Problem z filtrem Fluval FX5

Autor mtelman
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Sty 2013 20:34 
Witam jestem nowy na tym forum,mam problem z fluvalem FX5 mianowicie duży spadek wydajności,filtr jest zapełniony gąbkami,watą i ceramiką.
Filtr mam jakieś 1,5 roku,ostatnio zauważyłem duży spadek mocy po wyjęciu rury wylewowej wypływa słaby strumień wody.
Wkłady wyczyściłem niestety nic to nie daje.
Może ktoś ma takiego fluvala i miał podobny problem.
Z góry dziękuje za pomoc.

Autor adekklusol
Użytkownik
#2 - Posted: 24 Sty 2013 21:39 
Witaj mtelman,prawdopodobnie wirnik jest rozmagnezowany,wyciąg go znajdz jakiś stary duży magnez z głośnika, podepnij na 2,3 godziny pomoże na krótki okres

Autor mtelman
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Sty 2013 22:00 
Dziękuje za odpowiedź adekklusol spróbuje tak zrobić,czy jest możliwe żeby po około 1,5 roku używania tak się stało ? miałem wcześniej fluvala 405 przez jakieś 5 lat i nie było z nim żadnych problemów a tu tyle kasy nowy wirnik kosztuje około 200 złotych.
Ten filtr już mi daje popalić tak parę miesięcy.
Mam akwarium 180 cm długie,więc spokojnie woda powinna być przejrzysta.
Ile to może pochodzić ?

Autor mtelman
Użytkownik
#4 - Posted: 26 Sty 2013 17:55 
Chciałem wznowić temat z moim FX5 wyjąłem ponownie pompę,umieściłem wirnik w wiaderku z wodą okazuje się że chodzi jak trzeba,więc problem dalej pozostaje mała wydajność mojego filtra.

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / Problem z filtrem Fluval FX5 Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®