Forum Tropheus Tanganika
 - Forum - Rejestracja - Odpowiedz - Szukaj - Statystyki - Faq -
Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna /

filtracja wewnetrza

Autor junior8
Użytkownik
#1 - Posted: 24 Mar 2013 14:40 
witam
Juz od dłuższego czasu planuje założyć akwarium o wymiarach 130x60x50
mam trochę problem z miejscem wygospodarowałem miejsce na zbiornika ale nie mam miejsca na filtr zewnętrzny
postanowiłem zrobić sobie filtr wewnątrz w akwarium na tylnej szybie zaklejając tłem slimline

coś takiego przyszło mi do głowy...wiem ze trochę miejsca w akwarium mi to zajmie no ale jak się niema co się lubi to się lubi co się ma ...
czy zda to egzamin???? co myślicie o tym
a może ktoś zaproponuje coś innego

http://img195.imageshack.us/img195/7605/filtrp.jpg

Autor admin
Admin
#2 - Posted: 24 Mar 2013 15:35 
Napisz może jakie ryby planujesz w tym zbiorniku?

Marta

Autor junior8
Użytkownik
#3 - Posted: 24 Mar 2013 17:07 
Xenotilapia+Paracyprichromis,

moze cos z Callochromis albo Enantiopus

jeszcze co do odmian to sie zastanawiam ale generalnie cos z piaskowych na dno i cos do pływania w toni wodnej.

Autor admin
Admin
#4 - Posted: 24 Mar 2013 17:43 
Typ filtra, który planujesz jest pomysłem, który wielokrotnie widziałam w akwariach np. w Zoo w Chorzowie. O podobnym pomyśle pisał w I numerze Tanganika Magazyn Artur Krasuski. Co do samego rozplanowania filtra muszą się wypowiedzieć inni, ja nie stosuje takiej filtracji i nie mam praktycznego doświadczenia z nimi.

Zauważ tylko, że zbiornik zmniejszy się o szerokość filtra. Jak dla mnie enantiopusy odpadają, podobnie jak i część callochromisów. Nie każda xena nada się także do tego zbiornika

Marta

Autor junior8
Użytkownik
#5 - Posted: 25 Mar 2013 08:03 
widziałem kiedyś filtr wewnętrznej z samą gąbką i w sumie można wymusić ruch wody zęby ten przepływ przechodził przez jakieś wkłady filtracyjne.

pojemność filtra nie jest taka mała zbudował bym ten filtr z jakiejś pleksy a pierwsza cześć z gąbką była by łatwa do wyciągania i czyszczenie, w ostatniej komorze schował bym jeszcze grzałkę.

jeżeli bym miał szerokie na 60 cm to tylko na 50 cm (długość mojego filtra) ta szerokość spadła by mi do 50 cm.

chyba ze macie jakieś inne propozycje filtracji do takiego akwarium???

Autor admin
Admin
#6 - Posted: 25 Mar 2013 11:36 
Pomysłów na filtry jest wiele, np. filtr hamburski, to co Ty przedstawiłeś, gąbki z głowicami. To już od Ciebie zależy jaki filtr będziesz miał. Ważne aby był wydajny i dobrze spełniał funkcję.

Równie ważne jest aby obsada pasowała do wielkości zbiornika:)

Marta

Technika akwarystyczna Forum Tropheus Tanganika / Technika akwarystyczna / filtracja wewnetrza Top

Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

 

 ?
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Tropheus Tanganika Wygenerowane przez Simple Bulletin Board miniBB ®